Ze slánského stadionu si Energie veze první výhru!

Ke druhému přípravnému duelu vyrazila Energie se zkušenější sestavou, která byla úspěšnější. V první třetině sice Kladno otevřelo skóre zásluhou Jakuba Strana, ale dělovka Tomáše Bartejse srovnala skóre ještě před koncem úvodní části. Ve druhé třetině se překvapivou ranou od modré prosadil Lukáš Pulpán. Těsné vedení si hosté pohlídali až do závěrečné sirény a Energie si odvezla první vítězství v přípravě.
Příprava na sezonu, přát., čt 10.8.2023, ZS Slaný
Rytíři Kladno
1:2
1:1, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky:5. Strnad (Klikorka, Vimmer) – 16. Bartejs (Černoch), 34. Pulpán (Stříteský) .
Rozhodčí: Hribik, Zeliska – Bohuněk, Klouček
vyloučení6:5
diváci1127
Rytíři Kladno: Brízgala – Klikorka, Trojna, Veber, Hejda, Sýkora, Martenet – Sideroff, Filip, Kusý – Procházka M., Pytlík, Bláha O. – Strnad, Vimmer, Melka – Beran, Babka, Kouba.
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Bartejs, Plutnar, Pulpán, Stříteský, Dlapa, Huttula, Benda – Zetterberg, Černoch, Beránek – Bernovský, Gríger, Kangasniemi, – Redlich, Jiskra, Hladonik.

Krátce po úvodním vhazovaní získali domácí výhodu přesilové hry po faulu Beránka, v největší šanci však Vimmer neprostřelil Dominika Frodla, a tak Kladno v první početní výhodě sezóny neskórovalo. Kladenští byli nadále aktivnějším mužstvem a dostali se do zaslouženého vedení, Klikorka nepříjemně vypálil od modré čáry a po odrazu se ze slotu trefil navrátilec Jakub Strnad – 1:0. Svižné tempo zápasu pokračovalo, hosté se však neprosadili ani po šanci Černocha. V 8. minutě fauloval Filip, a tak si i hosté vyzkoušeli první přesilovku, skvěle chytajícího Adama Brízgalu se ale hostům překonat nepodařilo. Karlovarští neuspěli ani z příležitostí Zetterberga a Černocha. Na druhé straně se do dalšího zakončení dostal kapitán Strand, Frodl pro tentokrát střelu zneškodnil. O čisté konto přišel kladenský maskovaný muž až v 15. minutě utkání, kdy přesně umístěná střela Tomáše Bartejse zapadla k pravé tyči – 1:1. První třetina tedy skončila nerozhodně.

Do druhé třetiny lépe vstoupili Kladenští, úplně osamocený Pytlík se snažil překvapit Frodla střelou mezi betony, brankář Energie ale střelu bez potíži zneškodnil. Oba výběry se prezentovaly aktivním hokejem, hra se přelévala ze strany na stranu. S nebezpečnými střelami Střítezského a Plutnara si Brízgala dokázal poradit. Po faulu Sýkory si Karlovy Vary zahrály druhou přesilovku, v největší šanci pálil Střítezský do tyče a Brízgalovi podruhé v zápase pomohla branková konstrukce, Rytířům se tak podařilo ubránit i druhou početní nevýhodu. Energie postupně převzala iniciativu, Černoch však v obrovské šanci namířil do jednoho z bránících hráčů. V polovině hrací doby proběhlo střídání v kladenské svatyni, Adama Brízgalu nahradil Landon Bow, který musel po střele velmi agilního obránce Stříteského vytáhnout skvělý zákrok. Kanaďan v brance Rytířů kapituloval z nenápadné příležitosti hostů, kdy se prosadil Lukáš Pulpán – 1:2. Energie byla v laufu a vynutila si další přesilovky, ani jednu však ve druhé třetina proměnit nedokázala, a tak platil po čtyřiceti minutách stav 1:2.

Jedna z přesilových her pokračovala i ve třetí třetině, v největší příležitosti však Pulpán selhal. Po úspěšné zvládnutém oslabení narostli domácím křídla a donutili soupeře faulovat. Po vyhození kotouče mimo hrací plochu se naskytla Rytířům možnost další krátké přesilové hry 5 na 3, ta ale stejně jako standardní výhoda nebyla využita. Tempo zápasu drobně upadlo, hrál se bojovný hokej a větší šance přicházely pomalu. Vyrovnání nepřicházelo a domácí sáhli necelé dvě minuty před koncem hrací doby ke hře bez brankáře, která byla navíc umocněna faulem ze strany Energie, ani to však nepřineslo kýžený efekt a Kladno podlehlo Karlovým Varům 1:2.

Pavel Skrbek (Rytíři Kladno): Pro nás to byl první zápas po deseti dnech tréninku. Nebyl špatný, měl docela dobré tempo, ale byli jsme trochu slabší v útoku. Naopak jsme poměrně dobře hráli v obraně. V útoku se ale musíme hodně zlepšit.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Bylo to překvapivě hodně soubojové utkání. Soupeř nás hluboko forčekoval a měli jsme s tím místy problémy. Pak jsme našli recept, jak dojít k výhře, která je i v téhle fázi sezony důležitá.