Žraloci hodovali v kanadském bodování a poskočili do čela

Aktualizováno o reportáž a video. O víkendu na přelomu října a listopadu dokončila Česká sledge hokejová liga polovinu své základní části. Karlovarští Žraloci zajížděli na stadiony Kolína a Českých Budějovic, na kterých se jim nebývale dařilo. Dvě vítězství a celkové pozitivní skóre 22:4 mluví jasně! Kromě přísunu kanadských bodů na konto tradičních opor zaznamenali povzbuzující zásahy do černého i méně obvyklí střelci. Po vysokých výhrách 8:2 nad Kolínem a 14:2 nad Budějovicemi se Sharks vyhoupli na první místo o skóre před Zlín.

SK Draci Kolín - SKV Sharks Karlovy Vary 2:8 (0:1, 1:4, 1:3)

Branky: 29. Raul (Kubeš), 44. Bejvl (Kubeš) - 15. J. Berger (M. Geier), 24. Forgo (M. Geier), 28. M. Geier (Hrbek, Forgo), 34. Kvoch, 40. J. Berger (Kvoch), 44. J. Berger (Kvoch), 47. M. Geier (J. Berger, Hrbek), 58. J. Berger (M. Geier). Rozhodčí: Kratochvíl - Hollerová, J. Tasch. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 22. Vývoj utkání: 0:3, 1:3, 1:6, 2:6, 2:8. Hráno 31. října 2009 v Kolíně.

Kolín: Boček - Kubeš, R. Buhr, Bejvl, Hron, V. Buhr, Dobruský, Glier, Najbrt, Novák, Raul, Hrdý.

Karlovy Vary: Janoušek - J. Berger, Frous, Nejedlý, M. Geier, Hrbek, Kvoch, J. Švec, Lindák, Srb, Forgo, Čolič.

Video Alice Němcové Tejkalové si prohlédněte ZDE

Jak už před zápasem prorokoval kolínský lodivod Stanislav Tejkal, připomínala první třetina od svého začátku soutěž v přetahování lanem. Každý chvilku tahal pilku, oba týmy střídaly útočnější pasáže s těmi obrannými. Jako první z brankářů musel zasahovat karlovarský Janoušek proti Kubešově pokusu z mezikruží, na druhé straně se před Bočkem zastřelovali J. Berger s Kvochem. Až v 15. minutě šli do vedení Žraloci díky přímočaré akci po vhazování. Čolič vyhrál buly před Bočkem, Geier rychle naservíroval z rohu Jiřímu Bergerovi a ten propálil gólmana Draků. O tři minuty později mohl vyrovnat Kubeš, dostal se za obranu, ale Janouška neprostřelil.

Kolínský kapitán mohl srovnat i na začátku druhé třetiny, jenže srážku karlovarských beků přetavil pouze k tréninku Janouškovy lapačky. Ta se vyznamenala o pár sekund znovu, když svým okrajem rozhodujícím způsobem odklonila Raulovu ránu. Nevyužité šance mrzely Draky dvojnásob v čase 23:00, kdy Geierovu střelu dorazil za Bočka na hranici brankoviště operující Jiří Forgo.

Kvůli technickým problémům s výstrojí vypadl mezi 25. a 27. minutou ze hry Jiří Berger a na ledě to bylo znát. Domácí si vytvořili tlak, který ale ukončila znovu Janouškova rukavice. V polovině 28. minuty dračí obrana zcela propadla, nabídla nájezd dvou na nikoho Hrbkovi s Michalem Geierem a ten i v mírném záklonu zvýšil do prázdné branky na 0:3. Za 53 sekund bylo sníženo, i když Jiří Raul nad svým gólem dlouho kroutil hlavou. Puk se po Kubešově střele do tyče odrazil od jeho těla do špičky Janouškovy sledge a pomalu se doplazil k pravé tyči za brankovou čáru.

