HC Energie Karlovy Vary

Realizační tým

David Merc - kustod 

David Merc u karlovarského A-mužstva zahajuje svou osmou sezonu, již dříve jako kustod a masér pracoval u mládežnických týmů, a s mnoha tak prožil mnohdy dobrodružné výjezdy do Ruska k utkáním MHL. V minulosti si vyzkoušel práci ledaře či rozhodčího, v předloňské sezoně působil i jako člen realizačního týmu reprezentace do 16 let, v loňském ročníku působil také u národního týmu do 17 let. V kabině se kromě pohodlí hráčů stará také o dobrou náladu, v baráži tým hecoval zeleně obarvenými vousy.

Tomáš Lengö - kustod a masér

Třetím rokem je členem realizačního týmu A-mužstva je Tomáš Lengö, který do svých 15 let působil v mládežnických kategorií Energie. Po konci hráčské kariéry se dal na trénování mládeže a tuto funkci zastával u několika kategorií až do letošní sezony. V kabině Áčka je pravou rukou Davida Merce, kterému pomáhá s kompletním servisem pro hráče.

Daniel Kubelka - vedoucí týmu

Členem realizačního týmu Energie se stal v průběhu sezony 2016/17, kdy na pozici videokoordinátora začal pracovat jak u mládeže, tak u A-týmu, u kterého působí i v současnosti. Kolem karlovarského hokeje se pohybuje již přes 15 sezon, vyzkoušel si i roli pomocného rozhodčího či šéfredaktora klubového webu. V pozici videotrenéra má na starosti kompletní videoanalýzu utkání i rozbor hry soupeřů včetně zpracování podrobných statistik, klubu vypomáhá i v oblasti marketingu a sociálních sítí. Pokud tak na Instagramu Energie uvidíte fotku přímo z kabiny Energie, je to zaručeně jeho práce. Od sezony 2021/22 působí také jako vedoucí A-mužstva. Ve volném čase se rád věnuje vytrvalostnímu běhu, turistice a geocachingu.

MUDr. Michal Vinš - lékař, chirurg

Jako lékař působí u karlovarského áčka už od sezony 1989-90. Zpočátku pomáhal také ve fotbalovém a boxerském oddíle, u hokeje ale zůstal nejdéle a vysloužil si uvedení do síně slávy. Vystudoval lékařskou vojenskou akademii a s armádou spojil i prvních 22 let své lékařské kariéry. Postupně se specializoval na internu, všeobecné lékařství, nejvíce jej však zaujala chirurgie. Pracovně působil v zaniklé nemocnici Eliška, nyní je kmenovým lékařem Nemocnice Ostrov. Rád běhá v lázeňských lesích a má 3 syny.

MUDr. Jaroslav Budín - lékař, ortoped

Základem každého sportu je pohyb, a na lavičce hokejového týmu tak nemůže chybět špičkový ortoped. Již řadu sezon tuto pozici zastává Jaroslav Budín, který riziková místa těl hokejistů zná z vlastní hráčské kariéry. S hokejem se už mnoho nacestoval jako lékař mládežnických reprezentací, v aktuální sezoně působí u kategorie U20 vedené Karlem Mlejnkem. Ordinuje v Sokolově a ve stejném městě je po něm pojmenována golfová jamka č. 16 - Budínovo křoví.

Petr Benda - fyzioterapeut

Petr Benda se stal fyzioterapeutem A-mužstva před sezonou 2021-22. Pochází z karlovarského regionu, jen kvůli studiu si na pár let odskočil do Prahy, aby se letos vrátil i proto, že hokej tu hrají jeho dva mladší bratři. Stará se jak o zraněné hráče, tak i o jejich regeneraci, zároveň na ně dohlíží i během zápasů. V minulosti působil i u volejbalové reprezentace.

Ondřej Kredba - kondiční trenér

Ondřej Kredba je nejnovější posilou jinak stálého realizačního týmu u A-týmu Energie. K němu se připojil před sezonou 2022-23, na starosti má kompletní letní přípravu mužstva i silové tréninky během hlavní části sezony. Před angažmá v Karlových Varech působil i ve Slavii či Litoměřicích, zkušenosti má i s přípravou fotbalistů v Emirátech, elitních fighterů K1 a dalších profi sportovců. Jeho domovským gymem je Los Podolos Crossfit Gym v Praze.