HC Energie Karlovy Vary

Trenéři

Martin Pešout - hlavní trenér, * 9. 11. 1966

Zatímco na jaře 2017 s Kometou slavil extraligový titul, s Karlovými Vary dokráčel za prvoligovým pohárem a návratem do nejvyšší soutěže, a to hned ve své první sezoně po návratu do klubu, se kterým je spjatý přes dvacet let. Pešoutova premiérová štace v roli hlavního trenéra u extraligového klubu je zatím úspěšná. Po stabilizačním ročníku 2018/19 klub hned v sezoně následující po dlouhých devíti letech vrátil do play-off. Nebýt předčasného ukončení soutěže z důvodu pandemie koronaviru, mohl se Pešoutův tým pokusit potvrdit roli černého koně soutěže, který hraje atraktivní a rychlý hokej. Zkušený kouč letos absolvuje na lavičce Energie už čtvrtou sezonu v řadě a přidá i další, v únoru 2021 totiž podepsal nový kontrakt. Ve volném čase se rád věnuje golfu, saunování či podpoře hokejové kariéry svého syna Simona.

Tomáš Mariška - asistent trenéra, * 17. 9. 1981

Do Karlových Varů přišel v roce 2012 v rámci posilování před vstupem juniorky do MHL a brzy se stal stálou součástí trenérského týmu HC Energie. Roli asistenta trenéra v extralize dospělých si krátce vyzkoušel v roce 2015 po boku Karla Mlejnka, v létě 2017 si jej Martin Pešout vybral jako svého asistenta do klubu, který po sestupu do první ligy toužil vybojovat okamžitý návrat do extraligy, což se také povedlo. Mariška kromě klasické přípravy na ledě vede společně s kondičním trenérem také letní přípravu. Ve volném čase se rovněž rád věnuje golfu. 

Václav Skuhravý - asistent trenéra, * 16. 1. 1979

Legenda, ikona, kapitán. To vše ztělesňuje Václav Skuhravý pro karlovarské fanoušky. Muž, který v nejvyšší soutěži odehrál 1001 utkání a většinu z nich právě v dresu s éčkem na hrudi, se po konci kariéry vrací do kabiny A-mužstva, tentokrát už v trenérské roli. Skuhravý od nové sezony působil jako hlavní trenér kategorie U16, asistent u dorostu (U17), věnuje se také rozvoji speciálních dovedností u mladých hráčů. Nyní bude sbírat první trenérské zkušenosti také u týmu dospělých.

Pavel Kněžický - trenér brankářů, * 9. 5 1963

Je stálicí na lavičce A-týmu Energie. Na pozici trenéra brankářů pracoval s Lukášem Mensatorem, Tomášem Závorkou, Lukášem Sáblíkem a dalšími osobnostmi karlovarského brankoviště. Jeho svěřenci mu v posledních letech dělají hlavně radost. Filip Novotný se i jeho zásluhou stal jedním z nejlepších extraligových gólmanů, mladý Jan Bednář se pak dočkal draftu do slavné NHL. Kromě hledání receptu na extraligové střelce čeká Pavla Kněžického tradičně i práce s žákovskými kategoriemi. Už na dálku podle jeho vypracovaných lýtek poznáte, že je milovníkem cyklistiky.