Po kanonádě střelecká odmlka

ELH: HC Kometa Brno - HC Energie 4:0 (3:0, 0:0, 1:0) Důležitý souboj na pomezí předkola Energie nezvládla. V Brně i vinou nedisciplinovanosti prohrávala už v 18. minutě o tři branky a Venerova družina si tento náskok v pohodě udržela. Po středeční osmibrankové kanonádě vyšli tentokrát energetici střelecky naprázdno.
Tipsport extraliga, 48. kolo, pá 15.2.2013
Kometa Brno
4:0
3:0, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 5. Němec (pen.), 16. Žižka (Koreis, Kováčik), 18. Lušňák (Valach), 48. Svoboda J. (Kováčik, Čermák). Rozhodčí: Minář, Hradil - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Kometa Brno: Trvaj - Žižka, Dujsík, Bičánek, Švrček, Malec, Kováčik, M. Hruška, Valach - H. Zohorna, L. Čermák, J. Hruška - Jakub Svoboda, Koreis, Němec - Erat, Holec, Dlouhý - Haluza, Lušňák, Burian
Karlovy Vary: Závorka - Gründling, Grman, Jan Látal, Gulaši, D. Nosek, J. Drtina, Prošek, Parýzek - Zaťovič, Pech, Kumstát - Skladaný, Koblasa, Pohl - Doležal, Skuhravý, Bicek - Vachovec, Košťál, Zucker

Lepší první třetinu si domácí hokejisté mohli těžko přát. Kometa úvodní dějství ovládla. Hodně k tomu přispěly čtyři přesilové hry, které měli Brněnští k dispozici. Využili sice jen jednu, ale góly dokázali střílet i mimo to. V páté minutě překazil Pech hozením hokejky šanci Komety a bylo nařízeno trestné střílení. K němu se postavil specialista na nájezdy Vojtěch Němec a nemýlil se, na Závorku vytáhl úspěšný forhendový blafák. Vary se díky oslabením nemohly dostat do toho správného tempa, naopak Jihomoravané hráli poměrně v pohodě.

Když byla řeč o přesilovkách, Kometa jednu z nich využila v 16. minutě, když vyražený puk do prázdné brány dorazil Tomáš Žižka. To však ještě nebylo vše. V 18. minutě totiž zaznamenal svůj premiérový gól za Brno Patrik Lušňák. Domácí si tak v první zadělali na tři body a moc na tom nezměnila ani druhá třetina.

Prostřední dějství se vyznačovalo mnohem vyrovnanějším hokejem. Kometa se trochu zatáhla a nechala hrát soupeře, který si však v útoku příliš nevěděl rady a šance přicházely jen zřídka. Jedna z nich přišla v 25. minutě a je třeba říct, že to byla jediná vážnější možnost Varů. Zaťovič byl v mezikruží úplně volný, ale bránu těsně minul. O vzruch se pak ještě postaralo v 34. minutě brněnské trio Zohorna, Hruška, Čermák, ale skóre se neměnilo. Spokojenější byli s bezbrankovou druhou dvacetiminutovkou samozřejmě domácí, kteří si stále hýčkali tří brankový náskok.

Karlovy Vary šly do závěrečné třetiny samozřejmě se snahou zápas zdramatizovat, jenže srazila je vyloučení. Po tom prvním se ještě Kometa gólu nedočkala, když Koreise bravurně vychytal Závorka. Pak však přišla přesilovka Komety pět na tři a v jejím závěru prostřelil vše, co mu stálo v cestě, Jakub Svoboda. Tato branka hosty definitivně srazila. Kometa dohrávala utkání ve velké pohodě a nic na tom nezměnily ani drobné rozmíšky mezi oběma týmy.

Zdeněk Venera (HC Kometa Brno): Rozhodla první třetina. Po dlouhé době se nám podařilo dostat do výraznějšího vedení a na mužstvu potom bylo vidět velké sebevědomí. Bylo to samozřejmě dáno také tím, že jsme bezpečně kontrolovali výsledek. Takový zápas jsme potřebovali.

Jaromír Kverka (HC Energie Karlovy Vary): Zápas se nám vůbec nepodařil. Kometa se dostala v první třetině do tlaku a z toho pak využila šance. Udělali jsme hloupé chyby. Jsem zklamaný, o body se takto neboduje. O postup do play-off se ještě chceme porvat, ale už je to nejspíš pouze v oblasti teorie.