HC Energie Karlovy Vary

Dorostenci přejeli Písek, bodovali také junioři

Dorost: HC Energie - IHC Písek 6:3 (0:0, 3:3, 3:0)
Junioři: HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Energie 2:3pp (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
Sváteční den využili dorostenci k dalšímu ze řady zápasů. Dnes hoši přivítali na svém ledě mužstvo z Písku. První třetina nevypadala moc zajímavě, týmy se jen tak škádlily. Ale pak se rozjela branková sprcha a brány nezůstaly nedotčené. To junioři museli o své vítězství bojovat mnohem více. V polovině zápasu v Ústí n.L. sice vedli již o dvě branky, radovat se ale nakonec mohli až po Přindišově trefě v prodloužení.
Extraliga dorostu, 26. kolo, po 17.11.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Karlovy Vary
Písek
6:3
0:0, 3:3, 3:0
Branky a nahrávky: 25. Frk, 26. Volf (Vlček), 28. Winkler (Liška), 29. Kopec (Volf), 32. Kubáč (Frk), 33. Vlček (Volf), 43. Sýkora (Liška), 59. Kubáč (Hluchý), 60. Frk. .
Karlovy Vary: Honzík, Rauscher, Hluchý, Lintemer, Urbančok, Valeš, Konečný, Liška, Gombár, Troška, Frk, Táborský, Winkler, Sýkora, Bečka, Zadražil, Svoboda, Kubáč, Tomeček, Záhora.
Písek: Lehečka, Doubek, Jáchym, Andrlík, Hřebíček, Polata, Turek, Hrubý, Vlček, Paukner, Korous, Marek, Radosta, Dupač, Kopec, Volf, Homola, Kloud.

Komentář k utkání

Energie šla od začátku do ofenzívy a dostávala se k šancím, které ovšem nebyly zatím zdárně zakončeny. Mužstva se pomalu zahřívala a ke konci první třetiny už to vypadalo na nějaký gól. Branka se zatím ale nedostavovala.

Druhou část začal lépe Písek. Snaha dostat se do vedení byla zjevná. Jenže jak to tak bývá, ten, kdo se snaží, tak sám gól dostane. Ve 25. minutě poslal Energii do vedení Frk. Tím odstartoval doslova brankovou smršť. Odpověď Písku byla rychlá a vyrovnání bezbolestné. Díky píseckému Volfovi. Tato situace se opakovala ještě dvakrát. Winkler zvýšil, Kopec vyrovnal. Kubáč zvýšil, Vlčekvyrovnal.To vedlo až k výměně varských brankářů, když místo Rauschera nastoupil ve 33. minutě Honzík. Takže brankovou absenci z první třetiny hoši dohnali dostatečně.

Poslední třetinu započali energetici gólem. Sýkora dorážel puk a nemýlil se. Soupeř chtěl určitě zopakovat situaci rychlého vyrovnání, ale tentokrát se mu to nedařilo. Energetici vedli a tak to muselo zůstat. Chtělo to pojistku, aby rozdíl nebyl tak slabý. Pojistka však přišla až skoro na konci zápasu, v 59. minutě, když Kubáč střelil svou druhou branku. Písek chtěl ještě zvrátit stav a zkusil odvolat gólmana. To ale dali Písečtí pouze příležitost energetikům na gól zadarmo. Frk dostal puk v půlce hřiště a zbavil se ho až v bráně. Energie tedy jasně zvítězila.