Energetici nedali SKA šanci a výhrou zakončili domácí sérii

HC Energie Karlovy Vary - SKA Petrohrad 1946 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Karlovarská juniorka v sobotu večer bojovala opět s Petrohradem, tentokrát s SKA-1946. Od začátku měli domácí utkání ve svých rukách, diktovali tempo i styl hry. Velkou zásluhu na konečném výsledku má dvougólový střelce Lukáš Vrána a skvěle chytající David Honzík.
MHL, 28. kolo, so 30.11.2013, KV Arena
SKA-1946
3:1
1:0, 2:1, 0:0
Branky a nahrávky: 17. Gorčík (Vachutka, Kohout), 25. Vrána (Flek), 33. Vrána (Vachutka) – 34. Barabanov I.(Děrgačjov, Mironišin) . Rozhodčí: Solovjov – Komárek, Ondráček . Vyloučení: 3:3, navíc Troška 10 minut. Využití: Bez využití. Diváci: 1000. Střely na branku: 26:37 . Vhazování: 32:37.
Karlovy Vary: Honzík – Kvapil (A), Troška, Dvořák, Kečkeš, Šimek, Horváth, Bahounek – Flek (C), Vrána (A), Tomeček – Harkabus, Zadražil, Fronk – Kohout, Gríger, Gorčík – Beránek, Rubeš, Vachutka.
SKA-1946: Bogdanov – Moskaljov, Vaščenko, Rykov, Čurkin, Kostygov, Maleňkich (C), Valencov – Barabanov I., Ščjolokov, Grebenščikov, Barabanov V., Komarov, Laričev, Orlovič-Grudkov, Mironišin, Novožilov, Děrgačjov, Borisov, Lelin

První třetinu začali domácí velice aktivně. První velkou šanci měl Lukáš Vrána, který se ocitl sám před hostujícím brankářem, ale bekhendovým blafákem nedokázal na Bogdanova vyzrát. Energie se i nadále tlačila do zakončení a předváděla velice dobrý výkon. Karlovarské hnal dopředu i fanklub, který nečekaně na tento zápas zavítal. Domácí hráli opravdu skvěle a odměnou jim byl vedoucí gól, který vstřelil v sedmnácté minutě z dorážky Sebastian Gorčík. Hosté z Petrohradu byli jako opaření vodou. Zřejmě nečekali od domácích takový nápor. Kromě pár menších šancí na obou stranách se toho v první části už moc nestalo, a tak se odcházelo do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Jak skončila třetina první, tak začala třetina druhá. Energie i nadále tlačila soupeře a ve dvacáté první minutě se opět z dorážky prosadil Lukáš Vrána. Po tomto gólu se hra trochu uklidnila a příliš mnoho šancí jsme neviděli. To se ale změnilo o osm minut později, kdy svůj druhý gól v zápase, a opět z dorážky, přidal Lukáš Vrána To už to s ruskými nadějemi vypadalo bledě. Jenže co čert nechtěl, tak hosté o minutu později dokázali vytěžit z minima maximum a paradoxně po nedůrazu před Honzíkovo brankou se prosadil tvrdou dorážkou pod víko Ivan Barabanov. Tento gól jako by SKA probral a najednou se i oni dostávali do obrovských šancí a Honzík musel chvílemi v bráně čarovat. Možná i díky němu skončila druhá třetina 3:1 pro domácí Energii.

Třetí část nám přinesla už o poznání vyrovnanější hokej. Možná zbytečně se nechal vyloučit David Troška na 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku. Domácí však toto oslabení přečkali. Třetí třetina už nebyla tolik atraktivní jako ty dvě předešlé. Až od poloviny třetiny se nám začalo na ledě přiostřovat a zápas začaly ovládat emoce. Hostům se krátil čas a psychicky zápas přestávali zvládat, a proto zkoušeli domácí vyprovokovat k nějakým zákrokům, které by rozhodčí potrestal. To se jim však nepovedlo, a tak si tři minuty před koncem zápasu vzal trenér Petrohradu oddechový čas. Nakonec z toho bylo odvolání gólmana a boj v šesti hráčích proti pěti hráčům karlovarským. Ani to jim však nebylo nic platné. Domácí se ubránili, a proto si z dnešního zápasu, který sledoval prezident KHL Alexandr Medvěděv, odnesli zaslouženě tři body.

Video

1. třetina

2. třetina

3. třetina

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy vary): V první řadě bych chtěl poděkovat divákům, že přišli, vytvořili úžasnou atmosféru, povzbuzovali celý zápas a dohnali nás k tomu výbornému výkonu. V druhé řadě bych chtěl poděkovat hráčům, za výkon, který předvedli, obzvláště ve třetí třetině. Myslím, že jsme odehráli nejlepší třetinu v této sezoně a zaslouženě jsme si vzali tři body.