Žraloky smolný gól nepoznamenal, naopak se Michal Geier dostal třikrát do brejku, ale ani jednou tváří v tvář Bočkovi neuspěl. Že někdy není potřeba namáhat se v samostatných nájezdech posléze ukázal svému spoluhráči Tomáš Kvoch, který zachytil kotouč u pravého mantinelu a překvapil domácího gólmana. Na konci 39. minuty byl vyloučen Raul, aby už po devíti sekundách vyjel znovu do hry. Po buly se z otočky prosadil Jiří Berger a zvýšil už na 1:5.

Nenasytní Sharks vtrhli po hlavě i do posledního dějství, ale Jiří Berger v nájezdu dvou na jednoho bekhendem nezakončil dobře. Chuť si spravil a hattrick zkompletoval o chvíli později, ve 44. minutě se prosadil důraznou samostatnou akcí. Draci ještě jednou odpověděli, dostatku prostoru před brankovištěm využil po pouhých 27 sekundách Petr Bejvl a k tyči snížil na 2:6.

O vítězi ale už bylo prakticky rozhodnuto. Zvlášť když v polovině 47. vyšperkovali asi nejpohlednější akci večera J. Berger a mazácky zakončující Michal Geier sedmou brankou hostujícího celku. Time-out domácího trenéra ještě vyburcoval partu s drakem na hrudi, Janoušek ale zlikvidoval střely Raula, Dobruského i Bejvla. I Žraloci ještě zahodili několik pěkných šancí, vyprávět by mohl o dalším samostatném nájezdu Geier, stejně jako ležící a levačkou marně dorážející Forgo. Účet na konečných 2:8 uzavřel až Jiří Berger dvě a půl minuty před koncem.

Stanislav Tejkal (Kolín): "První třetinu hodnotím dobře. Sice jsme dostali gól, ale bylo to prsa na prsa. Drželi jsme si místa, hra odpovídala mým představám, byla i spíš v náš prospěch. Druhá třetina byla ve prospěch Varů tak 70:30 a v prvních šesti minutách třetí třetiny jsme se zase chytli, jenže potom jsme začali dělat úplně elementární chyby. Začali jsme se sjíždět k sobě, beci nepokrývali nájezdy po křídlech, prostě špatné. Klukům to říkám, ale když nám chybí opory, můžou mě poslouchat jenom v čem chtějí. Cukr a bič v tomhle hokeji existovat nemůže."

Jiří Berger st. (Karlovy Vary): "Já jsem s naší hrou spokojen. Pro tři body jsme si jeli, kluci do toho dali i srdce. První třetina sice byla dost vyrovnaná a pak záleželo na tom, kdo dá další gól. Dali jsme ho my a už se to vezlo. Zahráli si dobře i kluci z lavičky, myslím, že jsou rádi."

B.B. Budweiser Kings Č. Budějovice - SKV Sharks Karlovy Vary 2:14 (1:4, 0:5, 1:5)

Branky: 6. Klíma (Málek, David), 47. Kalina (Rumplík) - 12. J. Berger (Kvoch), 12. Kvoch (J. Berger), 17. M. Geier (J. Berger, Hrbek), 17. J. Berger (M. Geier), 23. J. Berger (Forgo), 24. M. Geier (J. Berger), 33. J. Berger (M. Geier), 35. Kvoch (J. Berger), 37. Lindák (J. Berger), 42. J. Berger (M. Geier), 45. J. Berger (M. Geier), 46. Janko (J. Berger), 51. Hrbek (Kvoch), 56. J. Berger. Rozhodčí: Brůha, Karlín. Vyloučení: 0:1. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 30. Vývoj utkání: 1:0, 1:12, 2:12, 2:14. Hráno 1. listopadu 2009 v Českých Budějovicích.

České Budějovice: D. Švec - Klíma, Kalina, Málek, Dvořák, David, Rumplík, Lála, Podhradský.

Karlovy Vary: Bozděk - Kvoch, Hrbek, Nejedlý, J. Berger, M. Geier, Srb, Forgo, J. Švec, Lindák, Janko.

