HC Energie Karlovy Vary

Trenéři

David Bruk – hlavní trenér, * 30. 10. 1968

Po pěti letech vystřídal na lavičce Energie trenéra Martina Pešouta. Do Karlových Varů přišel z Litoměřic, které v posledních dvou sezonách vytáhl na špici Chance ligy, bohaté zkušenosti má také s trénováním mládežnických reprezentací, u kterých působí nepřetržitě od roku 2010. Jako hráč odehrál v nejvyšší české či československé soutěži takřka 400 utkání, v roli hlavního trenéra si ale extraligu v Karlových Varech vyzkouší premiérově.

Vojtěch Šik - asistent trenéra, * 3.1.1991

Jedenatřicetiletý kouč doposud působil v prvoligovém Sokolově, kde plnil roli asistenta trenéra, skills kouče a kondičního trenéra. Do Karlových Varů se vrací po více než sezoně, kdy v klubu figuroval jako trenér karlovarské mládeže. Šik zůstává i nadále aktivním hokejistou, ve 2. lize hájí barvy Chebu.

Pavel Kněžický - trenér brankářů, * 9. 5 1963

Je stálicí na lavičce A-týmu Energie. Na pozici trenéra brankářů pracoval s Lukášem Mensatorem, Tomášem Závorkou, Lukášem Sáblíkem a dalšími osobnostmi karlovarského brankoviště. Jeho svěřenci mu v posledních letech dělají hlavně radost. Filip Novotný se i jeho zásluhou stal jedním z nejlepších extraligových gólmanů, mladý Jan Bednář se pak dočkal draftu do slavné NHL. Kromě hledání receptu na extraligové střelce čeká Pavla Kněžického tradičně i práce s žákovskými kategoriemi. Už na dálku podle jeho vypracovaných lýtek poznáte, že je milovníkem cyklistiky.