Mládež: Mladší dorost bral dvě výhry, žáci stoprocentní

Do nadstavbové části vstoupily oba týmy našeho mladšího dorostu. Zatímco béčko ve dvou venkovních duelech neuspělo, Áčko porazilo oba kladenské výběry a dotáhlo se na příčku zajišťující postup do play-off. Napilno měli i hráči páté a sedmé třídy, kteří dokázali vyhrát jak severočeské derby v Litvínově, tak západočeské se Sokolovem. Více o zápasech a ohlasy trenérů najdete v našem tradičním výsledkovém souhrnu.

Extraliga mladšího dorostu

Skupina o umístění 1. kolo - 7.12.2017

HC Energie Karlovy Vary - PZ Kladno 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Bílek (Remeš, Korčmaroš), 14. Korčmaroš, 18. Remeš (Vondráček, Korčmaroš), 22. Korčmaroš, 40. Vondráček, 46. Bílek (Kosina, Pohanka) – 55. Darsa (Vimmer).

Jiří Kovka: Do utkání jsme výborně vstoupili, vstřelili z první akce branku a celkově odehráli vynikající první třetinu. Druhá a třetí část již neměla takové nasazení a chuť držet se herního plánu. Vítězství cenné, ale takto lehkovážně ztratit koncentraci by se nám v dalších utkáních nemuselo vyplatit.

Skupina o umístění 2. kolo - 9.12.2017

Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 26. Ullrych – 26. Remeš (Pohanka, Mareček), 40. März (Mareček), 47. Bílek, 59. Korčmaroš (Benda).

Jiří Kovka: Velmi těžké utkání plné osobních soubojů jsme zvládli na výbornou. Udrželi jsme koncentraci, drželi se plánu a týmovým výkonem jsem si došli pro vítězství. Doufám, že tyto zápasy nebyly jen náhoda, ale, že kluci konečně pochopili jaký výkon je potřeba podat v každém utkání na zisk bodů. Tým si každopádně zaslouží pochvalu za předvedenou hru.

Liga mladšího dorostu

Nadstavba 1. kolo - 9.12.2017

HC Poděbrady - HC Energie Karlovy Vary "B" 3:1

Nadstavba 2. kolo - 10.12.2017

HC Stadion Litoměřice - HC Energie Karlovy Vary "B" 4:2(1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Sarnovská (Svoboda, Macel), 35. Macel (Svoboda), 36. Macel (Sarnovská, Mynařík), 59. Vízner (Landa) – 25. Bubanec (Pišha), 43. März (Hrůšová, Hrůša).

Liga starších žáků 7. tříd

17. kolo - 6.12.2017

HC Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 3:5
Branky a nahrávky: Smýkal (Zich), Král (Pastor, Smýkal), Zich, Vimr, Vimr (Král, Oberle).

Petr Neč: Ve větší části zápasu byli mnohem aktivnějším týmem hráči Energie a i díky spolehlivému výkonu brankáře Nechvátala se tak na začátku třetí třetiny mohli radovat ze zaslouženého vedení 1:4 z pohledu domácích. Zkrat přišel až ve třetí třetině, a to především v závěru, kdy se díky dvěma šťastným gólům dokázali domácí přiblížit na konečný rozdíl dvou branek.

18. kolo - 9.12.2017

HC Energie Karlovy Vary - HC Baník Sokolov 6:5
Branky a nahrávky: Král, Pastor, Pastor, Zeman (Schöberl), Král (Pastor), Zeman.

Petr Neč: Sokolov přijel do Karlových Varů v nejsilnější možné sestavě a na kvalitě týmu, který staví především na velmi talentovaných mladých hráčích, to samozřejmě bylo znát. Z obou stran se hrál velmi bojovný hokej, ve dvou případech (po jednom na každé straně) bohužel i za hranicí pravidel. Z velmi cenného konečného vítězství se nakonec i díky většímu štěstí v koncovce radovali domácí. Za skvělý výkon však zaslouží pochvalu také hráči hostujícího celku.

Liga mladších žáků 7. tříd

HC Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 3:6
Branky a nahrávky: Mikeš (Hruška), Hruška (Mikeš), Hruška (Vrbas), Krejbich (Pačíska), Pačíska, Mikeš.

Petr Neč: Karlovarští hráči se sice podruhé za sebou radovali z vítězství nad tradičním rivalem z Litvínova, nicméně nutno podotknout, že tentokrát za výrazného přispění "postaršených" hráčů, kteří pravidelně nastupují za vyšší kategorii. Utkání nebylo příliš atraktivní, a to především díky nepříliš vysokému tempu a nasazení na obou stranách.

HC Energie Karlovy Vary - HC Baník Sokolov 3:1
Branky a nahrávky: Fišer (Heller), Roštejnský (Heller), Pech (Voves).

Petr Neč: úvodní části si karlovarští hráči dokázali vytvořit herní převahu, a to nejen opticky, ale také gólově. Od druhého dějství však jejich výkon začal strmě klesat, čehož hosté dokázali využít, takže až do posledních minut nebylo vůbec jisté, kdo v závěru získá bodový zisk. I když byli šťastnějším týmem nakonec přeci jen domácí, pochvalu sklidili oba brankáři, zbytek týmu pouze za první třetinu.