Přehled mládeže: Junioři stále na vzestupu, starší dorost spíše průměrný

Do své první poloviny se pomalu plíží juniorská NOEN Extraliga a trenér Karel Mlejnek může hodnotit počínání svých svěřenců velmi kladně. Vždyť po dvaceti utkáních nasbírali junioři 39 bodů, okupují čtvrtou příčku, zároveň disponují nejlepší obranou v lize a do toho všeho doma ani jednou neprohráli. U juniorů tak zřejmě panuje spokojenost. Extraliga starší dorostu má před sebou už jen několik posledních kol a svěřenci Karla Eismanna mají stále co dělat, aby si zajistili co nejlepší postavení před nadcházejícím play off. Mladší dorost je ve své tabulce stále na vrcholu a u osmáků Energie už ani není třeba připomínat, že prolézají svou ligou stále bez ztráty jediného bodu.
Více v článku.

Extraliga juniorů

18.kolo

HC Energie – PSG Zlín 4:2 (0:0,1:1,3:1)
Branky: Klíma 2, Půlpán, Hudák
Asistence: Funk 2, Kverka 2, Kentoš
V utkání rozhodli domácí v poslední třetině po dvou povedených individuálních průnicích a jedné kombinaci 2 na 1. Závěr si sice zkomplikovali inkasovanou brankou a vyloučením, ale nakonec si vítězství pohlídali.

19.kolo

HC Energie - HC Olomouc 7:2 (0:0,3:2,4:0)
Branky: Vachovec, Schusser, Hudák, Půlpán, Kentoš, Kverka, Koblasa
Asistence: Rohan 2, Hudák 2, Schusser, Kentoš, Záhora, Kverka, Sýkora, Baar, Vachovec, Funk
Klíčovým momentem, do té doby velmi vyrovnaného a těžkého utkání, byl vstřelený gól ve vlastním oslabení v úplném závěru 2. třetiny, po kterém šli energetici do vedení 3:2. V úvodu závěrečné třetiny vstřelili další dvě branky a poté již utkání kontrolovali.

20.kolo

HC Energie – Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:0,1:0,1:1)
Branky: Půlpán, Klíma, Schusser
Asistence: Kverka 2, Klíma, Vachovec, Vaněk
Jednalo se o emočně vypjaté utkání ze všech zúčastněných stran a důležité bylo, kdo ovládne své emoce. To se hostům nedařilo, naopak domácí nereagovali na špatné výroky rozhodčích. Velmi důležitým momentem utkání bylo ubráněné dvou minutové oslabení ve třech v polovině zápasu, ve kterém domácí bránili maximální obětavostí podpořenou velkou dávku štěstí, kdy hosté trefili tyč. Karlovarští dokázali v sérii tří domácích utkání naplno bodovat. Hráči to odpracovali skutečně výborně a patří jim za to velké uznání.

Extraliga staršího dorostu

19.kolo

HC Energie – KLH Chomutov 6:4 (4:2,2:2,0:0)
Branky: Vrána L.3, Táborský 2, Csamango
Asistence: Vrána L.3, Táborský 2, Matyáš 2, Csamango
Energetici podali velmi dobrý výkon v ofenzivní části hry, avšak museli čelit téměř stoprocentní efektivitě hostujícího týmu. Dvougólový náskok si domácí ve třetí části pohlídali a zaslouženě získali plný počet bodů. V utkání se dařilo útoku Táborský-Vrána L.-Csamango, který měl podíl na všech šesti přesných trefách.

20.kolo

HC Energie K. Vary – HC Vagnerplast Kladno 3:2 sn. (1:0,1:1,0:1 - 1:0)
Branky: Troška, Bečka, Vrána L.
Asistence: Hroch
V nepříliš pohledném utkání chyběl domácím pohyb a celková kompaktnost herního projevu. Navíc „vyráběli“ velké množství individuálních chyb. Přesto z utkání, ve kterém se jim herně nedařilo, vydolovali v samostatných nájezdech cenný druhý bod.

21.kolo

HC Benzina Litvínov – HC Energie K. Vary 5:2 (1:1,2:0,2:1)
Branky: Gombár, Vrána L.
Domácí byli v utkání lepším týmem. Hostům chyběl pohyb, důraz v předbrankovém prostoru a schopnost udržet se na kotouči v útočném pásmu. Navíc Karlovarští dokázali vyrobit velké množství individuálních chyb, které Litvínov trestal.

Extraliga mladšího dorostu

11.kolo

HC Energie - HC Meteor Třemošná 3:2 (2:0,0:1,1:1)
Branky: Obodzynskyy, Veverka, Petrov
Asistence: Michálek 2, Molnár
Domácí se s posledním týmem tabulky po celé utkání střelecky trápili a bylo až neskutečné, co dokázali zahodit za šance. Ač byli karlovarští lepším týmem po celé utkání, přesto se nakonec strachovali o udržení jednobrankového náskoku v závěrečné power-play soupeře.

12. kolo

HC Letci Letňany - HC Energie 4:5 (1:1,2:3,1:1)
Branky: Molnár, Petrov, Opatrný, Michálek, Zikmund
Asistence: Řezníček 2, Molnár, Šafář
Oba týmy hrály ve vysokém tempu a oba měly řadu šancí, které se střídaly na obou stranách. Nejdůležitější pro konečný výsledek bylo zakončení těchto šancí. V této činnosti byli hosté důraznější a zaslouženě vyhráli.

Žákovská liga mladších žáků

6.třída

10.kolo

HC Stadion Teplice - HC Energie 3:20 (3:4,0:7,0:9)
Branky: Maloušek 5, Prošek a Parshakov 3, Tocik 2, Šik, Hoang, Šetek Bernáth, Glanc Š., Habr, Kellner
Asistence: Maloušek 6, Parshakov 3, Kellner, Šetek, Prošek, Tocik, Kratochvíl
Začátek utkání patřil domácím, kteří se i zaslouženě ujali vedení. Výkon hráčů Energie se postupně začal zlepšovat a s rostoucí únavou soupeře se začalo skóre měnit. Od 2.třetiny hosté jasně dominovali a bylo jen otázkou, na jaké cifře se skóre zastaví.

5.třída

10. kolo

HC Stadion Teplice - HC Energie 2:17 (1:5,1:8,0:4)
Branky: Novotný 5, Jílek 3, Zázvorka 2, Kořán, Cankov, Matoušková, Šťastný, Rozhon, Fečo a Glanc M.
Asistence: Novotný 3, Rozhon 3, Matoušková, Šťastný, Zázvorka 2, Kořán, Jílek, Fečo
Domácí se velmi snažili, ale individuální výkonnostní rozdílnost mezi hráči byla evidentní, a tak konečné skóre zápasu není překvapující.