Generální partner

Hlavní partneři
Podpora mládeže

A-TÝM: 9.12. Ústí - K. Vary 1:3 | JUN: 8.12. Kladno - K. Vary 4:3 | SDO: 9.12. K. Vary - Jihlava 3:0 | MDO: 9.12. Kladno - K. Vary 1:4

Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

13.12.Tomáš Mariška hodnotí první polovinu sezonyMatěj HodovalEnergetici mají za sebou více než polovinu základní části WSM ligy a daří se jim držet se v nejvyšších příčkách. Tomáš Mariška, asistent hlavního trenéra prozradil, jak je s výsledky spokojený, kde jsou karlovarské přednosti, jaký je stav zraněných a mnohem více.
13.12.Memoriál Václava Šinágla podruhé v KV AreněMichal SlavíkOd pátku 15. do neděle 17. prosince se na obou plochách KV Areny uskuteční druhý ročník turnaje mladšího dorostu nesoucího jméno karlovarské hokejové legendy Václava Šinágla. Kromě domácí Energie se jej zúčastní další čtyři české a tři zahraniční celky včetně obhájců loňského prvenství z německého Mannheimu. Vstup na všechna utkání je samozřejmě zdarma. Hlavním partnerem turnaje je společnost WITTE AUTOMOTIVE.
12.12.Mládež: Mladší dorost bral dvě výhry, žáci stoprocentníDaniel KubelkaDo nadstavbové části vstoupily oba týmy našeho mladšího dorostu. Zatímco béčko ve dvou venkovních duelech neuspělo, Áčko porazilo oba kladenské výběry a dotáhlo se na příčku zajišťující postup do play-off. Napilno měli i hráči páté a sedmé třídy, kteří dokázali vyhrát jak severočeské derby v Litvínově, tak západočeské se Sokolovem. Více o zápasech a ohlasy trenérů najdete v našem tradičním výsledkovém souhrnu.
11.12.Česká sedmnáctka dvakrát v KV AreněJakub Mahr, foto Ronald HanselČeský národní tým do 17 let se v nadcházejících dnech dvakrát představí v KV Areně. V úterý 12. prosince a ve středu 13. prosince vyzve ve dvou přípravných duelech juniorku Jungadleru Mannheim.
11.12.Předsilvestrovský souboj ukáže, kdo je nejlepším týmem v krajiRedakceI mezi svátky nepřijdou hokejoví fanoušci v Karlovarském kraji zkrátka. Na sobotu 30.12. je od 16:00 hodin připraven na zimním stadionu v Sokolově atraktivní zápas o Pohár hejtmanky Karlovarského kraje. O pohár budou proti sobě bojovat dva nejlepší celky v kraji, tedy domácí HC Baník Sokolov a karlovarská Energie. Oba týmy nastoupí v nejsilnějších možných sestavách a pikantnosti zápasu jistě přidá i fakt, že spousta hráčů prošla či hrála v obou týmech.
9.12.Starší dorost znovu vítězně! Bez bodů jede domů JihlavaKVA - JIH 3:0, 0.kolo | Tomáš HálaESD: HC Energie Karlovy Vary - HC Dukla Jihlava 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Starší dorostenci si po páteční bitvě s Kometou poradili i s Jihlavou, která na ně čekala v sobotu po obědě. Celý zápas byl jasně v režii domácího celku, který pracoval poctivě celých šedesát minut a postupně si došel za vítězstvím. Nutno však na straně Jihlavy vyzdvihnout brankáře, Ondřej Chaloupka předváděl výtečné výkony podobně jako karlovarský Jakub Kašpar, který si navíc připsal nulu.
9.12.Energetici přehráli Ústí a vezou tři bodyUNL - KVA 1:3, 30.kolo | Matěj Hodoval, Kamila StröerováHC Slovan Ústí nad Labem - HC Energie 1:3 (0:1, 1:2, 0:1)
Karlovarští hokejisté zvítězili na ústeckém ledě i podruhé v sezoně, a svěřenci Martina Pešouta tak dokázali přerušit sérii dvou porážek v řadě. Vítěznou branku obstaral ve 35. minutě obránce Vladimír Sičák.
