Ztracený závěr = ztracené dva body

HC Energie Karlovy Vary - HC Moeller Pardubice 2:2 (0:0, 1:0, 1:2)

K a r l o v y V a r y - Začátek duelu přinesl vyrovnaný výkon na obou stranách. Navrch však přecejenom měli domácí, kteří své snažení proměnili ve vedoucí branku. Když poté Milan Kraft zvýšil na rozdíl dvou branek, zdálo se, že o vývoji utkání bude jasno. Pardubičtí však vzali otěže třetí třetiny do svých rukou a zásluhou Rolínka a veterána Lubiny srovnali skóre. V prodloužení měli Karlovarští šanci hrát přesilovou hru po čtyři minuty, ale nedokázali překonat výtečného Lašáka.

Tipsport Extraliga, 40. kolo, pá 13.1.2006, Zimní stadion Karlovy Vary
Pardubice
2:2p
0:0, 1:0, 1:2 - 0:0
Branky a nahrávky: 22. Dobroň (Pech, Skuhravý), 42. Kraft (Nedorost, Řezníček) - 53. Lubina (Snopek, Blažek), 56. Rolínek (Sýkora, Blažek). Rozhodčí: Mikula - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 3:7, navíc Snopek (PCE) 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 3 150. Průběh utkání: 2:0, 2:2.
Karlovy Vary: Mensator - Duben, Dobroň, Macholda (8. Ustrnul), L. Řezníček, J. Polák, Němec - Kumstát, Hurtaj, Selingr - Dvořák, Kraft, A. Nedorost - Košťál, Skuhravý, Pech
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Havíř, Linhart, Vágner, Kántor, od 21. navíc Mudroch - Rolínek, Blažek, Lubina - Sýkora, Mikeska, Hlinka - Čaloun, Koukal, Mrázek - Razingar, Starý, Kolář

Hokej je zvláštní. Dokáže být přívětivý i nesmírně krutý. Jednou odcházíte ze stadionu zklamáni, a to i přesto, že váš tým dokázal nepovedené utkání silou vůle dotlačit až do vítězného konce, jindy zase vyrážíte domů nadšeni předvedenou hrou, strhujícím tempem a báječnými kousky svých oblíbenců, to nejdůležitější však schází...

Odvrácenou tvář nejrychlejšího kolektivního sportu okusili karlovarští hokejisté během dvou a půl minut třetí třetiny, kdy ztratili skvěle rozehraný duel s mistry z Pardubic. A přitom po většinu základní hrací doby i nastavené pětiminutovky předváděli jeden z nejlepších výkonů sezóny a pozvedli páteční duel 40. kola k tomu nejlepšímu, co extraliga nabízí.

Vysoce aktivní energetici dokázali od úvodního vhazování rozbíjet pardubickou kombinaci už v zárodku, jindy hbití hostující útočníci se jen těžko dostávali do pásma, přímé ohrožení Mensatorovy branky bylo dlouho jevem vzácným. Zato Lašák na druhé straně nevěděl kam dřív skočit. Hned při prvním střídání se před něj z křídla natlačil Kumstát, dorážející Selingr ztroskotal na v poslední chvíli nastaveném betonu. Spoustu práce měl i s Pechem, který vykroužil oblouk kolem branky a poté překvapivě vypálil švihem, totální zmatky způsobil před slovenským reprezentantem v přesilovce s chutí kombinující Nedorost, jenže ani Dvořák, Řezníček a Kraft se svými následnými pokusy z bezprostřední blízkosti neuspěli. Neujaly se ani chytré teče Skuhravého a Pecha po skvostné Němcově stahovačce na modré čáře. Navlas stejné situace, avšak s opačným výsledkem byly nakonec pro Energii osudové.

Citelná převaha Západočechů se dočkala zasloužené odměny až po návratu z šaten. Řezníček vybojoval odvážným výpadem do hloubi pardubického pole přesilovou hru, kterou dělovkou nemohl využít nikdo jiný než superproduktivní obranná posila Michal Dobroň.

