V prvním kole play-off čeká starší dorostence Sparta

Svěřenci Václava Eismanna se v nadstavbě NOEN Extraligy staršího dorostu probojovali do osmifinále play-off. Již ve čtvrtek 3.3. v 17:30 sehrají první utkání, ve kterém se postaví proti Spartě, jež si v letošní sezóně vede velmi dobře. Karlovarští na ledě pražské Sparty sehrají dvě utkání. Třetí je čeká na domácí půdě v pondělí 7.3. od 18 hodin v multifunkční hale KV Areny, tak fanoušci neváhejte a přijďte domácí energetiky podpořit. Vstupné na všechna utkání staršího dorostu je zdarma.

Energetici jako na houpačce

Jednou nahoře, jednou dole, i tak by se dala popsat sezona karlovarských dorostenců. Série proher se střídaly s vlnami vítězných utkání. Největší problém v základní části dělalo energetikům zřejmě střílení gólů. V několika zápasech dokázali vstřelit pět i více branek, pak ovšem následovaly série utkání, která končila jedním nebo žádným gólem karlovarského mužstva.

V nadstavbě se jim dařilo o něco lépe. Odehráli zde šestnáct utkání, z nichž prohráli pouze čtyři, z toho v jednom padli až při prodloužení. Vstup do nadstavby měli energetici vynikající, hned v úvodu totiž zaznamenali dvě vysoké výhry. První proti Jihlavě, jež odjela s debaklem 8:0 a poté se čtyřbrankovým náskokem porazili i Havlíčkův Brod 6:2. V několika utkáních zazářili karlovarští gólmani Adam Beran a Filip Grančarov. Oběma se podařilo dvakrát vychytat čisté konto. Konec nadstavby mohli energetici oslavovat. Podařilo se jim postoupit do play-off. Ve své skupině B obsadili se 72 body třetí místo tabulky.

Z celkem čtyřiačtyřiceti odehraných kol zaznamenali Karlovarští jednadvacet proher, z toho čtyři v prodloužení. Doposud vstřelili 129 branek a 116 jich inkasovali.

Nejproduktivnější hráči týmu

1. Jan Bečka 43 odehraných utkání (20+21)
2. Radek Prošek 43 odehraných utkání (15+25)
3. Martin Slabý 40 odehraných utkání (13+18)

Statistika gólmanů

Adam Beran 31 zápasů, 1355 minut na ledě (90.79 % úspěšnosti)
Filip Grančarov 23 zápasů, 986 minut na ledě (91.20 % úspěšnosti)
Jakub Kašpar 5 zápasů, 277 minut na ledě (92.55 % úspěšnosti)

Sparťané ve výborné formě

Sparťanům se v letošní sezóně velmi daří. Jedna výhra za druhou, vysněné výsledky skutečností. Jejich základní část byla přímo ukázková. Dokázali udržet i šňůru celkem čtrnácti vítězných utkání, kterou zastavil až v pátém kole druhé části Liberec, jenž Spartu porazil 5:2. Se střílením gólů tento tým problémy nemá. Soupeře dokáže porazit několikabrankovým rozdílem. V úvodních kolech sezony přehrál Slavii i Plzeň vysoko 8:3.

Co se nadstavby týče, zde posbírali sparťané stejný počet proher jako za celou základní část NOEN Extraligy staršího dorostu. Z celkem šestnácti odehraných utkání čtyřikrát padli. První tři utkání nadstavby zvítězili dvakrát při prodloužení a jednou na samostatné nájezdy. Většina utkání ve druhé části byla však vyrovnaná. Například proti Třinci. V obou utkání Sparta padla, avšak pouze jednobrankovým rozdílem. Při předposledním utkání, kdy se rozhodovalo, s kým se kdo utká v play-off, padli proti Ocelářům v poměru 3:4. Ze svých výsledků se Pražští mohou radovat. Od prvního místa tabulky II. části skupiny A je oddělily pouze dva body. Se svými 101 body se tedy usadili na druhé příčce.

Celkem odehráli čtyřiačtyřicet utkání a pouze osm z nich prohráli, z toho dvakrát v prodloužení. Vstřelili 192 branek a 123 jich inkasovali.

1. Vojtěch Komárek 43 odehraných utkání (28+27)
2. Ostap Safin 38 odehraných utkání (28+19)
3. Martin Dubský 35 odehraných utkání (15+21)

Adam Wolf 30 zápasů, 1680 minut na ledě (90.82 % úspěšnosti)
Antonín Hofmann 13 zápasů, 634 minut na ledě (87.60 % úspěšnosti)
Jan Škorpík 5 zápasů, 249 minut na ledě (90.78 % úspěšnosti)
Adam Brízgala 2 zápasy, 122 minut na ledě (97.33 % úspěšnosti)

Vzájemná utkání

Oba celky se v letošní sezóně 2015/16 střetly již čtyřikrát. Poprvé v rámci 3. kola základní části NOEN Extraligy. Z prvního vzájemného utkání vyšla lépe Sparta. O vítězi rozhodl gól Ostapa Safina v prodloužení, utkání tak skončilo v poměru 1:2p.

I druhé utkání tentokrát na ledě pražské Sparty skončilo v její prospěch. Jednobrankovým rozdílem zvítězila 3:2. Zde za Spartu dvěma asistencemi vynikli Martin Dubský s Radkem Jeřábkem a stejným počtem asistencí za Energii Matěj Kurfürst.

Při třetím utkání na ledě Karlových Varů za stavu 2:2 zajistil svým gólem v prodloužení Spartě vítězství Michael Švarc.

Poslední utkání sehrané na pražském ledě opět ovládli Pražští a to v poměru 4:1. Dvěma vstřelenými brankami zde vynikl Jaroslav Vandas. Jedinou branku energetiků vstřelil Dominik Šála.