HC Energie Karlovy Vary

Trenéři

Martin Pešout - hlavní trenér, * 9. 11. 1966

V druhé sezoně po sobě svůj tým dovedl na absolutní vrchol. Zatímco na jaře 2017 s Kometou slavil extraligový titul, letos s Karlovými Vary dokráčel za prvoligovým pohárem a návratem do nejvyšší soutěže. Poprvé v kariéře si tak Martin Pešout vyzkouší pozici hlavního kouče v české Tipsport extralize, a to v klubu, se kterým je spjatý už více než 20 let. V listopadu 2018 oslavil 52. narozeniny a ve volném čase se rád věnuje golfu, saunování či podpoře hokejové kariéry svého syna Simona.

Tomáš Mariška - asistent trenéra, * 17. 9. 1981

Do Karlových Varů přišel v roce 2012 v rámci posilování před vstupem juniorky do MHL a brzy se stal stálou součástí trenérského týmu HC Energie. Roli asistenta trenéra v extralize dospělých si krátce vyzkoušel v roce 2015 po boku Karla Mlejnka, nyní přidá další cenné zkušenosti. Před aktuálním ročníkem měl na starosti plán letní přípravy a nezbrzdilo jej ani šest týdnů se sádrou na levé ruce. Mezi jeho záliby patří rovněž golf.

Pavel Kněžický - trenér brankářů, * 9. 5 1963

Je stálicí na lavičce A-týmu Energie. Na pozici trenéra brankářů pracoval s Lukášem Mensatorem, Tomášem Závorkou, Lukášem Sáblíkem a dalšími osobnostmi karlovarského brankoviště. V uplynulé sezoně mu svěřenci dělali radost, Filip Novotný vynuloval soupeře v základní části a play-off, Tomáš Závorka pak tým podržel v baráži. Kromě hledání receptu na extraligové střelce čeká Pavla Kněžického tradičně i práce s žákovskými kategoriemi. Už na dálku podle jeho vypracovaných lýtek poznáte, že je milovníkem cyklistiky.