Energetičky prolomily s Roudnicí svou smůlu

Ženy: HC Energie Karlovy Vary – HC Roudnice 8:6 (0:2, 7:2, 1:2)
Značně oslabené energetičky nastoupily proti soupeřkám z Roudnice. Ačkoliv do zápasu nastupovaly bez J.Fričové, Forejtové, Radostové, Hessové, Hajdové, Vitochové a během zápasu ještě přišly o dvě hráčky, dokázaly utkání nakonec dostat na svou stranu a porazit Roudnici 8:6. Čtyřmi brankami k vítězství domácích přispěla Michaela Hornová (na snímku).
Liga žen - skupina B, n11, so 13.2.2010, Tréninková hala
Roudnice
8:6
0:2, 7:2, 1:2
Branky a nahrávky: 24. Hornová (Schildhabelová), 25. Hornová (Pöpperlová, Wadowská), 31. Hornová (Fričová Věra, Pöpperlová), 34. Hornová (Fričová Věra, Wadowská), 36. Fričová Věra (Hornová, Wadowská) 39. Brichová (Bauerová), 39. Wadowská (Pöoperlová, Schildhabelová), 48. Bauerová (Fričová Věra, Kotrbáčková) - 16. Panochová, 17. Černá, 22. Feixová, 28. Panochová (Bezmozková), 58. Černá, 59. Černá. Vyloučení: 10:11, navíc Feixová (ROU) 5 min. + DKU. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Zásahy brankářek: Sýkorová 8, Lukešová 14 - Soukupová 17, Justová 18.
Karlovy Vary: Sýkorová (21. Lukešová) - Kotrbáčková, Wadowská – Hornová, Schildhabelová - Štollová, Bauerová, Mašková – Fričová Věra, Pöpperlová, Orlichová - Brichová, Bryndáčová, Erbertová.
Roudnice: Soukupová (41. Justová) - Faryová, Bezmozková, Kolářová, Bartošová, Doubková, Bláhová, Broftová, Fixová, Černá, Dočkalová, Holitzerová, Panochová.

Vlažný úvod utkání ze strany karlovarských hráček zahřívala kapitánka Jitka Bauerová svými střelami. V deváté minutě nastřelila tyč a o dvě minuty později horní tyčku. Pak se hostujícím podařilo během šestašedesáti sekund odskočit na náskok dvou branek. V šestnácté minutě prostřelila Sýkorovou Paďochová a o minutu později ji následovala stejným způsobem i Černá. Druhá branka padla dokonce v oslabení Roudnice. V poslední minutě první části se po návratu z trestné lavice Jana Pöpperlová ujala ve středním pásmu vyhozeného puku a sama se řítila na branku soupeřek. Překonat brankářku Soukupovou se ovšem nepodařilo. Prakticky z protiútoku se obdobná situace opakovala na druhé straně a Sýkorová vyzrála na Feixovou.

Do druhé třetiny přesunuli trenéři Hornovou do útoku a zbývající dvě třetiny odehrály energetičky na tři obránce. Roudnická Feixová ve 22. minutě opět po chybě domácích ujela obraně a pěkným blafákem zvýšila na 0:3. Po této brance došlo ke střídání brankářek, Gábinu Sýkorovou nahradila Martina Lukešová. Pak přišla chvíle Míši Hornové. Ve čtyřiadvacáté minutě využila přesilovou hru a snížila za přispění Evy Schilhabelové na 1:3 a o necelých devadesát sekund po kombinaci s Janou Pöpperlovou a Marcelou Wadowskou na 2:3. Ve 28. minutě soupeřky naopak využily svou přesilovku a Feixová si vydobyla náskok dvou branek. Domácí zamrazilo ve 29. minutě, když zazvonila tyčka za zády Lukešové. Hattricku docílila Míša Hornová v jednatřicáté minutě za asistence Věry Fričové a Jany Pöpperlové. Jakoby jí to ale pořád nestačilo a svou čtvrtou brankou srovnala na 4:4. O dvě minuty později vystřelila od modré Marcela Wadowská, vyražený puk Hornová přistrčila Věrce Fričové, které se podařilo překonat brankářku a energetičky se ujaly vedení. Do konce druhé třetiny dokonaly velký obrat. V poslední minutě druhého dějství propašovala puk za záda Soukupové Petra Brichová a stejným způsobem ji následovala i Marcela Wadowská za pomoci Pöpperlové a Schildhabelové.

Na začátku třetí třetiny se na ledě začalo značně jiskřit. K uklidnění došlo v šestačtyřicáté minutě po vyloučení Feixové na 5 min. + do konce utkání. Ve 48. minutě se konečně dočkala i Jitka Bauerová a s pomocí Kotrbáčkové a Věry Fričové zvýšila na 8:4. Pak si domácí hlídaly výsledek, ale hostující využily ztráty koncentrace energetiček tři minuty před koncem utkání a slepenými brankami během třiceti sekund snížila Černá na 8:6.

Za připomenutí stojí druhá třetina, ve které došlo k velkému obratu z 0:3 na 7:4 zásluhou čtyř branek a asistenci Míši Hornové, jedním gólem a třemi asistencemi Marcely Wadowské.a jedním gólem a dvěma asistencemi Věry Fričové. Třetí asistenci přidala při poslední brance.

Jaroslav Kliment a Křešimír Schildhabel (HC Energie Karlovy Vary): První třetinu jsme prospali, proto jsme ji prohráli 0:2. O přestávce jsme si v kabině řekli, že musíme více střílet a hlavně se tlačit do branky, což se projevilo otočením výsledku na 7:4. Ve třetí třetině jsme si i přes hrubé fauly ze strany soupeřek výsledek pohlídali a utkání vyhráli.