Musíme pracovat na maličkostech, říká Gründling

Energetici nezvládli čtvrtý zápas v řadě, když podlehli 2:3 pražské Slavii. Po zápase nám na otázky odpovídal slovenský obránce Martin Gründling.

Martine, dnešní zápas vám asi nevyšel podle představ?
Po prohraných zápasech jsem se na tohle utkání připravovali. Vedli jsme třeba i 2:0, ale nepovedlo se nám to dotáhnout do konce. Dnes jsme chtěli, ale jsme pod nějakou dekou a nejde nám to. Cesta z toho je, že budeme pracovat na maličkostech, které nám pomůžou vyhrát zápas. Musíme makat a dát do toho srdce.

Překvapila vás Slavia něčím? V čem byl soupeř nepříjemný?
Myslím, že nás nepřekvapila. Byli jsme připravení a vědeli jsme, že hrají dobrý, útočný hokej. Nevím v čem byla chyba. V první třetině jako bychom nebruslili. Stejně jako jsme v Plzni skončili, tak jsme tady začali. Nehráli jsme dobře a vymstilo se nám to.

Neměli jste utkání v Plzni ještě v hlavách Mohlo se to na vás podepsat?
Jsou to už čtyři dny, ale asi to je individuální. Já jsem na to myslel, ale když se vhodilo úvodní buly, tak šly všechny myšlenky bokem. Ale mrzí to. Derby s Plzní, kdy jsme je měli na lopatě, vedli jsme o dvě branky ve třetí třetině...

Z tohoto víkendu jste chtěli šest bodů, to už nevyjde. Budete mít o to větší motivaci v Litvínově?
Je to další derby. Určitě je to motivace navíc. Chodí tam na hokej dost lidí, a věřím, že i naši příznivci nás přijedou podpořit. Doufám, že to konečně zlomíme, a že se nám po čtyřech prohrách podaří vyhrát. Před pauzou by se to hodilo. Byli bychom v lepší náladě a lépe by se nám trénovalo.

Jak jste letos spokojený s vašimi osobními výkony?
Myslím, že individualitám se většinou daří podle toho, jak se daří týmu. Myslím, že bych týmu mohl dát víc, ale těžko můžu hodnotit sám sebe. Prohráváme, dostáváme dost gólů a já jako obránce bych tomu měl zabraňovat.

Máte nejvíce trestných minut z celého týmu. Z čeho to vyplývá?
Hodně to přibylo po konfliktu s Hollwegem. Ale mám i dost dvouminutových trestů, mohl bych to trochu omezit.

Jak jste na tom se silami? Těšíte se na pauzu?
Určitě se na pauzu těším, ale myslím, že se silami zatím problém nemám. Máme natrénováno, takže problém je spíš v hlavách.