Sen o zlatu žije, Žraloci přemohli Zlín a prodloužili sérii!

SHK Lapp Zlín - SKV Sharks 1:5 (0:2, 0:2, 1:1). Stav série: 1:1.
Ano! Karlovarští sledge hokejisté dokázali vrátit Zlínu porážku a vynutili si tak prodloužení finálové série letošního ročníku České sledge hokejové ligy. A byl to úplně jiný zápas než v Ostrově. Žraloky přivedly do vedení dvě slepené branky z úvodu, počítaje i čistokrevný zlínský vlastní gól. Ve stejném duchu proběhla i druhá třetina, kdy pomocí dvou gólů za sebou hosté odskočili na příjemný rozdíl. Poslední část skóre už jen kosmeticky upravila. Žraloci trestali množství zlínských chyb a za podpory brankáře Vápenky dokráčeli k jisté výhře 5:1. Rozhodující třetí utkání se ve Zlíně hraje v sobotu 3. března od 11:15, on-line reportér bude připraven. Sledovat můžete také video přenos na tvcom.cz.

SHK Lapp Zlín - SKV Sharks Karlovy Vary 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Branky: 36. Palát (Hábl, Fojtík) - 3. J. Berger (Z. Krupička), 4. J. Berger (Z. Krupička), 16. M. Geier (J. Berger), 17. Z. Krupička (M. Geier, J. Berger), 41. Z. Krupička. Rozhodčí: Vaněk - Hradil, Pelant. Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 160. Vývoj utkání: 0:4, 1:4, 1:5. Hráno 2. března 2012 ve Zlíně.

Zlín: Matoušek - Julina, Štít, T. Mach, Hábl, Stodůlka, Palát, Simgund, Šnajdar, Fojtík, Zapletal

Karlovy Vary: Vápenka - J. Berger, Hrbek, M. Geier, Janko, Forgo, Očenášek, J. Švec, Nejedlý, Z. Krupička

Zlín sice vstoupil s vidinou mistrovského titulu do utkání aktivněji, ale hned třetí minuta předznamenala hlavní problém domácího celku. Geier mohl zcela nerušeně ujet do brejku, ve kterém se prvním skvělým zákrokem blýskl brankář Matoušek. Vzápětí sice Palát nastřelil horní tyč Vápenkovy branky, jenže v čase 3:02 Jan Zapletal nechtěně změnil dráhu puku před vlastním gólmanem a daroval Karlovým Varům vedení. Do zápisu byla branka přiznána Jiřímu Bergerovi, který se jako předposlední dotkl kotouče.

A to nebylo z bláznivého úvodu vše. Ve stejné minutě Krupička sólem rozhodil Matouška a před Geierem dorážejícím do prázdné branky na poslední chvíli zachránil Štít, aby za pouhých 42 sekund po prvním gólu napřáhl Jiří Berger na modré čáře a zvýšil na 0:2. Zlín se rázem ocitl v hluboké depresi a odolával místy drtivému karlovarskému náporu. Z něj už další změna skóre nepřišla a hra se postupně vyrovnala. Domácí měli ovšem i nadále neřešitelný problém s brejky Michala Geiera. Další dva vychytal Matoušek a s nadějí mohl sledovat Háblovu šanci před odkrytou brankou ve 14. minutě. Než se však zlínský kapitán srovnal, měl před sebou přesunutého Vápenku. Závěr první třetiny patřil jednoznačně Moravanům, jenže Fojtík, Hábl i Julina ztroskotali na karlovarské jistotě mezi tyčemi.

Ve druhém dějství opařili Západočeši horkým minerálním pramenem svého soupeře ještě dříve. Už v čase 15:41 Michal Geier se štěstím nadvakrát proměnil svůj další únik a za dalších 24 sekund postupoval stejný hráč na Matouška dokonce ve dvojici se Zdeňkem Krupičkou. Kolegiální nahrávka znamenala zvýšení již na 0:4 a signál pro trenéra Sedláčka k emotivnímu proslovu při oddechovém času zlínského týmu.

Slova to musela být účinná, neboť domácí alespoň opticky vyrovnali hru a odpustili si hrubky v obraně. Navíc měli výhodu první přesilové hry, která však přinesla jen dva jisté Vápenkovy zákroky. Při plném počtu hráčů zvládali hosté aktivní přístup, pomocí kterého eliminovali většinu domácích snah o přechod do útoku. Závěr prostřední části se navíc nepovedl Eriku Fojtíkovi. Po jeho chybě musel Matoušek opět ukazovat své umění v nekončícím seriálu "Hrátky s Geierem" a těsně před sirénou byl ještě vyloučen za faul bez puku.

Přesilovku z úvodu třetí patnáctiminutovky sice Žraloci strávili většinou v útočném pásmu, vyloženou šanci si však nevypracovali. Zlín se i za vysoce nepříznivého stavu sympaticky snažil o aktivitu a byl za ni nakonec odměněn. Na začátku 36. minuty vyšla blesková akce po vhazování před Vápenkou a po ose Fojtík - Hábl - David Palát kotouč doputoval za pět sekund z bodu pro vhazování v levém kruhu až do horní poloviny branky. Varovný prst ale vztyčil hned vzápětí kdo jiný než Michal Geier. Opět sám a opět Matoušek hrdinou.

S přibývajícím časem nabývala výhra Karlových Varů a prodloužení série reálnějších kontur. Zlín se sice snažil, ale do tlaku se přes pozornou hru soupeře nedostával. A když už mohl mít šanci při Jankově vyloučení, nechal si Julina ve 41. minutě sebrat kotouč Zdeňkem Krupičkou a pak už jen marně sledoval razítko pod gólovým účtem na 1:5. Poslední typickou akci večera přinesla ještě 43. minuta, ale ani střelou mezi kruhy si Geier nepřipsal svou druhou trefu proti Matouškovi. Žraloci v poklidu dovedli odvetu do vítězného konce a dál žijí nadějí na zlato.

Ohlasy po utkání

Zdeněk Hábl (kapitán, Zlín): "Začátek myslím nebyl špatný, ale položil nás do kolen první vlastní gól a vzápětí do minuty druhý od modré čáry. V závěru třetiny jsme zabrali, jenže ve druhé třetině najednou to samé a další dva góly. Bylo tam snad patnáct dvacet samostatných nájezdů, obrana spala a já osobně jsem taky hrál úplně něco jiného, než jsem měl. Jako tým jsme to prostě nezvládli. Neomlouvá nás nějaká nervozita. Vyhrát jsme chtěli a možná jsme chtěli až tak moc, že jsme to kazili stejně jako předloňské zápasy."

Jiří Berger ml. (kapitán, Karlovy Vary): "Přijeli jsme si pro třetí zápas a to se nám povedlo. Jsme velmi spokojeni, zítra se může stát cokoliv. Zápas určitě ovlivnil první vlastní gól Zlína, navíc hned po vhazování propadla gólmanovi střela od modré. Zahráli jsme dobře a organizovaně bez větších chyb a nedovolili jsme soupeři zápas zdramatizovat. V závěru jsme takticky trochu šetřili síly."