9.12.Zápas jsme zvládli dobře takticky, hodnotí KrejčíUNL - KVA 1:3, 30.kolo | Daniel Kubelka, Kamila StröerováPřed reprezentační pauzou se energetici vydali na souboj do Ústí nad Labem, odkud si také odváží tři body. Karlovým Varům se podařilo prosadit rovnou ve dvou přesilových hrách. „Jsme rádi, že jsme v přesilovkách vstřelili rovnou dvě branky. Vláďa Sičák nádherně prostřelil brankáře domácích,“ chválí svého spoluhráče Daniel Krejčí.
8.12.Před reprezentační pauzou o potřebné body do ÚstíUNL - KVA 1:3, 30.kolo | Matěj HodovalNa ledě Ústí chtějí energetici bezpodmínečně bodovat. Navíc je čeká náročné období, během kterého odehrají čtyři klání venku. Podaří se Karlovarským zvítězit na ústeckém ledě i podruhé v sezoně? Úvodní buly bude vhozeno v 17:00.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos
8.12.St. dorost otočil zápas s Brnem a bere tři bodyKVA - KOM 4:2, 0.kolo | Kamila StröerováSD: HC Energir - HC Kometa Brno 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Do KV Areny v pátek v rámci extraligy sstaršího dorostu zavítala Kometa Brno. Ačkoli dvě třetiny byly v režii hostů, ve třetí periodě se zápas otočil na stranu energetiků. Starší dorost si tak připisuje další vítězství.
7.12.Mikuláš navštívil trénink nejmenších hokejistůKlubMikulášskou nadílku si neužili jen fanoušci středečního duelu A-týmu, ale také naši nejmenší hokejisté. Mikuláš s andělem a čertem totiž dorazili také na trénink naší přípravky, kde sladkostmi odměnili na sedm desítek malých energetiků. Na fotografie z akce se můžete podívat v naší galerii.
7.12.Kašpar hvězdou měsíce listopadu ELSD!Daniel KubelkaBrankář karlovarského staršího dorostu Jakub Kašpar byl vyhlášen nejlepším hráčem Extraligy staršího dorostu za měsíc listopad. Ocenění převzal talentovaný gólman, který již pravidelně nastupuje také v juniorské extralize, před středečním utkáním A-týmu s Třebíčí z rukou kapitána Energie Václava Skuhravého.
6.12.Na Mikuláše proti Třebíči jen bod po nájezdechKVA - TRE 2:3, 29.kolo | David SokolHC Energie - SK Horácká Slavia Třebíč 2:3sn (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
V utkání 29. kola WSM Ligy přivítala Energie na domácím kluzišti Horáckou Slavii ze Třebíče a na utkání dohlížel i Mikuláš. Hosté přijeli ve fantastické formě, kterou potvrdili i na ledě KV Areny. Energetici se dvěma góly ve druhé třetině dostali do vedení, o které však v posledním dějství přišli během pouhých 27 sekund. Nakonec utkání dospělo do samostatných nájezdů, kde byli úspěšnější hosté, a Energii tak zůstává jen jeden bod.
6.12.Hra v útoku je úplně jiná, uznává ŠafářKVA - TRE 2:3, 29.kolo | Kamila StröerováAč Ondřej Šafář hraje běžně na postu obránce, kvůli velké marodce si v zápase proti Třebíči už podruhé v sezoně vyzkoušel roli útočníka. „Je to úplně něco jiného. Snažím se ale hrát jednoduše, nic složitého nevymýšlím. Kvůli velké marodce mě však trenéři poslali do čtvrtého útoku," řekl po zápase Ondřej Šafář.
5.12.Mládež: Osmáci brali dvě výhry, béčko dorostu poprvé padloDaniel Kubelka, foto Ondřej DorotZávěrečné utkání základních skupin čekaly v uplynulém víkendu na oba výběry našeho mladšího dorostu. Béčko sice padlo vůbec poprvé v sezoně, o postup do nadstavbové části svěřenci trenéra Michala Jílka ale přijít už nemohli. Dvě výhry zapsali hráči osmé třídy, kteří přehráli oba týmy ze severu Čech - Litvínov i Ústí nad Labem. Kompletní výsledkový souhrn i s ohlasy trenérů naleznete v našem souhrnu mládeže.
