Vlčí smečka si na Boleslavi nesmlsla

JUN: HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 1:2p (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Po fantastické výhře nad Olomoucí karlovarští junioři nezvládli boj o lepší pozici v tabulce. Utkání se i přes velkou snahu domácího brankáře dostalo až do prodloužení, kde Vlčí smečka inkasovala rychlý gól. Jedinou branku Energie a zároveň svou první v kategorii juniorů vstřelil Jan Tlačil. Bruslaři přerušili touto výhrou černou sérii šesti porážek v řadě a odváží si dva body.
DHL extraliga juniorů, 35. kolo, pá 20.1.2017
Ml.Boleslav
1:2p
0:1, 1:0, 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 31. Tlačil (Vodička) – 10. Dančišin (Mattis, Straka), 62. Mlčoch (Planý, Musliu). Rozhodčí: Hlinka – Belko, Coubal. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 52. Střely na branku: 25:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Karlovy Vary: Kuchař – Beer, Přibyl, Pajk, Weinhold, Vodička (A), Vápeník – Horký, Janata (C), Hauzr, Hendrych, Procházka (A), Kurfürst, Svoboda, Kovář, Tlačil
Ml.Boleslav: Krofta – Mattis (A), Mlčoch, Uřidil, Linhart, Horský, Marček, Chujac – Veselý, Prokop (A), Planý, Kuncek, Krejčík (C), Musliu, Straka, Dančišin, Outrata, Kalaš, Jindra

Do utkání naskočili hostující Bruslaři velmi aktivně. Po úvodním buly se ujali kotouče a zamířili ke Kuchařovi. Karlovarská obrana měla plné ruce práce, Boleslavští je téměř vůbec nepouštěli z jejich obranného pásma. Během čtvrté minuty se vylučovalo na straně domácí Energie, a hosté tak měli k dispozici první přesilovou hru utkání. Energetici hru v oslabení přečkali bez újmy a dále pokračovali v pěti. Boleslav na ně stále tlačila, což vyústilo k první brance. O první gól se postaral za asistence Mattise přesnou střelou z levého kruhu Milan Dančišin. Ani po vstřelení branky hosté nepolevili. Jejich tempo zpomalila až početní výhoda Vlčí smečky v 15. minutě. Domácí boleslavskou obranu nemálo zaměstnali, avšak vyrovnání se nedočkali. Závěr první třetiny se již pouze dohrával.

Také do druhé periody vstoupili Boleslavští s velkým tempem, ale domácí jim statně konkurovali. Hra se tak neustále přelévala z pásma do pásma. Energetici se dostávali více ke střelám, ale vyrovnat se jim nedařilo. Ve 31. minutě se však Vlčí smečka dočkala. Po pěkné kombinaci s Vodičkou v útočném pásmu zasáhl Kroftovu svatyni karlovarský starší dorostenec Jan Tlačil, který si zároveň připsal první vstřelenou branku v kategorii juniorů. Vzápětí na to měli hosté na dosah převzetí vedení. Uřidil těsně před Kuchařem předal kotouč Planému, který jen o malý kousek minul odkryté místo u levé tyče. Karlovarští měli další tři početní výhody, ale ani jednu pro navýšení nevyužili.

Závěrečné dějství začali energetici se zbylým časem přesilové hry, boleslavská obrana a brankář Kroft si je ale pečlivě ohlídali. Netrvalo dlouho a Vlčí smečka hrála opět pět na čtyři, ale ani tentokrát Krofta nepřemohla. Ve 49. minutě se Bruslaři radovali z dalšího gólu, ten však nebyl uznán, protože ho jeden z hráčů při skrumáži před Kuchařem do branky dokopl. V následujících minutách brankář Kuchař svůj tým velmi podržel, když zlikvidoval několik střel a velkých šancí soupeře. V 54. minutě se domácí provinili při hře čtyři na čtyři faulem, za který šli do oslabení, ale ani hosté se stavem utkání již nic nezmohli. Poslední velkou šanci zaznamenal Svoboda u levé tyče, dostat kotouč za Krofta nezvládl.

Prodloužení netrvalo dlouho. Po střele domácích se ke kotouči dostali hráči Mladé Boleslavi a v 62. minutě rozhodli o vítězi. Před Kuchařovo brankou se dostal k volnému puku Marek Mlčoch, velmi rychle se zorientoval a pohotově zakončil pod víko. Zajistil tak svému týmu dva body.