Žraloci přehráli Spartu, o titulu se rozhodne v neděli!

Nowaco Sharks - Sparta 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) Stav série: 1:1.
Po porážce v hlavním městě předvedli karlovarští sledge hokejisté na své půdě suverénní výkon a nejen díky dvěma trefám Michala Geiera vyrovnali stav finálové série na 1:1. Boj o mistrovský titul vyvrcholí na zimním stadionu v Dolní Kamenné v neděli od 17:30. Přijďte Žraloky podpořit na cestě za historickým úspěchem!

SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary - Sparta Praha 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 10. J. Berger (Hrbek), 26. M. Geier (Hrbek, J. Berger), 41. M. Geier (J. Berger), 43. J. Berger (Kvoch, Hrbek). Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. Rozhodčí: Wesley - Pelant, Nídl. Diváci: 209. Střely na branku: 28:6. Průběh utkání: 4:0.

SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary: Janoušek - Kvoch, Hrbek, Frous, J. Berger, M. Geier, Nejedlý, T. Berger, Lindák, Janko, Jeřábek

Sparta Praha: Vápenka - Z. Krupička, Němec, J. Krupička, Zikmund, Zapletal, Hamák, Würtherle

V jednoznačnou záležitost proměnili karlovarští sledge hokejisté druhé finálové utkání České sledge hokejové ligy. Po opatrnějším začátku se aktivita nastěhovala na žraločí hokejky a až do konce zápasu je neopustila. Vápenka v brance Sparty se dostal do pořádné provozní teploty v 6. minutě, kdy kryl hned tři karlovarské pokusy. V 8. minutě putoval s dvouminutovým trestem ze hry Němec a osm sekund před jeho návratem Jiří Berger ideálně trefil neméně ideální Hrbkovu přihrávku - 1:0.

Vápenkova pověstná lapačka byla v permanenci i při dalším oslabení, které měl na svědomí Jiří Krupička. Nejvíce mrzel skvělý zákrok hostujího brankáře Hrbka střílejícího nebezpečně z pravého kruhu. Sparta se v první třetině do vážné šance nedostala. Když se na začátku 13. minuty pokoušel prodrat do brejku Zdeněk Krupička, zastavila ho dvojice Geier - Hrbek.

I když hned zkraje druhého dějství musel opět zasahovat Vápenka rukavicí proti Jiřímu Bergerovi, osmělili se na chvilku i hosté. Usadili se v útočném pásmu, jenže Janoušek mohl zůstat zcela klidný. Naopak při Zapletalově vyloučení spálil výborně hrající Hrbek velkou šanci střelou nad a jen se štěstím ustála Sparta i závar v brankovišti, když pod Vápenkou zůstal nekontrolovaně ležet puk po Kvochově pokusu.

Žraloci se nadále tlačili dopředu a jejich snaha se zúročila na konci 26. minuty, když po vyhraném vhazování v pravém kruhu zamířil přesně Michal Geier. Se Spartou bylo nedobře, k trestné lavici se musel vydat znovu Zapletal, ale Kvochovi sjel mezi kruhy v nadějné pozici puk z čepele. Zdeněk Krupička už nemohl dál sledovat trápení svého týmu, a tak se pokusil o únik i v oslabení. Tísněn zvedl puk bekhendem, ovšem Janoušek si s nepříliš razantní střelou poradil. V poslední minutě prostřední třetiny byl vyloučen Jiří Berger, ale Pražané ani v početní výhodě nezaložili kloudnou akci.

Po zvládnutém oslabení se Žraloci ve třetí třetině do Sparty znovu zakousli. Pomezí 33. a 34. minuty patřilo Michalu Geierovi, který nejprve opakovaným pokusem rozezvučel za Vápenkou levou tyč a poté v sólovém nájezdu jeho zakončení vytěsnil okraj gólmanovy lapačky nad branku.

Karlovarští prakticky trvale drželi útočné pásmo, i když se šance na dlouhé minuty vytratily. Na konci 40. minuty startoval opět Zdeněk Krupička ke svému obávanému úniku, ale tentokrát před ním na poslední chvíli odpálil puk do bezpečí Kvoch. Jak se ujíždí do brejku ukázal vzápětí Michal Geier, který se v zakončení tentokrát nemýlil a přesně trefil nad lapačku. O vítězi bylo s přihlédnutím k dění na ledě za stavu 3:0 v podstatě rozhodnuto.

Přesto si domácí tým za neutuchající hlasité podpory hlasivek ostrovského a bubnů karlovarského fanklubu zahrál ještě jednu úspěšnou přesilovou hru. Další samostatný nájezd na pražskou branku zakončil ve 43. minutě exhibičním blafákem Jiří Berger. Největší příležitosti a zároveň labutí píseň Sparty přišly paradoxně až v samotném závěru za rozhodnutého stavu. Němcova střela od modré proletěla nebezpečně blízko pravé Janouškovy tyče, v předposlední minutě si pak karlovarský brankář vysloužil shut-out takřka robinzonádou proti Zdeňkovi Krupičkovi.

Po téměř bezchybném výkonu Žraloci zvítězili 4:0 a vyrovnali stav finálové série na 1:1. O majiteli mistrovského poháru se tak musí rozhodnout na stadionu v Dolní Kamenné v neděli od 17:30. I vaše podpora může pomoci karlovarským sledge hokejistům k vysněnému titulu!

Jiří Berger st. (Karlovy Vary): "Kluci dneska zahráli perfektní hokej. Jsem rád, že vyrovnali sérii na 1:1 a věřím, že jestli budeme zítra hrát jako dneska, tak ten titul uděláme. Musím poděkovat všem hráčům, zahráli maximálně zodpovědně, nedali Spartě prostor, hráli prostě výborně. Brankář v ojedinělých šancích také podržel. V neděli potřebujeme stejný výkon."

Karel Žižka (Sparta): "Poslední krok je vždycky těžší, než první. Je nás málo, musíme spoléhat na pět hráčů a ti navíc nedodrželi taktiku, jakou jsme si stanovili, aby se soupeř nemohl rozehrát. Vlastními chybami jsme navíc dopřáli dva góly. Ani brejky se nám nepodařily, soupeř si lépe pohlídal Zdeňka Krupičku a kluci byli dnes úplně jako vyměnění. Byl to pro nás takový den blbec."