Třetí výhra v řadě! Junioři si poradili s Kometou

Třetí duel tohoto týdne odehráli karlovarští junioři na domácím ledě, kde přivítali hráče Komety Brno. Oba týmy potěšily přítomné diváky svižnou hrou a bojovným výkonem. Brněnští mladíci byli velice aktivní a Adam Ebenstreit se skoro nezastavil. Přesto se nakonec z vítězství radovali svěřenci Václava Eismanna, kteří tak potvrdili pravidlo, že ve vzájemných duelech zůstávají body domácímu týmu. Obě branky energetiků vstřelil Jan Botoš.
DHL Extraliga juniorů, 37. kolo, pá 6.1.2023
Kometa Brno
2:1
1:0, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 20. Botoš (Šmajda, Dorot), 44. Botoš (Babeliak) – 57. Horváth (Sedláček) .
Rozhodčí: Zubzanda, Micka – Štěpánek, Teršíp
vyloučení5:4
využití0:0
oslabení0:1
střely na branku21:33
diváci107
Karlovy Vary: Ebenstreit (Pavlovic) – Vogel, Kočí, Smýkal, Krajčík (A), Bulka, Dorot (A), Beran, Anton – Šmajda, Botoš (C), Menc, Adámek, Galnor, Babeliak, Handl, Skuhravý, Váňa, Kusak
Kometa Brno: Kavan (Vojtek) – Eich, Bůžek, Ulbricht, Fajmon (A), Svoboda, Němec (A), Řehák (C) – Sedláček, Cakl, Bárta, Bělohlav, Horký, Šantora, Masař, Rakus, Boltvan, Zembol, Horváth

V první části měli více ze hry hráči Komety, kteří se drželi na puku a stále častěji pronikali do útočného pásma. Jejich střely však energetici obětavě blokovali. Právě na bloku před brankou ztroskotala v první minutě střela Jakuba Zembolda. Proti Patrikovi Fajmonovi a Ivo Sedláčkovi brankář energetiků několikrát šikovně nastavil betony. Brněnští mladíci to zkoušeli z různých míst, ale Adam Ebenstreit se nenechal nachytat. Na betonech Jana Kavana skončila také šance na otevření skóre Matyáše Váni. V první třetině si oba týmy spravedlivě rozdělily početní výhody, kdy se na každé straně trestná lavice otevřela dvakrát. Jednou to bylo skoro souběžně a tak se zhruba devadesát sekund hrálo čtyři na čtyři. Ale ani práce speciálních týmů nepřinesla změnu skóre. Poté, co Samuel Šmajda v poslední minutě orazítkoval beton Jana Kavana, to vypadalo, že diváci gól v této části neuvidí. Jenomže v hokeji se až do závěrečné sirény může stát cokoliv, a to byl i tento případ. V čase 19:18 zkusili Karlovarští ještě jednou zabušit na branku hostů a ta se tentokrát před Janem Botošem otevřela. Nutno podotknout, že hráči Komety nezaváhali a okamžitě se sešikovali k útoku. Ebenstreita osvobodila siréna oznamující konec třetiny.

Jestliže se v první části hrálo rychle, tak to nebylo nic proti tomu, co oba týmy předváděly ve druhé třetině. Hráči létali po ledě tak rychle, že chvílemi bylo v hale slyšet svištění bruslí. I přestože se hra přelévala mezi oběma pásmy, trávili brněnští mladíci v útočném pásmu podstatně více času než jejich hostitelé. V honbě za srovnáním se občas mladíkům v modrých dresech před zakončením splašil kotouč a Adam Ebenstreit si mohl vydechnout. Některé střely vychytal ve vážně krkolomných pozicích. Hlavu mu trochu v páté minutě zamotal Ivo Sedláček, před jehož střelou Adam sklapl betony, ale nebyl si jistý zda kotouč skončil mezi nimi, po chvíli ho přece jenom ve své výstroji objevil. I hráči Komety se vrhali do střel a hatili tím snahy energetiků na zvýšení vedení. Dost spadeno na domácí klec měl Patrik Fajmon. Některé jeho střely byly hodně nebezpečné a strážce karlovarské klece měl co dělat, aby si s nimi poradil. Ve druhé polovině třetiny měla domácí obrana a gólman plné ruce práce a proti střelám brněnských bránili svou klec doslova vlastními těly. Ale i na druhé straně to vypadalo podobně, takže se energetikům nepodařilo přejít přes bránící hráče a překonat znovu Jana Kavana. Po druhé části tedy zůstalo skóre nezměněno.