5.12.V mikulášském souboji vyzve Energie TřebíčKVA - TRE 2:3, 29.kolo | Matěj HodovalEnergetiky čeká náročný trip. Po klání s Třebíčí je čekají čtyři venkovní duely a to s ohledem na momentálně formu na venkovních kluzištích rozhodně nebude procházka růžovou zahradou. Získají tedy Karlovarští potřebné body na domácím ledě? Třetí letošní souboj s Horáckou Slavii začíná v 17:30, nenechte si ho ujít!
Vstupenky: Ticketportal
5.12.Na Třebíč s Mikulášem, andělem a čertemKVA - TRE 2:3, 29.kolo | Kamila StröerováPrvní adventní neděle je již za námi a pomalu se blíží čas Vánoc. Čekání na Štědrý den fanouškům Energie zkrátí návštěva Mikuláše, anděla a čertů, která zavítá na středeční utkání s Třebíčí.
5.12.Nový kalendář s energetiky pomůže dětskému domovuDaniel KubelkaI v letošním roce si mohou karlovarští fanoušci dopřát pod stromeček originální vánoční dárek. Fotografka Jana Mensatorová společně s hokejisty karlovarské Energie totiž nafotila již tradiční kalendář. Ten bude v prodeji již během středečního utkání s Třebíčí, zakoupit si jej budete moci vedle recepce KV Areny hned u vstupu do haly.
3.12.Měli jsme uhrát alespoň bod, smutní BalánVSE - KVA 3:2, 28.kolo | Helena HegeďováKarlovarští nezvítězili Na Lapači ani v druhém utkání v sezoně. Druhou branku Energie vsítil Stanislav Balán. Karlovarský forvard zápas zhodnotil a zklamání neskrýval.
2.12.Energie padla se Vsetínem gólem těsně před koncemVSE - KVA 3:2, 28.kolo | David Sokol, Helena HegeďováVHK ROBE Vsetín - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
V utkání 28. kole WSM Ligy cestovala Energie až do vzdáleného Vsetína. Od 13. minuty Karlovarští doháněli jednogólové manko a jejich snaha se několik minut před koncem setkala s úspěchem. V posledních okamžicích utkání se však Vsetín dokázal opět dostat do vedení, a energetici tak ztrácí důležité tři body. Na čele tabulky je vystřídal Motor.
2.12.Starší dorost přehrál Slavii dvěma góly během jedné minutySLA - KVA 1:2, 0.kolo | David Sokol, Richard WagnerSD: HC Slavia Praha - HC Energie 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Starší dorost čekalo druhé utkání ve dvou dnech, tentokrát se představil na ledě Slavie. Energetici zápas rozhodli již v prvním dějství, když se prosadili dvakrát v rozmezí 70 sekund a další vývoj utkání již drželi ve svých rukou, i díky výborně chytajícímu Janu Bednářovi.
2.12.Junioři podruhé nezvládli souboj s Jihočechy, znovu odchází bez boduKVA - CEB 1:2, 21.kolo | Vlastimil MourekJUN: HC Energie – HC Motor Česko Budějovice 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Junioři ve svém druhém duelu s Motorem sice v první třetině vedli, ale stalo se to, co v minulém utkání. Karlovarským se opět nepodařilo udržet vedení na své straně. První třetina skončia za bezbrankového stavu. Druhá třetina byla o poznání zajímavější. Padly v ní dvě branky, které byly klíčové pro vývoj utkání. Ve třetí třetině se Motoru podařilo dotáhnout utkání do vítězného konce.
1.12.Starší dorost padl na Kladně v poslední desetiminutovceKLA - KVA 4:1, 0.kolo | David Sokol
Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
V rámci 3. kola nadstavbové skupiny Extraligy staršího dorostu se Energie představila na ledě prozatím nejistě hrajícího Kladna. Roli favorita začali energetici plnit již v úvodní třetině a většinu zápasu drželi těsné vedení, v posledních deseti minutách utkání však třikrát inkasovali a to stálo dorostence bodový zisk. Energetici tak prohráli s Kladnem čtvrtý z pěti zápasů v letošní sezoně.