Po nočním přejezdu na jih Čech dostal v brance Žraloků příležitost Jiří Bozděk. Na ledě malé Budvar arény chyběli v lázeňských barvách Frous a Čolič, naopak do hry naskončil Janko. Sharks se okamžitě po úvodním buly nastěhovali před branku Davida Švece, ale skóre otevřeli pivaři. Do brejku ujel reprezentant Zdeněk Klíma a první střelou na Bozděka nedal gólmanovi šanci. Zajímavý moment přinesla 8. minuta. Podhradský ještě před červenou čárou nastřelil kotouč a ten dopadl na horní tyč karlovarské branky.

To však bylo ze strany domácích na dlouhou dobu vše. Favorit převzal otěže utkání a v rozmezí několika sekund vyrovnal. Kumulovanou chybou časoměřiče, zapisovatele a rozhodčích se však povedlo Žralokům nemožné - dali dva góly ve stejný čas. 11:45 Jiří Berger vyrovnal na 1:1, obsluha zapomněla pustit časomíru a krátce po buly ve středovém kruhu Tomáš Kvoch z dorážky obrátil skóre. Na ukazateli ale stále svítil čas 11:45.

Ve 13. minutě zvonil J. Berger na horní tyč a Žraloci dál režírovali dění na ledě. Pohlednou akci přetavil ve třetí branku Michal Geier a pouhých 17 sekund po něm po přesné zrcadlové spolupráci zvýšil Jiří Berger na 1:4. Před první sirénou stihl kapitán Sharks podruhé trefit břevno a do šance se dostal i Petr Lindák, kterému ale v rozhodující chvíli upadlo tělo.

Z úsporných důvodů omezíme popis dalšího vývoje jen na branky. Druhou třetinu vyhráli Karlovarští 5:0 při zhruba padesátiprocentní úspěšnosti vyložených šancí. Na 1:5 zvýšil bombou ve 23. minutě Jiří Berger, v oslabení při vyloučení Nejedlého ujel Michal Geier a dal šestý gól, ve 33. minutě opět Jiří Berger dojel kotouč před Davidem Švecem a upravil na 1:7.

Ve 35. minutě převzal přihrávku z rohu Tomáš Kvoch a skóroval pod víko. Na konci 37. minuty se konečně dočkal Petr Lindák a své hlídkování před brankou s notně odřenýma ušima zakončil gólem na 1:9. Budějovickým se nedařilo vůbec nic, Bozděka ohrožovali jen sporadicky.

Na 1:10 zaokrouhlil už ve 42. minutě Jiří Berger po ideální příhře před prázdnou branku a nepolevil ani po pokoření této mety, když o tři minuty později doklepl za bezmocného Švece i jedenáctý gól. Ve 46. minutě si gólovou radost vystřelil v akci dvou na jednoho i Ludvík Janko. Za stavu 1:12 se mistr tesař utnul a Daniel Kalina dostal mezi kruhy dostatek času na kosmetické snížení.

Jasná partie spěla rychle ke konci, v 51. minutě znamenala spolupráce karlovarských beků a zakončení Miroslava Hrbka z první další přesný zásah, aby střelnici ukončil v tomto zápase netypicky z dálky Jiří Berger. Králové prožili proti úřadujícímu mistrovi černé odpoledne, ale bojovali do konce (jak dokládá fotografie souboje Hrbka s Davidem ze třetí třetiny) a uznání zaslouží David Švec, který mezi třemi tyčemi pochytal obrovské množství šancí. Žraloci si s chutí zastříleli, výrazně si vylepšili skóre a díky němu postoupili na první místo v tabulce.

Petr Málek (České Budějovice): "Ke dnešku opravdu nevím, co bych řekl."

Jiří Berger st. (Karlovy Vary): "Já nemůžu než chválit. Kluci hráli výborný hokej, klobouk dolů. Trochu nejsem spokojen se zahozenými šancemi, mohli jsme dát minimálně dvacet gólů."