Žraloci znovu padesátiprocentní

Poloviční bilance dosáhli sledge hokejisté i ve druhém kole České sledge hokejové ligy. Proti Kolínu se dvakrát ujali vedení, které však nedokázali udržet a nakonec klopili hlavy po prohře 3:4. Chuť si Sharks spravili s Českými Budějovicemi, které po rozpačitém začátku porazili jednoznačně 8:0. Karlovarským barvám patří v našlapané tabulce díky skóre druhé místo.

SKV Sharks Karlovy Vary - SK Draci Kolín 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Branky: 4. Forgo (J. Berger), 18. J. Berger (Hrbek), 44. J. Berger (Hrbek) - 5. Šafránek (Sládek), 20. Raul (Bejvl, Šafránek), 38. Šafránek (Bejvl), 42. Šafránek (Hornich). Rozhodčí: Kostourek - Mach, Schopf. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 10. Vývoj utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4. Hráno 1. října 2011 v Ostrově.

Karlovy Vary: Bozděk - J. Berger, Hrbek, Frous, Nejedlý, Janko, Lindák, J. Švec, Forgo, Čolič.

Kolín: Boček - Raul, Šafránek, Dobruský, Bejvl, Sládek, Hornich, Hrdý.

Po odchodu mnoha hráčů do konkurenčních Pardubic přijel Kolín na západ v poněkud netypické roli obhájce titulu. Trenérovi Tejkalovi navíc scházeli i zkušení hráči Pabst a Němec. Také proto utkání nabídlo vyrovnanou podívanou, která odstartovala ve svižném tempu se střeleckými pokusy na obou stranách. Ani na góly se nečekalo dlouho, už ve 4. minutě přehodil Jiří Forgo Petra Bočka a otevřel skóre. Karlovarské vedení však trvalo pouhých 67 sekund, po kterých Zdeněk Šafránek v brejku odrazil kotouč o lapačku Jiřího Bozděka a vyrovnal.

V první třetině si žádný ze soupeřů nevytvořil trvalejší převahu. Zatímco domácí pronikali před branku pomocí několika přihrávek, hosté spoléhali jednoznačně na brejky. Skóre se ale do přestávky nezměnilo, nepomohla ani nepovedená karlovarská přesilovka.

Polovina 17. minuty přinesla spálenou Šafránkovu tutovku a hosté mohli litovat. V 18. minutě totiž Hrbek nadvakrát našel zpětnou přihrávkou Jiřího Bergera a ten propálil vše před sebou. Jenže tentokrát domácí vedli jen o málo déle. O dvě minuty a pár sekund později zazmatkovala žraločí obrana a po ideální kombinaci Jiří Raul zkušeným zakončením nad brankářovo rameno vyrovnal podruhé.

Krátce na to promarnili své šance Bejvl se Šafránkem a v početní výhodě si Kolín vedl stejně bezradně jako Vary v první části. Tempo hry nepolevovalo, střel na branku do konce třetiny ale rapidně ubylo.

Poslední dějství nabídlo akční podívanou. Nejprve Dobruský promáchl v dobré pozici a remízový stav na druhé straně udržel proti tvrdé Bergerově ráně Boček. Domácí zahodili i svou druhou přesilovku a zaplatili za to v polovině 38. minuty. Zdeněk Šafránek tečoval Bejvlův pokus tak šťastně, že puk se odrazem od tyčky doplazil pár centimetrů za brankovou čáru. Kolín poprvé vedl.

Žraloci odpověděli několika pokusy o brejk. Hornichovo vyhození od branky ale prošlo poslednímu Hrbkovi pod sáňkami a do úniku se dostal znovu Zdeněk Šafránek, který tři minuty před koncem opět s Bodězkovou tečí zvýšil už na 2:4. Vzápětí byl vyloučen Sládek a Jiří Berger po ideální Hrbkově pobídce zadělal v přesilovce na drama. To už vydrželo až do závěrečné sirény i přes oba oddechové časy a padesátisekundovou powerplay domácích.

Jiří Berger st. (Karlovy Vary): "Naprosté zklamání, takhle ztratit zápas. Prohráli jsme snad devadesát procent buly! Chyby v obraně nás stály body, brankáři nemůžu nic vyčítat."

