HC Energie Karlovy Vary

Trenéři

David Bruk – hlavní trenér, * 30. 10. 1968

Po pěti letech vystřídal na lavičce Energie trenéra Martina Pešouta. Do Karlových Varů přišel z Litoměřic, které v posledních dvou sezonách vytáhl na špici Chance ligy, bohaté zkušenosti má také s trénováním mládežnických reprezentací, u kterých působí nepřetržitě od roku 2010. Jako hráč odehrál v nejvyšší české či československé soutěži takřka 400 utkání, v roli hlavního trenéra si ale extraligu v Karlových Varech vyzkouší premiérově.

Jakub Grof – asistent trenéra, * 16. 5. 1981

Karlovarský odchovanec, místní rodák a bývalý vynikající obránce se vrací do mateřského klubu, tentokrát už v roli trenéra. Jako hráč vybojoval s Energií titul vicemistra, historický titul mu o chlup uteklo. Zlaté oslavy si ale užil jako člen poslední vítězné party na MS juniorů v roce 2001. Bohatou hráčskou kariéru ukončil před třemi lety, od té doby působil jako asistent v Přerově. V Karlových Varech bude mít na starosti obrannou činnost mužstva a hru obránců.

Václav Skuhravý - asistent trenéra, * 16. 1. 1979

Legenda, ikona, kapitán. To vše ztělesňuje Václav Skuhravý pro karlovarské fanoušky. Muž, který v nejvyšší soutěži odehrál 1001 utkání a většinu z nich právě v dresu s éčkem na hrudi, se po konci kariéry vrací do kabiny A-mužstva, tentokrát už v trenérské roli. Skuhravý od nové sezony působil jako hlavní trenér kategorie U16, asistent u dorostu (U17), věnuje se také rozvoji speciálních dovedností u mladých hráčů. Nyní bude sbírat první trenérské zkušenosti také u týmu dospělých.

Pavel Kněžický - trenér brankářů, * 9. 5 1963

Je stálicí na lavičce A-týmu Energie. Na pozici trenéra brankářů pracoval s Lukášem Mensatorem, Tomášem Závorkou, Lukášem Sáblíkem a dalšími osobnostmi karlovarského brankoviště. Jeho svěřenci mu v posledních letech dělají hlavně radost. Filip Novotný se i jeho zásluhou stal jedním z nejlepších extraligových gólmanů, mladý Jan Bednář se pak dočkal draftu do slavné NHL. Kromě hledání receptu na extraligové střelce čeká Pavla Kněžického tradičně i práce s žákovskými kategoriemi. Už na dálku podle jeho vypracovaných lýtek poznáte, že je milovníkem cyklistiky.