1.12.Karlovarští se Na Lapači postaví VsetínuVSE - KVA 3:2, 28.kolo | Matěj HodovalEnergetici odehrají první prosincové utkání venku. Na Lapači je rozhodně nečeká nic jednoduchého, o čemž svědčí i první letošní souboj těchto dvou soupeřů. Karlovarští by rádi prodloužili vítěznou šňůru na tři zápasy, stejně tak Vsetínští. Komu se to podaří? Třetí vzájemné utkání Vsetína a Karlových Varů začne v 17:30.
1.12.Derby je naše! Junioři v tuhé bitvě udolali PlzeňKVA - PLZ 5:4, 21.kolo | Naďa KrásnáJUN: HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929 5:4pp (0:1, 3:0, 1:3 - 1:0)
Karlovarští udolali při přestřelce západočeského derby plzeňské indiány, kteří vedou tabulku DHL Extraligy juniorů. První třetinu ovládli právě hosté, avšak ve druhé si energetici nahnali dvoubrankový náskok, jenž ztratili v závěrečné dvacetiminutovce základní hrací doby. Pokračovalo se tak v prodloužení, při kterém se prosadil Michal Horký, a zajistil tak svému týmu cenné dva body. Brankář Jakub Kašpar podpořil výhru Energie 53 úspěšnými zákroky.
30.11.Gól v oslabení byl klíčový, říká RezekKVA - FRM 4:1, 27.kolo | Kamila StröerováSvou ligovou premiéru v dresu Energie odehrál dvacetiletý Václav Rezek. „Před utkáním jsem nervózní nebyl, věděl jsem, co mě čeká," říká s úsměvem odchovanec Uherského Brodu po své premiéře.
29.11.Doma poprvé v bílém a hned za tři bodyKVA - FRM 4:1, 27.kolo | David Sokol
HC Energie Karlovy Vary - HC Frýdek-Místek 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Utkání 27. kola WSM ligy proti sobě svedlo celky z téměř nejvzdálenějších koutů republiky, do západočeské lázeňské metropole přijeli hokejisté ze slezského Frýdku-Místku, za které nastoupili i Energií zapůjčení Tomáš Harkabus a Martin Osmík. Karlovarští se poprvé v sezóně představili před domácími fanoušky v bílých dresech a tato změna jim přinesla plný počet bodů po výhře 4:1.
29.11.První kolo hokejové Tip ligy ovládla Gabriela SoučkováJan Čech (Karlovarský deník)Zimní přestávku mezi fotbalovými soutěžemi v regionálním Deníku vyplňuje soutěž hokejová Tip liga. Ani letos tomu nebude jinak. V prvním kole se dařilo Gabriele Součkové z Králova Dvora, která si jako jediná připsala devatenáct bodů. Druhý skončil se šestnácti body František Krátký mladší z Lomnice. Na dalších oceňovaných místech skončili borci se třinácti body. Supertrefa v prvním kole byla 55 branek a uhodlo ji hned několik soutěžících.
28.11.Mládež: Mladší dorost ovládl derby, žáci uspěli v ChomutověDaniel KubelkaI uplynulý víkend se nesl ve znamení mládežnického hokeje. Skvělý výsledek si připsali karlovarští mladší dorostenci, kteří zvládli derby a výhrou 3:2 po prodloužení připravili odvěkému rivalovi vůbec první porážku v sezoně. Dařilo se i hráčům žákovských kategorií, kompletní výsledkový servis naleznete v našem tradičním souhrnu mládeže.
28.11.Listopad uzavře souboj s Frýdkem-MístkemKVA - FRM 4:1, 27.kolo | Matěj HodovalPoslední listopadové utkání odehraje Energie tuto středu. Od 17:30 na domácím ledě přivítá Frýdek-Místek. První vzájemný souboj v KV Areně vyšel lépe pro Karlovarské, na svém ledě naopak uspěli rysi. Neváhejte dorazit přímo na místo činu a podpořit energetiky!