Energie nestačila na Kladno a vrací se bez bodů

Energetikům se na kladenském ledě nedařilo. Po první třetině prohrávali svěřenci Davida Bruka o dvě branky. Z karlovarských se dokázal prosadit pouze Daniel Kružík, zato Kladno přidalo další dva góly a slaví důležitou výhru.
Tipsport extraliga, 26. kolo, ne 4.12.2022, ČEZ stadion, Kladno
Kladno
4:1
2:0, 0:1, 2:0
Branky a nahrávky:4. Brodecki (Indrák, Klepiš), 18. Dotchin (Brodecki), 43. Bláha (Dotchin), 60. Filip – 28. Kružík (Rachůnek, Gríger).
diváci2048
Kladno: Brízgala – Kehar, Dotchin (A), Ticháček, Slováček, Cibulskis, Babka – M. Procházka, Plekanec (C), Kubík – Brodecki, Klepiš, Indrák – Melka, Zikmund (A), Pytlík – Bláha, Filip, Michnáč – Beran.
Karlovy Vary: Lukeš – Huttula, Plutnar, Dlapa, Stříteský, Pulpán (A), Bartejs, Havlín – Rachůnek (A), Gríger, Kružík – Koblasa, Černoch (C), Kohout – Redlich, Jiskra, O. Beránek – Vondráček, Sapoušek, Chalupa.

Do utkání vstoupilo lépe Kladno, které skórovalo už ve 4. minutě. Pulpán prohrál souboj s Indrákem v rohu kluziště, odkud poslal kotouč před branku na Adama Brodeckiho, jenž střelou zblízka nemýlil. Energetici se po inkasované brance dostali do přečíslení, které nedokázala zužitkovat. V 10. minutě se poprvé vylučovalo a Rytíři měli k dispozici početní převahu. Karlovarští však dokázali zahrozit i v oslabení. Martin Kohout se pokoušel prosadit bekhendem, ale Brízgala jeho pokus zneškodnil. Dvě minuty před koncem první dvacetiminutovky při hře 4 na 4 ujeli do přečíslení domácí Brodecki nabil na Jacoba Dotchina, který jednoduše poslal Kladno do dvoubrankového vedení. Energie si v první třetině už šanci na snížení nevytvořila a odnesla si dvougólové manko.

Ve druhé třetině získala Energie výhodu dvou hráčů v poli, ale dvojitou početní převahu nedokázala využít ve svůj prospěch. Až ve 28. minutě Karlovarští snížili zásluhou Daniela Kružíka, který dostal křižnou nahrávku od Rachůnka a hbitě uklidil puk k bližší tyči. Odpovědět se pokoušel Brodecki, který se zasloužil o úvodní gól zápasu, ale tentokrát recept na Lukeše nenašel. V posledních minutách byly Karlovy Vary velmi aktivní a zavřely svého soupeře v pásmu, bombardovaly jej střelami, ale kladenský brankář se nenechal nachytat. Energie se sice dostala na dostřel, ale srovnat manko se jí v prostřední části nepovedlo.

Závěrečnou dvacetiminutovku odstartovala velká šance Kladna. Zikmund se vydal sám na karlovarskou bránu, zadovkou se pokoušel dostat puk k tyčce, ale Lukeš se ukázal v plné kráse a nenechal žádné místo volné. Na druhý pokus to domácím už vyšlo. Dotchinova střela od modré čáry byla v chumlu hráčů před karlovarskou brankou odražena na Ondřeje Bláhu, který následně uklidil puk do prázdné klece západočechů. V 53. minutě nebezpečně pálil Kubík z prostoru v mezikruží, ale opět ztroskotal na karlovarském brankáři. Posléze Stříteský namazal kladenskému hráči z čehož vznikla šance pro Brodeckého, kterou ale nezvládl proměnit v gól. Už v 57. minutě se lodivod energetiků rozhodl pro hru se šesti bruslaři v poli. Karlovarským hokejistům se nedařilo v rozehrávce a v powerplay téměř nezískali útočné pásmo. Kladno mělo několik pokusů na skórování, ale hráči Energie si jejich pokusy pohlídali. Nakonec poslal puk do sítě Matyáš Filip, čímž zpečetil výhru domácích na 4:1.

Otakar Vejvoda (Rytíři Kladno): Ve spoustě věcech souhlasím s kolegou. Nesouhlasím s tím, že by Karlovy Vary měly špatnou první třetinu. Kdyby se jim podařilo vstřelit gól do prázdné brány v situaci, ve které byly, tak by zápas vypadal jinak. S první třetinou jsme byli spokojení, což jsem říkal i hráčům v kabině, ale soupeř ujel několikrát dva na jednoho a jednou jel sám, takže s tím jsme spokojení nebyli. Ve druhé třetině nás Energie zatlačila. Ve třetí třetině hráči perfektně hráli oslabení a myslím, že jsme si to dobře uhlídali.

David Bruk (HC Energie Karlovy Vary): Utkání se nám hodnotí těžce. Domácím musíme pogratulovat k zaslouženému vítězství. Do první třetiny jsme vstoupili opravdu špatně. Kladno nás dostalo pod velký tlak a první třetina byla jednoznačně v jeho prospěch. My můžeme být rádi, že dopadla pouze 2:0. V prostřední části jsme se vrátili do hry, pomohl nám gól na 2:1. Měli jsme šance, ale vyrovnat se nám nepodařilo. Ve třetí třetině byl klíčem rychlý třetí gól, ze kterého jsme se už nedokázali zvednout a Kladno zatlačit. V průběhu celého utkání jsme měli několik šancí dva na jednoho, které jsme vyřešili velice špatně. Kladno stejné situace potrestalo gólem. V šikovnosti a důrazu do brány byl mezi námi a domácimi velký rozdíl.