Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Trenéři

Martin Pešout
(9. listopadu 1966)
Hlavní trenér (Head Coach)

Do Karlových Varů přišel ze Sokolova v roce 1996, kdy nastoupil na pozici sekretáře klubu a trenéra dorostu. V letech 1999-2001 na západě Čech plnil roli asistenta trenéra u prvního mužstva po boku Miloše Říhy, později se přesunul k juniorskému týmu jako hlavní kouč.

Od roku 2003 vedl dorostence pražské Slavie, které hned v první sezoně dovedl k mistrovskému titulu, o rok dokázal titul obhájit, když ve finále přemohl se svým týmem Třinec. V ročníku 2005/06 se přesunul k sešívané juniorce, kde zkompletoval svou sbírku medailí bronzovým kovem. Stejnou medaili pak v roli hlavního trenéra vybojoval i s českou reprezentační osmnáctkou na Mistrovství světa ve Švédsku. Další rok u národního týmu se ale Martinovi Pešoutovi nevydařil a po sestupu do 1. divize u českého výběru skončil.

Další roky své trenérské kariéry strávil Pešout v severních Čechách. Ročník 2007/08 začal v Kadani, na začátku roku však po odchodu Vladimíra Kýhose odešel do Chomutova, který dovedl ke druhému místu v 1. lize, čímž si řekl o smlouvu i pro další sezonu. V té vypadli chomutovští hokejisté v semifinále play-off s brněnskou Kometou a brali pomyslný bronz. Další sezonu začal Pešout znovu v Kadani, odkud se přesunul do slovenské Skalice.

Na konci ledna 2011 se Martin Pešout znovu vrátil do Karlových Varů, když nejprve asistoval Václavu Baďoučkovi, a společně se jim podařilo vybojovat předkolo play-off. V dalším roce pak spolupracoval s Vladimírem Kýhosem. Po druhém angažmá ve Skalici pak zamířil do brněnské Komety. V jihomoravské metropoli působil čtyři sezony na pozici asistenta trenéra a získal v nich hned tři medaile. V ročníku 2013/14 to bylo stříbro, o rok později bronz a své angažmá zakončil stylově zlatou tečkou.

Tomáš Mariška
(17. září 1981)
Asistent trenéra (Assistant Coach)

Hokejovou kariéru spojil s mužstvy z jihu Čech, přednost však dával studiu. Po dokončení studia na FTVS v Praze a Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích začal s trénováním mládeže v Havlíčkově Brodě, kde si vyzkoušel práci u všech kategorií a stal se vedoucím sportovního centra. Kromě klubového angažmá se Tomáš Mariška se zájmem zapojoval do dalších projektů, jako trenér působil na Brankářské škole Jiřího Holečka či na Zimní olympiádě dětí a mládeže. Do Karlových Varů přišel jako asistent Karla Mlejnka u juniorského týmu hrajícího MHL, následně se u této kategorie stal i hlavním koučem.

Pavel Kněžický
(9. května 1963)
Trenér brankářů (Goaltending Coach)

Pavel Kněžický už bezesporu patří mezi největší trenérské legendy klubu a již dnes je mu jistě vyhrazeno místo v Síni slávy karlovarského hokeje. Žádný jiný trenér toho totiž na karlovarské střídačce neprožil tolik. Bývalý výborný gólman Zlína, Plzně či Sokolova začal s trenérskou praxí již během hráčské kariéry. První zkušenosti sbíral v Šumperku, Sokolově nebo v německých klubech z Grafingu a Weidenu. Od roku 2002 působí výhradně na západě Čech. Nejprve u mládeže, později jako trenér brankářů karlovarského áčka a zároveň jako garant přípravy a rozvoje gólmanů všech věkových kategorií v klubu. V posledních deseti letech nechyběl na střídačce A-týmu ani u jediného zápasu!