Žraloci druzí po základní části

(Obsahuje video) Střeleckou mušku si ladili karlovarští sledge hokejisté v posledním kole základní části ligy. Výhrou 8:1 nad Českými Budějovicemi zakončili první fázi sezóny a druhá hned klepe na dveře. V play-off čekají Žraloky Mustangové z Pardubic, série začíná už v neděli 13. ledna na východě Čech.

SKV Sharks Karlovy Vary - SHC Kings České Budějovice 8:1 (2:0, 2:1, 4:0)

Branky: 6. M. Geier (Janko), 11. M. Geier (Očenášek), 25. M. Geier (Janko), 26. J. Berger (Hrbek), 41. Lindák (J. Berger), 42. Hrbek (J. Švec), 44. Janko (M. Geier), 45. M. Geier (J. Berger) - 22. Rumplík (Kočnar, Podhradský). Rozhodčí: Suchý - Chvojka, Schopf. Bez vyloučení. Diváci: 15. Vývoj utkání: 2:0, 2:1, 8:1. Hráno 6. ledna 2013 v Ostrově.

Karlovy Vary: B. Mach - J. Berger, Hrbek, Janko, Lindák, Očenášek, J. Švec, M. Geier, Wágner.

České Budějovice: D. Švec - Kalina, Podhradský, David, Rumplík, Klíma, Kočnar.

Výsledek utkání mohl mít vliv na tabulku jen v případě velmi nepravděpodobných teorií ostatních zápasů, proto se v Ostrově hrálo v poměrně pohodové atmosféře. Hosté zahájili aktivním napadáním, ale favorizovaný domácí celek brzy převzal otěže. Novopečený dvojnásobný otec Michal Geier v 6. a 11. minutě zamířil dvakrát z pravého kruhu přesně a určil skóre první třetiny. I díky tomu, že těsně před sirénou zůstala zajímavá Klímova pobídka z rohu nevyslyšena.

Po nezužitkovaném nájezdu tří na jednoho nebo zmařené Lindákové šanci jako by po pěti minutách druhé části koncentrace Žraloků polevila. Trest přišel záhy, ve 22. minutě snížil snadnou dorážkou Jiří Rumplík. A Králové prožili asi nejpovedenější pasáž, kdy využívali nedůsledné domácí defenzivy. Podhradského nahození si navíc Mach málem srazil lapačkou do sítě. Veškeré pochyby o výsledku však rázně utnul úspěšným a efektně zakončeným brejkem Michal Geier, těsně následován úspěšnou střelou Jiřího Bergera z mezikruží.

Budějovice mohly snížit Klímou ve 35. minutě, hostující asistent kapitána však nezvedl puk podle svých představ. Stejného hráče vychytal Mach i podruhé, lapačku nastavil puku mířícímu do horního rohu.

Posledních pět minut přineslo čtyřbrankové navýšení náskoku Karlovarských. Milimetrovou přihrávku zpoza branky zužitkoval Petr Lindák, pro gól si sjel z obrany Miroslav Hrbek, pohodlnou dorážku do prázdné branky zaznamenal Ludvík Janko a konečný účet podtrhl po pohledné kombinaci pět sekund před koncem Michal Geier.