Mládež: Junioři berou bronz, mladší dorost čtvrtý

Dvou turnajů se o tomto víkendu účastnili naši junioři a také mladší dorostenci. Junioři ba juniorské obdobě Mountfield Cupu v Hradci Králové vybojovali bronz, přičemž druhé místo jim uniklo jen vinou horšího vzájemného zápasu se Slovanem Bratislava. Mladší dorost na turnaji v Chomutově skončil čtvrtý.

Mountfield Cup - Hradec Králové

HC Slovan Bratislava – HC Energie Karlovy Vary 4:3sn (1:2, 2:1, 0:0)

Do utkání oba celky vlétly po hlavě, nikdo na nic nevyčkával. Hned ve 3. minutě se Slovan dostal do vedení, nicméně náskok mu nevydržel ani pět minut. Energie totiž dvěma slepenými góly otočila skóre na svou stranu a v načatém díle pokračovala začátkem druhé třetiny, kdy vedla už 3:1. Hráči Bratislavy se ale nenechali zahanbit a využili nabídnuté příležitosti – nejprve potrestali karlovarský faul z trestného střílení a poté využili i únik dvou na jednoho. Pod Bílou věží tak bylo rázem vyrovnáno a za stavu 3:3 došlo klání až do samostatných nájezdů. V nich se jako jediná ujala střela z 5. série v podání Martina Púše, a Slovan tak mohl slavit těsnou výhru.

Branky a nahrávky: 3. Mrázik (Bobál), 25. Vítek (TS), 27. Verbický (Vitáloš), rozh. náj. Púš – 6. Horký (Salnikov), 7. Petrov (Hrůša), 17. Procházka (Horký).
Rozhodčí: Veselý – Macek, Petr.
Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3sn.

HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Karlovy Vary sice v prvním zápase turnaje prohrály, to ale nemělo patrný vliv na jejich dalším výkonu. Klání s Mladou Boleslaví zahájily gólem ve vlastním oslabení, pokračovaly přes využitou přesilovku a počet vstřelených karlovarských branek se nakonec zastavil až na čísle pět. Třemi kanadskými body se na výhře podílel Marek Pastyřík, čisté konto zase vychytal západočeský brankář.

Branky a nahrávky: 9. Pastyřík (Procházka), 23. Petrov (Pastyřík, Tlačil), 31. Vodička (Přibyl, Horký), 36. Hrůša (Procházka), 39. Tlačil (Pastyřík).
Rozhodčí: Veinfurter – Horák, Kubišta ml.
Vyloučení: 8:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.

Mountfield HK – HC Energie Karlovy Vary 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

V 7. minutě se parta Aleše Krátošky dostala do vedení a už ho nepustila. Postupně navyšovala skóre až na konečných 4:0, přičemž Matěj Bartozel se pod výhru podepsal čistým kontem. Mountfield HK má na kontě plných 9 bodů a může pomýšlet na zlato. Vzít mu ho může už jen Slovan Bratislava. Karlovar3t9 drží před posledním duelem se Znojmem 3. místo.

Branky a nahrávky: 7. Řepík (F. Moník, Pohl), 22. Matějček (Hidveghy, Mašín), 39. Hejna (Chalupa, Pohl), 43. Kynčl (M. Matouš, F. Moník).
Rozhodčí: Veselý – Řezníček, Mertlík.
Vyloučení: 2:3.

HC Energie Karlovy Vary – Orli Znojmo 2:1sn (0:0, 0:0, 1:1)

Se stříbrnými vyhlídkami šli do svého posledního souboje v Hradci Králové junioři Karlových Varů, k tomu ovšem museli zdolat Orly za plný počet bodů. Duel byl na góly velmi skromný, až na začátku třetí třetiny prolomil bezbrankové skóre znojemský Tomáš Sigmund. Muž utkání se však ukázal až vzápětí: Michal Horký využil ve 36. minutě trestné střílení a svou šikovnost potvrdil i v samostatných nájezdech, které rozsoudil jedinou přesnou trefou ve třetí sérii. Znojmo alespoň získalo svůj první bod na turnaji, to Energie bodově dotáhla druhý Slovan. Vzhledem k porážce ve vzájemném utkání však s jistotou skončí na třetím místě.

Branky a nahrávky: 36. Horký (TS), rozh. nájezd Horký - 32. Sigmund.
Rozhodčí: Karlík - Gančarčík, Karous. Vyloučení: 3:5, navíc Zmeškal (ZNO) 10 min. OT. Průběh utkání: 0:1, 2:1sn.

Individuální ceny

Nejlepší brankář: Michal Vojvoda (HC Slovan Bratislava)
Nejlepší obránce: Tomáš Kynčl (Mountfield HK)
Nejlepší útočník: Zdeněk Křížek (BK Mladá Boleslav)

O pohár statutárního města Chommutova

HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov 2:7 (0:1, 2:1, 0:5)
Branky a nahrávky: 17. Matoušek (Remeš), 29. Pohanka :(Bílek) – 10. Čech (Prokeš, Koláček), 27. Štefančík (Holka, Kovár), 32. Petrásek (Vrhel, Prokeš), 37. Vrhel (Birhanzl, Prokeš), 39. Vrhel (Prokeš), 40. Holka (Svoboda), 42. Prokeš (Vrhel)

Mladší dorost na úvod turnaje v Chomutově držel s domácím výběrem krok, když ještě v 29. minutě držel remízu 2:2. Pak se však domácí rozstříleli, svému soupeři nasázeli dalších pět branek a dokráčeli si pro vysoké vítězství 7:2.

ČEZ Motor České Budějovice – HC Energie Karlovy Vary 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 33. Schwartz.

Druhé utkání ve skupině přineslo oproti úvodnímu duelu naprosto odlišnou podívanou, když ještě ve 33. minutě utkání hraného na 3x15 minut svítilo na tabuli bezbrankové skóre. O výhře Motoru nakonec rozhodl jedinou trefou František Schwartz, který využili přesilovou hru. Karlovarští mladíci tak úvodní den turnaje bod nevybojovali.

Kölner Haie – HC Energie Karlovy Vary 4:6 (2:2, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. Ven (Freis, Kecojevic), 8. Petersen, 24. Minaychev, 36. Ven – 12. Matoušek (Vondráček), 13. Korčmaroš (Remeš), 18. Rymon (Remeš), 30. Remeš (Matoušek), 32. Mareček (Kala), 44. Korčmaroš.

Sobotní program chomutovského turnaje načali energetici výhrou, která se však nerodila lehce. Proti německému Kolínu nad Rýnem totiž karlovarští mladíci již v 8. minutě ztráceli dvě branky. Rychle nabyté manko ale během šesti minut na přelomu první a druhé třetiny dokázali smazat a dokonce uzmout vedení 3:2. To sice soupeř dokázal dorovnat, jenže závěrečná pasáž utkání patřila našim hráčům, kteří přidali další tři branky a zvítězili 6:4.

HC Energie Karlovy Vary – HC Plzeň 1929 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 45. Korčmaroš (Bílek) – 23. Málat (Malát, Křemláček), 34. Altrichter (Vajner), 36. Kvasnička (Slanina).

V posledním utkání turnaje se energetici střetli v západočeském derby s Plzní. Po bezbrankové první třetině otevřeli skóre plzeňští hráči ve 23. minutě, posléze přidali ještě další dvě branky a pohodlné vedení si udrželi až do samotného závěru zápasu, kdy už jen dvanáct sekund před koncem korigoval na 1:3 Jan Korčmaroš. Plzeň tak vyhrála celý turnaj, Karlovy Vary skončily na čtvrtém místě.