Ohlédnutí za Malmö Open 2007

Jak už jsme informovali v krátkých zprávách, karlovarští sledge hokejisté přivezli v pondělí 5. místo z 31. ročníku sportovních her handicapovaných "Malmö Open". Vylepšili tak o dvě příčky umístění ze své loňské premiéry na sledge hokejovém turnaji. Nyní přinášíme kompletní výsledkový souhrn i s krátkým komentářem k zápasům, které Žraloci v jihošvédském městě odehráli.
I do řad SKV Nowaco Sharks zasáhla chřipková epidemie a když se k ní přidaly pracovní povinnosti některých hráčů, musel si klub vypůjčit dva hráče odjinud. Útočníci Zdeněk Šafránek z Kolína a Erik Fojtík ze Zlína se ukázali jako platné posily a oba si připsali po čtyřech kanadských bodech.

Turnaj probíhal podle klasického schématu. Ve dvou čtyřčlenných skupinách se systémem každý s každým střetly celky ze Švédska (Malmö, Stockholm), Norska (Oslo), Estonska (Tallin), České republiky (Karlovy Vary), Holandska (Amsterdam), Velké Británie (Kingston) a Polska (Elbląg). Ty se potom křížným nasazením utkaly v play-off a zápasech o umístění.

Hned v prvním utkání turnaje změřili Žraloci síly s domácím celkem FIFH Sledgehammers. Po většinu utkání měli Karlovarští herně mírně navrch, nedokázali však svůj dobrý výkon vyjádřit i brankově. O to víc je mrzel jediný gól, který dal se štěstím v pádu švédský útočník Ingvarsson necelé čtyři minuty před koncem. Bohužel se ukázalo, že i švédští rozhodčí mají problémy s objektivitou. Vítězství Malmö v podstatě určilo budoucí umístění týmů ve skupině 1 a jejich nasazení do "vyřazovací" fáze, protože výsledky dalších utkání byly s ohledem na rozdílnou sílu soupeřů předem téměř jasné.

Druhým protivníkem reprezentantů českého lázeňského města byl norský výběr startující pod hlavičkou Oslo KHK. Loňský vítěz turnaje a nejlepší tým Evropy porazil Žraloky bez větších problémů 6:0. Na závěr bojů ve skupině čekal Žraloky tým Kingston Kestrels. Britské Poštolky přijely jen se sedmi hráči a nedokázaly českým dravcům vážněji konkurovat. Po výhře 5:1 obsadily Karlovy Vary ve skupině třetí místo a čtvrfinále jim za soupeře přisoudilo Pantery z Tallinu.

Po prvním poločase - zápasy v Malmö se kromě bojů o medaile hrály na dvakrát 15 minut - vládla v řadách Žraloků spokojenost a naděje za příznivého stavu 1:0. Jenže ve druhé půli vyšly Panterům dvě akce a vidina semifinálového úspěchu se sesypala jako domeček z karet. Los byl ale ke Žralokům alespoň v této fázi milosrdný a do rozřazovacího zápasu o umístění jim přisoudil Amsterdam Huskies. Překvapení se nekonalo a holandský outsider odešel z ledu poražen jasně 7:1. Karlovarské borce tím pádem čekalo v závěrečný den utkání o páté místo s nováčkem turnaje IKS Atak z polského města Elbląg. Ten předvedl v předchozím průběhu několik překvapivě dobrých výkonů, ale proti Žralokům zaplatil nováčkovskou daň. Rozhodnuto bylo prakticky už po dvou rychlých brankách z úvodu a nakonec se skóre vyšplhalo až na 5:0 pro Karlovy Vary.

Sestava SKV Nowaco Sharks na turnaji Malmö Open 2007:
Janoušek (proti Amsterdam Huskies Bozděk) - Hrbek, Kvoch, Frous - J. Berger ml., Geier, Lindák, Nejedlý, Šafránek, Fojtík. Trenér: J. Berger st.

Malmö - Karlovy Vary 1:0 (0:0)
Branka: 27. Ingvarsson. Vyloučení: 0:2. Střely na branku: 6:10.

Kingston - Oslo 0:10

Oslo - Karlovy Vary 6:0 (3:0)
Branky: 6. a 26. Bjornstadt, 18. a 20. Vernes, 7. Pedersen, 14. Hagen. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Střely na branku: 18:2.

Malmö - Kingston 8:0

Oslo - Malmö 4:0

Karlovy Vary - Kingston 5:1 (2:0)
Branky: 4. Šafránek (Hrbek), 8. a 20. J. Berger (Kvoch), 23. J. Berger (Hrbek), 23. Hrbek (J. Berger) - 29. Farmer. Vyloučení: 0:1. Střely na branku: 20:6.

Tallin - Karlovy Vary 2:1 (0:1)
Branky: 20. a 24. Tiitsu - 6. Fojtík. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Střely na branku: 10:10.

Oslo - Amsterdam 9:0
Malmö - Elbląg 3:2
Stockholm - Kingston 9:0

O umístění

Amsterdam - Karlovy Vary 1:7 (1:6)
Branky: 8. Dekker TS - 6. J. Berger (Hrbek), 7. J. Berger (Hrbek, Kvoch), 9. J. Berger, 11. Fojtík (Hrbek, Geier), 12. Kvoch, 15. J. Berger (Fojtík, Šafránek), 24. J. Berger (Kvoch, Hrbek). Vyloučení: 0:1. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 5:19.

Elbląg - Karlovy Vary 0:5 (0:3)
Branky: 2. Geier (Kvoch), 3. Šafránek (Kvoch), 13. J. Berger (Šafránek), 21. J. Berger (Geier), 22. Fojtík (J. Berger). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 9:23.