Energie neudržela vedení a dva body bere Zlín

ELH: HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 3:4sn (2:0, 0:0, 1:3, 0:0 - 0:1)
Z nadějně rozehraného utkání se Zlínem berou hokejisté Energie nakonec pouze bod. Karlovarští v neděli v KV Areně vedli 2:0 a 3:2, hosté však vždy dokázali vyrovnat a v penaltové loterii získali druhý bod. Za Energii skórovali Petr Koblasa, Vojtěch Tomeček a Tomáš Micka.
Tipsport extraliga, 49. kolo, ne 22.2.2015
Zlín
3:4sn
2:0, 0:0, 1:3 - 0:0
Branky a nahrávky: 14. Koblasa (Vachovec, Harant), 15. Tomeček V. (Bičánek, Hruška R.), 50. Micka (Skuhravý, Tomeček V.) – 43. Holík (Vlach, Kotvan), 47. Říčka (Vlach, Marušák), 60. Veselý (Marušák), rozh. náj. Köhler. Rozhodčí: Fraňo, Souček – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 2987. Střely na branku: 39:49. Zblokované střely: 9:5. Hity: 8:10. Vhazování: 38:54. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.
Karlovy Vary: Závorka – Sičák, Harant, Bičánek, Deyl, Redlihs, Šmach, Dvořák, Tomeček J. – Duda, Balán, Bartek – Vachovec, Hruška R., Hruška D. – Micka, Skuhravý, Tomeček V. – Gorčík, Bahenský, Koblasa
Zlín: Štůrala – Řezníček, Marušák, Žižka, Valenta, Urbanec, Kotvan, Stuchlík – Veselý, Čajánek, Svoboda – Říčka, Vlach, Holík – Holík, Kubiš, Leška – Okál, Köhler, Sedláček – Ondráček

Tempo od samého utkání určovala domácí Energie, která ohrozila branku Šťůraly již v první minutě. Ve třetí minutě vzešel z tlaku domácích faul hostů, když Köhler fauloval. Na tuhle přesilovou hru navázala i ta, kdy byl vyloučený za hosty také Vlach a dá se říct, že Energie hrála čtyři minuty v početní převaze. Ani to ale nestačilo k prolomení bezbrankového stavu. A hosté byli neukáznění i v 9. a 11. minutě hry, ale ani nyní Energie nedokázala dostat kotouč za Šťůralu. První změna skóre tak přišla až ve 14. minutě hry, když hosté svojí chybou přišli o puk, toho využil Vachovec uvolňující Petra Koblasu, který po objetí branky zakončil do skoro odkryté klece přesouvajícího se Šťůraly. Domácí svezli na vlně euforie a o minutu později poslali do branky hostů puk podruhé. Zapříčinil se o to nejdříve Bičánek svojí střelou od modré, kterou Šťůrala vyrazil před Vojtěcha Tomečka, který neměl problém se zakončením do prázdné branky. Hosté mohli zkorigovat stav utkání před koncem první třetiny, když byl vyloučený v 19. minutě Duda za krosček. Hosté zlepšili hru, ale ani tak to nestačilo na prolomení dobře bránící obrany Energie. I díky mnoha přesilovým hrám přestřílela Energie soupeře v první periodě 20:9.

V úvodu druhého dějství mohli mít navrch hosté, kteří mohli využít početní výhody po vyloučení Tomečka. O chvíli později, ve 23. minutě, pak hosté kvůli vyloučenému Redlihsovi hráli pět na tři. Avšak až na šanci, kdy Závorka namazal Leškovi před sebou a ten jí nezužitkoval, hosté výrazně branku domácích ohrozit nedokázali. Další velká šance Zlína přišla ve 31. minutě. Čajánkovi se v dobrém postavení podařilo prostřelil Závorku a kotouč už mířil do branky, kde ho ale na poslední chvíli zastavil a následně poslal pryč Balán. A snaha o zvrat v podání PSG pokračovala. Ve 33. minutě omylem Duda tečoval cizí střelu, čímž otestoval pozornost Závorky. O minutu později pak domácí jednička musela likvidovat jedovatou střelu Žižky. V úplném závěru druhé třetiny zkoušel překvapit Závorku ještě Holík, který mohl využít špatné rozehrávky domácích, ale také neuspěl. Zlín ve druhé periodě nedokázal využít střelecké převahy a nadále ztrácel dvě branky.

