Dorostenci vydřeli výhru

K a r l o v y  V a r y - Až do posledních vteřin drásali dorostenci karlovarské Energie nervy několika desítkám svých nejvěrnějších fanoušků. V souboji s Českými Budějovicemi sice po dvou třetinách vedli brankami Šnajdra a Tomáše Poláka 2:0, jenže když deset minut před koncem snižil Stejskal, začaly se dít věci. Obrovská nervozita na obou stranách vyústila ve dvojnásobné oslabení domácích v předposlední minutě. I zásluhou výtečného brankáře Bendy se však Západočechům podařilo těsné vedení udržet a bodovat tak i ve třetím zápase nové sezóny. Po třetinách 1:0, 1:0 a 0:1 zvítězily Karlovy Vary nad Českými Budějovicemi 2:1.
Extraliga dorostu, 3. kolo, čt 9.9.2004, Zimní stadion Karlovy Vary
České Budějovice
2:1
1:0, 1:0, 0:1
Branky: 15. Šnajdr (Klcso), 34. Tomáš Polák (Rohan) - 51. Stejskal. Diváci: 80.
Karlovy Vary: Benda - Rohan, Šnajdr, Tollinger, Ozom, Smolík, Dudek, Děkan - Tomáš Polák, Satora, Topinka, Boguský, Sláma, Szakal, Truhlář, Pfister, Schmidt, Zmeškal, Klcso, Budínský, Záhora
České Budějovice: Klestil - Parýzek, Předota, Tripes, Hlavatý, Havran, Zíb, Zourek - Polodna, Stejskal, Feferle, Bíza, Margoč, Ferebauer, Hájek, Červený, Rod, Dolina

Utkání začalo v klidném tempu. První šance si přpsaly Karlovy Vary, když byl na trestné lavici hostující Havran za podražení. Nejprve od modré pálil Boguský a o chvíli pouději Topinka, který se neprosadil sám před brankářem. Do osmé minuty si domácí drželi tlak, který přerušilo vyloučení Smolík za faul vysokou holí. Také Buějovice si v přesilovce vedly dobře, ale ke gólu se nepropracovaly. Domácí brankář Benda kryl postupně pokusy Rohana a Satory. V jedenácté minutě hostující obránce Hlavatý tvrdě narazil jednoho z varských hráčů na mantinel. Karlovarský hráč zůstal v křečích ležet na ledě a musel být odnesen na nosítkách. O dvě minuty později byl vyloučen hostující Parýzek a minutu nato Tripes. Karlovy Vary dostaly šanci zahrát si pětatřicet vteřin přesilovou hru 5 na 3. Tuto šanci domácí využili, když Martin Šnajdr dorazil střelu Martina Klcsa. Po vstřelené brance se domácí dostali do herní pohody. V osmnácté minutě se sám před budějovického gólmana uvolnil Šnajdr, ale brankář hostí se překonat nenechal. Po první třetině vedly Karlovy vary na Českými Budějovicemi 1:0.

Do druhé třetiny se Budějovičtí pořádně obuli. Vytvořili si tlak a na prvních sedm minut uzavřeli domácí do jejich obranného pásma. Brankář Benda však likvidoval všechny střelecké pokusy Jihočechů. Ve čyřiadvacáté minutě padla další branka a opět do sítě hostů. Po pohledné kombinaci doklepával do odkryté branky Tomáš Polák. Asistenci si připsal Tomáš Rohan. Po této trefě převzali domácí iniciativu a hlídali si dvoubrankový náskok.

Třetí třetina začala ve vlažném tempu. První vážná šance, a to gólová, přišla v jedenapadesáté minutě. Za vražení na hrazení byl vyloučen hostující Polodna, Ale byli to hosté, kteří se radovali z trefy do černého. Po hrubici jednoho z varských zadáků se do samostaného úniku dostal Vladimír Stejskal a nedal Bendovi nejmenší šanci. Poté následovala řada vyloučení na obou stranách a doposud pohledný hokej se změnil v "holomajznu". V šestapadesáté minutě byli vyloučeni dva hráči hostí a Karlovy Vary opět dostali šanci hrát početní váhodu dvou mužů v poli a to celou jednu minutu a dvaapdesát vteřin! Trestuhodně však svoji šanci promarnili a mohli se tak obávat o tabulkové body. Minutu a půl před koncem třetí třetiny byl vyloučen Zbyšek Satora na 5 minut plus do konce utkání. Ještě před ním byl vyloučen domácí Smolík a tentokráte České Budějovice hráli přesilovku 5 na 3 po dobu jednačtyřiceti vteřin. Hosté dělali, co bylo v jejich silách, ale domácí obrana si počínala velmi dobře a nedovolila českobudějovickým skórovat. Domácí Kalovy Vary tak zvítězili po třetinách 1:0, 1:0 a 0:1 nad týmem Českých Budějovic 2:1.