HC Energie Karlovy Vary

Vyrovnání v poslední minutě nestačilo, junioři padli v prodloužení

V utkání s Pardubicemi se dlouho nevědělo, kdo bude blíže k výhře, první gól totiž padl až na konci druhé periody. Domácí dokázali získat dvoubrankový náskok a karlovarští junioři měli plné ruce práce, dva góly v poslední minutě ale poslali hru do prodloužení. V něm však energetici inkasovali a domů si vezou jediný bod. Na vyrovnání měl velký podíl Petr Rozhon, který vstřelil jednu branku a na druhou přihrál.
Turnaj O Pohár DHL, 12. kolo, so 19.10.2019, enteria arena
Pardubice
Karlovy Vary
3:2p
0:0, 1:0, 1:2 - 1:0
Branky a nahrávky: 40. Kostka (Rouha), 46. Rohlík (Costa), 63. Šír (Oliva, Chára) – 60. Rozhon (Záruba), 60. Křehlík (Jiskra, Rozhon) .
Rozhodčí: Micka - Kis, Šimánek
vyloučení6:7
využití2:0
oslabení0:0
střely na branku23:27
diváci80
Pardubice: Nečas – Dubovčí, Hrádek, Oliva, Kubíček, Blažej, Kaštánek – Pavlík, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Tobiáš, Costa, Kostka, Chára, Rohlík, Šír, Bucek, Šťastný
Karlovy Vary: Horák – Stejskal, Kořán, Mikulec, Pohanka, Benda, Cestr – Seidler, Záruba, Šťastný, Bačo, Rozhon, Jiskra, Konášek, Novotný, Křehlík, Černý, Adámek.

Komentář k utkání

Oba celky nastoupily do utkání velmi aktivně a ve hře to bylo vidět. Jenže Nečas i jeho protějšek Horák předváděli skvělé výkony a byli doslova neprůstřelní. Proto skončila úvodní třetina bez branek. V prostřední periodě se aktivita přesunula spíše do tvrdších soubojů, než do útočných aktivit. Pramenila z toho řada vyloučení, které dokázali domácí potrestat. Ve 40. minutě otevřel skóre Martin Kostka. Dynamo odstartovalo dobře i ve třetí třetině. Bačo byl vyloučen za zdržování hry, už už se chystal trestnou lavici opustit, když Pardubice udeřily podruhé. Ondřej Rohlík překonal Horáka dvě sekundy před koncem trestu. Karlovy Vary postupně přidaly a závěr byl velmi zajímavý. Během 11 sekund totiž skórovali Petr Rozhon a Tomáš Křehlík, čímž srovnali stav na 2:2. V polovině prodloužení přišlo rozhodnutí. Po přihrávce Olivy se prosadil aktivní Radek Šír, čímž svému celku přisoudil druhý bonusový bod.