Vedoucí branka znamenala jakýsi předěl v celém utkání. Jestliže byli domácí v úvodních 25 minutách pány svého ledu, později se hra vyrovnala a diváci se mohli těšit s oboustranně pohledného utkání vysoké extraligové úrovně. Do útočení se tak konečně zapojili i perníkáři. Dlouho se jim však nedařilo seřídit svá mířidla. Těsně vedle namířil z kruhů svou ránu Linhart, Lubina s Rolínkem svou slibně se rozvíjející akci překombinovali, Vágner zase při početní výhodě dvakrát rozvlnil síť pouze z boční strany.

Blízko zvýšení náskoku byl na druhé straně Kraft, jemuž překazil střelu do prázdné branky obětavý Kántor a poskakující puk. Ještě blíže byl Michal Dvořák, který se v rozhodující chvíli ocitl zády brance a při otočce mu sjel kotouč z čepele.

Druhé radosti se Energie dočkala až na začátku třetí části. Nedorost se protáhl po pravé straně do útočné třetiny, rychlou změnou pohybu se natlačil před překvapenými obránci až k Lašákovi. Ten sice zakročil, dojíždějící Milan Kraft už měl ale snadnou práci. I nadále měli více příležitostí Karlovarští. Dokonce v oslabení vystrašil hostujícího gólmana bekhendem Kumstát, ke sražené přihrávce se později znenadání dostal Kraft, jenže tentokrát byl rychlejší lem Lašákovy rukavice.

Jenže pak přišla chvilka nepozornosti a nedůslednosti před vlastní svatyní, zkušený Ladislav Lubina si našel kousek prostoru a nechytatelnou tečí Snopkova nahození nedal Mensatorovi šanci. Než se stačili energetici vzpamatoval, odešel na trestnou lavici za podivně posouzený pád pod nohy Michal Dobroň a ze stejného místa a stejným způsobem jako předtím Lubina oslavil vyrovnání Tomáš Rolínek.

Těžká rána ale konec odhodlaného domácího snažení neznamenala. Podobně jako před druhou brankou se před Lašáka tlačil Nedorost, vítězem souboje byla špička betonu slovenského reprezentanta. Své útočné kvality poodhalil v poslední minutě i Libor Ustrnul, jenž nejprve v přesilové hře hledal prudkou křižnou přihrávkou lépe postaveného spoluhráče a posléze svou neuvěřitelnou silou a stabilitou znemožnil bránícího soupeře, jednou rukou ale kotouč mezi tři tyče nenasměroval.

Nevšední šanci rozhodnout duel v prodloužení měly Karlovy Vary především díky dvojnásobnému trestu pro Petra Sýkoru, který v rohu kluziště zasáhl do obličeje Andreje Nedorosta. Téměř po celé čtyři minuty početní výhody svírali domácí zoufale bránící trojici Pardubic, snad pětkrát pálil ze své pozice na modré Dobroň, Skuhravému uskočil před prázdnou klecí kotouč a vše završil další důraznou, ale bezvýslednou prací před brankovištěm Ustrnul.

Všechno bylo málo platné, čas neúprosný a radost hostí po závěrečné siréně obrovská. Pátek třináctého si tentokrát s Karlovými Vary zle pohrál.

Václav Baďouček (Karlovy Vary): "Kvalitního soupeře jsme ve všem eliminovali a v první třetině jsme vyvinuli tlak, jenže gólové příležitosti jsme nedali, Ve třetí třetině nás soupeř napadl s maximální agresivitou a podařilo se mu vyrovnat. Je to ztráta dvou bodů, i když s velmi kvalitním týmem. Pokud nedáme tři vyložené šance do prázdné branky, nemůžeme čekat víc."

Petr Hemský (Pardubice): "Bojujeme o každý bod. Začátek utkání byl ze strany domácím excelentní, jen se štěstím jsme první třetinu přečkali bez branek. Za stavu 2:0 pro domácí jsme leccos z jejich hry otupili, hráli způsobem hop, nebo trop a vyšlo nám to. S bodem jsme velmi spokojeni."