Nezastavitelní dorostenci! Na Slavii prodloužili vítěznou sérii

Už na devět utkání prodloužili karlovarští dorostenci svou vítěznou sérii! Na ledě pražské Slavie sice hned třikrát museli dohánět náskok soupeře a navíc přišli o brankáře Kubáta, povedeným obratem ve druhé třetině ale vybojovali další tři body a po výhře 6:4 si upevnili druhé místo tabulky o pořadí v play-off.
ELIOD Extraliga dorostu, 20. kolo, čt 20.2.2020, ZS Eden
Slavia
4:6
2:1, 2:4, 0:1
Branky a nahrávky: 9. Brummel (Štancl, Stejskal), 16. Skoupý (Hofmann, Stejskal), 23. Štancl (Vlasák), 40. Skoupý (Štancl) – 14. März (Botoš, Matas), 21. Šmajda (Zeman), 32. Šmajda (Houdek), 35. Príhoda (Šlechta), 38. Bulka (Kupčo), 59. Botoš (Matas).
Rozhodčí: Glanc – Kučera, Kubíček
vyloučení1:2
využití1:0
střely na branku4:5
Slavia: Pittr (38. Volevecký) – Hrdlička, Stejskal, Weitz, Dráb, Palát, Kluch (C) – Vlasák, Malínek, Jokl, Hamršmíd, Kvasnička, Brummel, Skoupý, Novák, Hofmann (A), Štancl, Vymětal
Karlovy Vary: Kubát (23. Pavlovic) – Dorot, Houdek (A), Anton, Bulka, Hohl, Vogel, Havlík – Kupčo, Šlechta, Šmajda, Príhoda, Matas, Botoš (C), Sapoušek (A), März, Zeman

Slavia byla od samého začátku aktivnějším celkem a v sedmé minutě mohla jít poprvé do vedení. Hofmann ale kotouč do branky evidentně kopnul a gól tak nemohl v žádném případě platit. Následně se dostali ke slovu také Energetici, kteří zahrozili v přečíslení. Príhoda však nedokázal skákavou přihrávku umístit za přesouvajícího Pittra.

Energie ale o malý moment později zachybovala ve středním pásmu a umožnila Maximu Brummelovi nabrat solidní rychlost. Sešívaný útočník ji využil a prosadil se až do prostoru mezi kruhy, odkud rychlou střelou mezi betony v deváté minutě překonal brankáře Kubáta – 1:0.

Hosté o pět minut později dokázali srovnat krok. Botošovu střelu sice Pittr vyrazil. Brankář Slavie se ale dostal do nevýhodné pozice a dorážka Lukáše Märze mu propadla pod tělem až do sešívané brány. Slavia ale dokázala rychle odpovědět a po přesné teči Mikuláše Skoupého šla znovu do vedení.

To ale vydrželo sešívaným hokejistům pouze do začátku druhé třetiny, kdy se po parádní individuální akci prosadil Samuel Šmajda, toho však muselo rozesmutnět, když o dvě minuty později dokázal Vlasák uzmout kotouč rozehrávajícím karlovarským bekům a předložit ho Jakubu Štanclovi, který si již věděl rady a dostal po kličce puk za Kubáta, který musel pro zranění ze souboje se Štanclem opustit bojiště – 3:2.

Energii nakopla změna v brankovišti

Náhradní brankář Pavlovic byl ihned v permanenci a dokázal vychytat v šanci Hofmanna. V následujících minutách přidala Energie a začali se dít věci. Nejprve Samuel Šmajda znovu předvedl své rychlé a šikovné ruce. Útočník Karlových Varů si dokázal poradit s několika sešívanými beky a na dlouhou hůl zasunul puk za Pittra.

V pětatřicáté minutě navíc propadla nedůrazná střela Ondřeje Príhody Pittrovi přes lapačku až do branky a hosté šli poprvé v zápase do vedení, které navíc o tři minuty později zvýraznil Kryštof Bulka, který schovanou střelou vyhnal Pittra z branky a do brankoviště Slavie se musel postavit Volevecký.

Ten ihned po nástupu do klece musel zasahovat, ale hosté ho propálit nedokázali. Na druhé straně naopak znovu zachybovali v rozehrávce obránci Energie a Štancl vybojoval vyloženou pozici pro Mikuláše Skoupého, který z bezprostřední blízkosti dokázal Pavlovice prostřelit a snížil tak na rozdíl jediné branky.

Slavia již ve třetí části vyrovnat nedokázala. Hosté dobře bránili prostor před Pavlovicem a v závěru utkání navíc Karlovy Vary dokázaly zvýšit náskok. Po přesném pasu Matase prostřelil mezi betony Voleveckého kapitán Energie Jan Botoš - 4:6.