Hned v úvodu posledního dějství museli energetici společně s gólmanem po střele Patrika Fajmona zakročit proti dorážejícím soupeřům. Jednomu z domácích se nakonec podařilo kotouč od branky vymést. Památku na svou střelu nechal na Ebenstreitových betonech Adam Boltvan. Je to možná trošku otřepané, ale i tentokrát zafungovalo známé "nedáš, dostaneš". Boris Babeliak zatáhl kotouč za Kavanovu branku, odkud ho poslal na Jana Botoše, který z první nezaváhal a podruhé v utkání překonal gólmana hostů. V následujících minutách se díky akcím energetiků rozehřál i Jan Kavan, který máchnutím lapačky sebral gól Jakubu Vogelovi. Ještě stihl zahrozit Jan Botoš, ale pak šli energetici do čtyř a hra se přesunula opět před Ebenstreita. Ten v tomto utkání v brankovišti předváděl neskutečné kousky a svůj tým opravdu podržel. V jednu chvíli po smršti dorážek skončil na břiše, ale i tak ho hosté nepřekonali. Při jednom vyhození vyjel Ebenstreit odvážně skoro až k modré čáře. Ve snaze vrátit se rychle do branky se srazil s jedním ze spoluhráčů a oba skončili na ledě. Vyhozený kotouč si však naštěstí na druhé straně hřiště vzali do péče energetici a tak se oba hráči mohli v klidu vrátit na svá místa.

V tomto utkání byly k vidění opravdu zajímavé situace. Po vyražení jedné ze střel skončil Ebenstreit na zádech. Všichni u branky čekali odkud přiletí odražený kotouč. Ten nakonec dopadl na vrchní část branky odkud ho okamžitě sebral jeden z domácích. Zhruba čtyři minuty před koncem šli hráči Komety do oslabení, ale zřejmě jim to někdo zapomněl říct. Nejprve se několikrát vysvobodili vyhozením a následně při střele z úniku Ivo Sedláček minul branku. Lepší mušku měl zhruba v polovině vlastního oslabení Kevin Horvát, který dělovkou z mezikruží poslal kotouč do prázdné části branky. Brněnští se rázem ocitli na koni a hnali se za srovnáním. Po oddechovém čase, který si vyžádali trenéři Komety, zůstal Jan Kavan na střídačce a hosté hráli v šesti. Zpočátku sice na své hostitele tlačili, ale těm se podařilo vysvobodit a dostat hru k mantinelu kousek od prázdné branky. Závěrečný tlak energetici ustáli a potvrdili pravidlo, že ve vzájemných duelech vítězí domácí tým.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Bereme tři body z utkání, ve kterém je potřeba sportovně přiznat, že soupeř byl ve hře na kotouči lepší než my. Na druhou stranu jsem měl, hlavně ve třetí třetině, pocit že náš tým to vítězství více chtěl. Hlavně, když vezmu tu defenzivní dovednost blokování střel, tak to bylo z naší strany excelentní. Hráči tímto prokazují velký respekt ke všem spoluhráčům a k týmu jako celku. Za to bych jim chtěl poděkovat. A současně věřím, že se zlepšíme v herním projevu v sobotním zápase. Důležitým strůjcem dnešního vítězství byl Adam Ebenstreit.