Stanislav Balán: Chtěli jsme to vyhrát pro fanoušky

Páteční derby proti Plzni nabídlo mnoho šancí, dotahování skóre, které nakonec vyústilo v obrat, branku v poslední vteřině i vyhecované okamžiky. Energetici nakonec podlehli indiánům v prodloužení, a z Plzně si tak odvezli jen jeden bod, což dle slov Stanislava Balána, mrzí hlavně kvůli fanouškům.

Stanislave, jak hodnotíte utkání proti Plzni?
Hodnotí se to velmi těžko. Je to složité, když takhle otočíme zápas, ještě k tomu derby v Plzni. Je to strašná škoda. Chtěli jsme to vyhrát pro fanoušky, kteří za námi přijeli. Aby se mohli radovat. Uteklo nám to mezi prsty.

V závěru zápasu jste byl vyloučen. Jak celá akce před vyrovnávací brankou vypadala z vašeho pohledu?
Na buly šel Venca Skuhravý, ten je na to dobrý, vyhrál ho a my jsme to chtěli ušlapat v rohu. Já jsem úplně neviděl, jestli všichni čtyři naši hráči byli v rohu a nechali toho hráče samotného před bránou. Je to strašná škoda.

Jaká byla vaše reakce? Doufal jste, že už gól padl po siréně?
Já jsem čas viděl, když jsem seděl na té trestné. Byla tam ještě vteřinka. Věděl jsem, že to bude platit.

Co se člověku honí hlavou bezprostředně v tento moment?
Nevím, nic, bezmoc. Co může člověk dělat…

Berete tedy alespoň ten jeden bod?
Já už jsem říkal, že za stavu 0:2 bychom brali jakýkoliv bod, ale v průběhu třetí třetiny jsme to dokázali otočit a teď máme akorát velké oslí uši.

Mrzí to o to více, že jste dokázali otočit ten nepříznivý stav?
Bylo vidět, že síla v našem manšaftu je. Když budeme takhle hrát a budeme tomu věřit, tak je vidět, že to dokážeme. Jedna třetina nás vždy srazí na kolena, musíme se vyvarovat těch chyb.

V neděli vás doma čeká Sparta, jednoznačným cílem je ji porazit?
Tak s takovýmto cílem jdeme do každého zápasu, to není jen o tom, že přijede Sparta. Samozřejmě na Spartu se chce vytáhnout asi každý. Hlavně ale doufám, že odčiníme to, co jsme dnes předvedli.