HC Energie Karlovy Vary

Slavia si odváží výprask, série je vyrovnána

F4: Energie - Slavia Praha 8:2 (4:1, 2:0, 2:1). Stav série: 2:2.
Bude to finále, kde padne málo branek, hlásili ještě před týdnem experti. Ale kdepak. Takový střelecký koncert karlovarský stadion dlouho nezažil a včerejší neúspěch je rázem zapomenut. K suverénnímu vítězství nakročili energetici již v první třetině, ve které soupeři odskočili hned o tři góly. Příděl puků do sítě náhradníka Suchana však neustal ani v dalším vývoji a i díky dvěma trefám Milana Krafta, Jaroslava Kristka a Milana Procházky (na snímku) se zastavil na čísle osm. Energetici tak vyrovnali stav finálové série a zároveň si vynutili ještě jeden extraligový zápas sezony 07/08 v Dolní Kamenné.
O2 extraliga, F4, st 9.4.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Karlovy Vary
Slavia
8:2
4:1, 2:0, 2:1
Branky a nahrávky: 7. Procházka (Melenovský), 11. Kraft (Řezníček), 14. Košťál (Kumstát), 20. Kristek, 22. Procházka (Polák), 35. Hluchý (Pech), 44. Kraft (Polák), 53. Kristek (Procházka) - 19. Klepiš (Micka). 49. Vondrka (Klepiš). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Bádal, Pouzar . Vyloučení: 8:13, navíc Micka (SLA) 10 min OT. Využití: 2:0. Diváci: 4680 (vyprodáno). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1, 7:2, 8:2.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Prošek, Grof, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - V. Polák, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Zucker, Pech, Hluchý
Slavia: Svoboda (21. Suchan) - Kadlec, Vašíček, J. Novák, Kolařík, Sloboda, Žižka, Drtina - Bednář, Červenka, Tomica - D. Hruška, Klepiš, Vondrka - Micka, V. Růžička ml., Sup - Rataj, Beránek, Čermák

Komentář k utkání

Kdo viděl úterní finálový duel, musel si při sledování úvodních deseti minut toho středečního připadat jako na repríze dobře známého filmu. Sílící tlak energetiků vyústil v 7. minutě v úvodní trefu Milana Procházky, jemuž se podařilo ve skrumáži zachovat klid a mezi betony překonat Svobodu poprvé.

V desáté minutě rozehráli domácí svou první přesilovku, jenže v ní do protiútoku vyrazil Jaroslav Bednář. Tentokrát se ale ve vlastní početní nevýhodě přesně netrefil a tím podobnost dvou finálových utkání na karlovarském ledě končí. V pokračující přesilovce totiž důrazný Kraft opět protlačil kotouč mezi brankářovými chrániči, a nastartoval tak Západočechy k vyrovnání série.

Převaha domácích i nadále rostla a v čase 13:00 už byl stav na světelné tabuli 3:0. Při další přesilovce se totiž v náznaku přečíslení objevil Kumstát, prudkou přihrávkou hledal Košťála a tomu stačilo pouze šikovně nastavit hokejku.

Další příležitosti Energie měl na svědomí Kraftův útok. Aktivitou hýřící Vojtěch Polák nejprve pálil ze střední vzdálenosti a poté se důrazně tlačil před Svobodu. Jenže trochu nečekaně udeřilo na druhé straně. Po nevyužité přesilovce zůstali slávisté v krátkém náporu a Klepiš se díky dvěma stahovačkám uvolnil až k výstavní střele ke vzdálenější tyči.

Zdálo se, že branka do šatny Karlovy Vary znejistí, chybu ale udělal ještě před přestávkou hostující gólman Svoboda. Snaha rychle rozehrát přerostla v nechtěnou přihrávku Kristkovi, jehož krkolomný bekhend zaplachtil pod horní tyčku.

Slavia o pauze vystřídala brankáře a mezi tři tyče se postavil náhradník Suchan. Ovšem karlovarské střelecké sebevědomí dnes nemělo hranic. Milan Procházka si mezi kruhy zpracoval kotouč a parádním blafákem do bekhendu zvýšil na 5:1. Dále už se šance střídaly na obou stranách. Další Klepišovu stahovačku zachránil pohotovou lapačkou Mensator, Košťál po vydařené přesilovkové kombinaci napálil pouze Suchana.

Trápení Pražanů ale pokračovalo. Ve 35. minutě našel Pech na kruzích číhajícího Hluchého, jemuž se návrat po zranění vydařil i díky příklepu pod horní tyčku parádně. A jenom chvíli po druhé pauze dokonal hostující zkázu Kraft. Jeho nahození od červené čáry před Suchanem nečekaně odskočilo a skončilo také v síti.

Sympatická snaha hostí po optické korekci skóre byla odměněna až 12 minut před koncem. Klepiš se znovu pohotově uvolnil a mezi kruhy připravil ideální střeleckou pozici pro Vondrku. Poslední slovo měla ale Energie. Rychlá kombinace třetího útoku doputovala až ke Kristkovi, kterému Procházka připravil pozici, ze které nešlo minout.

Přestože závěrečné minuty provázela nervozita na ledě i v hledišti, výsledek byl již nezvratný. Karlovy Vary dokázaly srovnat stav finálové série na 2:2, pokračování strhujícího boje o titul přijde na řadu v sobotu v pražské O2 areně. Začátek utkání v 17:25.

Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (Karlovy Vary): "My jsme se trochu poučili ze včerejšího utkání, kdy na mužstvu byla patrná tíha prvního finálového zápasu před domácím publikem. Rozhodla první třetina a fakt, že jsme na jejím konci dokázali dát čtvrtý gól, odskočit zpět na tři branky a na začátku druhé třetiny dát gól na 5:1. Pak už jsme se jen soustředili na to, abychom nepřipustili nějaké drama jako v utkání s Českými Budějovicemi. Stav série je 2:2 a to, jak to dnes skončilo, je úplně jedno."

Jiří Kalous (Slavia): "Dnes to byl pro nás očistec a domácí zaslouženě zvítězili. Rozhodla už první třetina, kdy nám domácí vstřelili čtyři branky a pak už si zápas pohlídali. Nechci říci, že bychom utkání podcenili, to ne, ale je pravda, že jsme do něj nevstoupili dobře a domácí nás předčili jednoznačně v důrazu. Agresivně bruslili, šli za vítězstvím a hlavně se jim vše povedlo vyjádřit brankově."

Fotogalerie

Související články