Stanislav Tejkal (Kolín): "Z naší strany tam chyby taky byly, ale konečně jsme dali ze šancí nějaké góly. Hlavně jsme se nesesypali, když jsme dostali. Přesně o tom je hokej, když dostanu, musím hned dát."

SKV Sharks Karlovy Vary - SKV Kings Č. Budějovice 8:0 (4:0, 2:0, 2:0)

<Branky: 11. J. Berger, 13. J. Berger (Forgo), 14. Forgo (J. Berger), 15. Hrbek (Forgo, J. Berger), 16. Hrbek, 29. J. Berger (Nejedlý), 41. Čolič (J. Berger, Hrbek), 44. J. Berger (Hrbek). Rozhodčí: Schopf, Hanák. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 11. Vývoj utkání: 8:0. Hráno 2. října 2011 v Ostrově.

Karlovy Vary: B. Mach - J. Berger, Hrbek, Jeřábek, Nejedlý, Janko, Forgo, Očenášek, T. Berger.

České Budějovice: Havelka - Klíma, Kalina, Podhradský, Kočnar, Rumplík, Čupera.

Jihočeši přicestovali se zdecimovaným kádrem, ve kterém měli k dispozici jediného hráče na střídání. To jen zvýraznilo karlovarskou pozici favorita, ale úvod utkání se nesl mimo rámec očekávání. Hosté drželi domácí zkrátka, do první velké šance se dostal Čolič až v 8. minutě. Navíc se Králové postupně osmělovali i v útoku a výsledkem byla ke konci 10. minuty Rumplíkova ostrá prověrka Machovy vyrážečky.

Postupně rostoucí sebevědomí hostů však ukončily poslední čtyři minuty první třetiny. Vše načal gólovým sólem Jiří Berger na konci 11. minuty. Mach si po úvodní brance připsal ještě tři zákroky, ale poté v rozmezí 30 sekund Jiří Berger podruhé prostřelil pod rukou gólmana Havelku a Jiří Forgo povedenou ranou nahoru zvýšil na 3:0. V 15. minutě ještě vybruslil Miroslav Hrbek až před branku a vymaloval na 4:0. Jeřábek dokonce mohl stihnout zaokrouhlit skóre, jenže sám před Havelkou nezvedl puk nad brankářovu ruku.

Už po 40 sekundách druhé třetiny ale zastoupil neúspěšného kolegu znovu Miroslav Hrbek, jehož šťastně tečovaný pokus zapadl až za Havelku. S pětkou na ukazateli skóre se hra uklidnila, hlavně budějovická obrana přestala pořádat den otevřených dveří. Na pozoru se musel mít i Mach, kterého udržovaly v permanenci občasné pokusy z dálky.

Až ve 26. minutě se Žraloci znovu dostali do obrovských šancí. J. Berger ani ze druhé vlny Očenášek ovšem nepřekonali skvělého Havelku. Reparát složil Jiří Berger na konci 29. minuty, kdy se brankář nestačil za razantní střelou ani ohlédnout.

Za stavu 6:0 bylo při daném rozložení sil prakticky rozhodnuto a bezstarostná třetí třetina tomu odpovídala. Králové už neměli dostatek sil, přesto 37. minuta přinesla pěknou Rumplíkovu přihrávku zpoza branky a Podhradského zakončení do dobře posazeného Macha. Za domácí kontroval Očenášek, který ale zblízka ani tentokrát neskóroval. Radost si udělal až Dino Čolič zakončením z levého křídla ve 41. minutě.

Dvě minuty před koncem se pasoval do role spalovače šancí Jeřábek, který názorně ukázal, jak nerušeně přestřelit branku. Nápravu a školení pro spoluhráče zjednal vzápětí Jiří Berger, který z levého kruhu uzavřel účet na konečných 8:0.

Ohlasy aktérů

Jiří Berger ml. (kapitán Karlových Varů): "Začátek nám nevyšel, trochu jsme se na ledě hledali. Pak nám to tam ale napadalo a v pohodě jsme zápas dohráli. Mohli jsme dát i víc gólů, ale tři body máme tak jako tak."

Rudolf Veselý (trenér Českých Budějovic): "Na začátku kluci poznali, že si můžou taky zahrát, ale pak jsme dostali čtyři góly a bylo po zápase. Dnes jsme měli minimální počet hráčů, takže to bylo o tom vydržet se silami."