Na konci druhé třetiny vyloučen Duda trestem na 5 minut a do konce utkání za hrubost. Pro Zlín to byla doposud největší příležitost, jak snížit nebo vyrovnat. Toho nakonec využil ve 43. minutě snižující Petr Holík po přesunu z kraje do středu hřiště, odkud poslal záludnou střelu zápěstím na Závorku, který jí zřejmě neviděl a pustil za sebe. Hosty branka nakopla a zanedlouho bylo dokonce i vyrovnáno. Tlak PSG totiž stále pokračoval a ve 46. minutě se dostal ke šťastnému zakončení Robert Růžička, jehož pokus Závorku pořádně zaskočil a skončil v síti. Už se zdálo, že domácí ztrácí dobře rozehrané utkání, ale v 50. minutě vytvořil nadějnou příležitost Skuhravý, když našel před brankou Tomáš Micku, který usměrnil kotouč za Šťůralu a Energie opět vedla. Regulérnost Mickova gólu bruslí musel potvrdit videorozhodčí. Od tohoto okamžiku bylo utkání jako na houpačce a dá se říct, že do šancí se dostávala mužstva na obou stranách. Necelé dvě minuty před koncem řádné hrací doby poslali rozhodčí Micku za hodně diskutabilní zákrok na trestnou lavici a trenér Vlach sáhl po oddechovém čase. Po chvíli se již hrálo na straně PSG bez brankáře v šesti proti čtyřem a padla z toho i branka. O vyrovnání se v čase 59:41 postaral Ondřej Veselý, který svojí dobře mířenou koncovkou poslal utkání do prodloužení.

Prodloužení bylo ze strany obou celků velice opatrné. Přesto se ke střele dostal Bartek, který ovšem zamířil z levého kruhu přímo do připraveného Šťůraly. Na druhé straně likvidoval střelu ale i Závorka, ta ovšem neměla gólové parametry. Před koncem prodloužení mohl rozhodnout Čajánek. Po svém úniku v 65. minutě ovšem neuspěl a trefil pouze tyč. Utkání tak šlo do samostatných nájezdů, ve kterých nedokázali domácí Šťůralu ani jednou překonat a po rozhodující trefě Bedřicha Köhlera to byl Zlín, který dokázal vytěžit dva body.

Jaromír Kverka (HC Energie Karlovy Vary): Vstup do utkání jsme měli lepší, vynutili jsme si fauly soupeře, bohužel přesilovky nám nešly podle představ. Soupeři jsme odskočili na 2:0, ale branek jsme mohli dát víc. Ve druhé třetině byl Zlín jasně lepší, přehrával nás. Po vyrovnání jsme to nezabalili a opravdu jsme se snažili získat 3 body, které jsme potřebovali. Nakonec máme bohužel jen jeden, což je pro nás málo.

Juraj Jurík (PSG Zlín): První třetinu jsme neodehráli dobře, měli jsme mnoho vyloučených. Když už to vypadalo, že ta oslabení přečkáme, inkasovali jsme dvě branky. O přestávce jsme si k tomu něco řekli, začali jsme se soustředit na hru a náš výkon se začal zvedat. To vyústilo ve vyrovnání. Když už to vypadalo, že bychom mohli vstřelit třetí branku, inkasovali jsme na 3:2, a nakonec jsme byli rádi za vyrovnání v power-play. Ta branka domácími otřásla, v prodloužení jsme byli lepší. Nájezdy jsou loterie a jsme rádk, že jsme nakonec získali dva body.