Zpět na vítězné vlně! Junioři brali na Kladně tři body

Prohra na ledě Českých Budějovic zapomenuta. Junioři Karlových Varů napravili zaváhání s Motorem a proti Kladnu již brali všechny tři body. Dvěma asistencemi se na výhře 4:1 podíleli Petr Kořán s Róbertem Bačem.
Turnaj O Pohár DHL, 21. kolo, so 23.11.2019
Kladno
1:4
0:2, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 33. Hašek (Ticháček) – 14. Záruba (Bačo, Křehlík), 20. Černý (Záruba, Rozhon), 35. Jiskra (Kořán, Patzelt), 44. Adámek (Kořán, Bačo).
Rozhodčí: Jaroš – Frodl, Špůr
vyloučení3:5
využití0:1
střely na branku27:19
Kladno: Novotný – Robovský, Staněk, Flachs, Zíka, Funk, Ticháček, Volráb, Klíma, Bernat, Šimek, Hašek, Sachr, Sojka, Urban, Rendla, Čermák, Šapovaliv, Chrenka
Karlovy Vary: Horák – Stejskal, Kořán, Patzelt, Benda, Cestr, Seidler, Záruba, Šťastný, Bačo, Rozhon, Jiskra, Konášek, Novotný, Křehlík, Černý, Adámek

Cestu za třemi body z kladenského ledu započali energetici již v úvodní třetině, kdy si vypracovali dvoubrankový náskok. V čase 13:04 využili hosté přesilovou hru, kdy se prosadil Richard Záruba. Těsné vedení navýšili energetici pět vteřin před první sirénou, když brankáře Burdu překonal Daniel Černý.

Domácí se vrátili do zápasu krátce po jeho polovině, v čase 32:40 překonal jinak výborného Horáka kladenský Petr Hašek. Jak se však později ukázalo, bylo to jediná gólová radost Rytířů v zápase. O necelé dvě minuty později si navíc hosté vzali dvougólové vedení zpět, když na 3:1 zvýšil Vít Jiskra. Tento okamžik navíc znamenal konec účinkování domácího brankáře Maxmiliána Burdy v zápase, mezi třetmi tyčemi ho nahradil Luboš Novotný.

Jenže ani ten nedokázal zastavit gólový apetit karlovarských juniorů. Na začátku 44. minuty ho překonal hostující Lukáš Adámek, který tak stanovil konečné skóre na 4:1 pro Karlovy Vary.