Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Trenéři

Jan Tlačil
(26. května 1959)
Hlavní trenér (Head Coach)

S hokejem začínal v rodné Třeboni, ale ještě v žákovském věku se přesunul do Českých Budějovic. V průběhu základní vojenské služby nastupoval za Duklu Hodonín, několik utkání odehrál za Duklu Jihlava a VTJ Písek. Od sezony 1980/81 nastupoval v prvoligovém kádru Motoru. V roce 1988 přestoupil do Sparty Praha, za niž odehrál dvě sezony. Poté odešel do rakouského KSV Kapfenberg. Po dalším roce přestoupil do Francie, kde také hráčskou kariéru ukončil a začal se věnovat trénování.

Dlouho trénoval ve Francii, odkud se vrátil do Budějovic až v sezoně 1997/98. Působil jako asistent juniorů, následující dva roky vedl dorost a v ročníku 2000/01 se poprvé posadil na lavičku A-týmu. Rok nato se vrátil k juniorům, které dovedl až do finále. Další jeho kroky vedly do zahraničí. Okusil znovu Francii a nově i Švýcarsko.

Pro sezonu 2008/09 si jej vybral Ernest Bokroš jako asistenta českobudějovického Mountfieldu a po Bokrošově odvolání na přelomu roku jej nahradil v roli hlavního kouče. Jihočechy vedl až do října 2009, následovalo angažmá v Mladé Boleslavi a následně v Třinci. Od sezony 2012/13 působil v klubu HC Ajoie ve švýcarském městě Porrentruy ve druhé nejvyšší soutěži Švýcarska na pozici hlavního kouče, kde se také stal trenérem roku. Nyní se vrací do Česka, aby vedl karlovarskou Energii.

Mikuláš Antonik
(6. prosince 1973)
Asistent trenéra (Assistant Coach)

Mikuláš Antonik se narodil 6.12.1973 v Karlových Varech, kde také nastupoval v žákovských soutěžích. Čtyři roky v dorostenecké a juniorské kategorii odehrál na Kladně, poslední pátý rok nastupoval za Spartu. Poté si odskočil do zámoří, v Kanadě hrál juniorskou soutěž. Po třech letech se vrátil do „mateřské“ Slavie Karlovy Vary, která se začínala probírat z hokejového temna. Mikuláš Antonik byl u postupu do první ligy v sezoně 1994/95. Před ukončením hráčské kariéry v roce 1996 ze zdravotních důvodů ještě nastupoval za Kometu Brno a Kadaň.

S hokejem však neskončil a opět doma v Karlových Varech se začal věnovat práci s mládeží. Trenérskou premiéru si odbyl na lavičce dorostu jako asistent Martina Pešouta, pokračoval u žákovských kategorií, s deváťáky se probojoval na mistrovství republiky. K dorostu se později vrátil už jako hlavní trenér. Největších úspěchů však dosáhl jako kouč mužstva juniorů, se kterým v sezoně 2006/07 vybojoval třetí místo a o rok později dokonce dosáhl na mistrovský titul. Ve stejné sezoně si vyzkoušel práci u reprezentace jako asistent trenéra výběru do 20 let. Dalším posunem vzhůru bylo první angažmá u extraligového týmu Energie a na jaře 2009 také první mistrovský titul u kategorie dospělých. Po odchodu z Karlových Varů působil v organizaci Pirátů Chomutov, v sezoně 2014/15 pak trénoval Baník Sokolov.

Pavel Kněžický
(9. května 1963)
Trenér brankářů (Goaltending Coach)

Pavel Kněžický už bezesporu patří mezi největší trenérské legendy klubu a již dnes je mu jistě vyhrazeno místo v Síni slávy karlovarského hokeje. Žádný jiný trenér toho totiž na karlovarské střídačce neprožil tolik. Bývalý výborný gólman Zlína, Plzně či Sokolova začal s trenérskou praxí již během hráčské kariéry. První zkušenosti sbíral v Šumperku, Sokolově nebo v německých klubech z Grafingu a Weidenu. Od roku 2002 působí výhradně na západě Čech. Nejprve u mládeže, později jako trenér brankářů karlovarského áčka a zároveň jako garant přípravy a rozvoje gólmanů všech věkových kategorií v klubu. V posledních deseti letech nechyběl na střídačce A-týmu ani u jediného zápasu!