Dorost: Na domácím ledě posedmé v řadě bez porážky

HC Energie Karlovy Vary - SK Horácká Slavia Třebíč 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

K a r l o v y V a r y - Domácí prostředí je pro karlovarské dorostence výhodou. V šestizápasové sérii na vlastním ledě přivítali jako třetího soupeře v pořadí své vrstevníky z Třebíče. Ani ti však nenalezli klíč k dobytí karlovarské arény. Mladíci Energie zde neprohráli už sedmé utkání v řadě. Proti Třebíči si vybudovali tříbrankový náskok, jenž se ale ztenčil ve třetí třetině. I díky Janu Topinkovi však dokázali slibně rozehraný duel dotáhnout do vítězného konce. Šestnáctiletý pravý křídelník dal vítězný gól a v předposlední minutě ještě přihrál na pojišťovací trefu.

Extraliga dorostu, 28. kolo, po 12.12.2005, Zimní stadion Karlovy Vary
Třebíč
4:2
1:0, 2:0, 1:2
Branky a nahrávky: 9. Záhora (Kellner), 28. Mareček (Přindiš), 34. Topinka (Rohan, Tollinger), 59. Rohan (Topinka) - 46.Adámek (Čtveráček, Hobza), 51. Adámek (Málek). Vyloučení: 9:6. Využití: 2:2. Diváci: 30. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
Karlovy Vary: Hruška - J. Novák, Tollinger, Přindiš, Čižniar, Ryžuk, Tomeček, Jemeljanov - Osladil, Chocholáč, Mareček, Kellner, Hudák, Mistoler, Chaljavin, Záhora, Majer, Rohan, Topinka, T. Polák.
Třebíč: Mikulka - Berger, Hobza, Švaříček, Jaroš, Málek, Bartejs, Čtveráček - Adámek, Nykrmajer, L. Němec, Horký, I. Novák, O. Němec, Kadela, Kesner, Dočekal, Vyhnálek, Molák.

Do utkání nastoupily oba týmy s patřičným mladickým elánem, domácí dorostenci však prokazovali více důrazu a z něj těžili časté získávání puku i střelbu. Třebíčský gólman Mikulka byl v permanenci od samého počátku, zatímco jeho karlovarský protějšek Hruška si zákroky připisoval jen po nevinných nahozeních. V 9. minutě měl Mikulka na kontě už několik zneškodněných karlovarských střel, když přišel úder z nečekané strany. Nejprve vyrazil střelu útočníka Energie Matěje Záhory, ale jeho vlastní spoluhráč Švaříček skočil s takovou vehemencí po volném kotouči, že se i s pukem dostal za překvapeného gólmana a daroval tak Karlovým Varům vedení.

Energie pokračovala v aktivní hře a v 11. minutě čelil Mikulka hned dvěma pokusům střelců z prostoru mezi kruhy po nahrávkách zpoza branky. Ryžuk ani Mistoler však neuspěli. V posledních šesti minutách první třetiny to domácí mladíci s důrazem až moc přeháněli, a tak měli Třebíčtí výhodu hned tří přesilových her. Po hříchu si však vytvořili jedinou vážnou šanci, když volný Kesner dostal ideální přihrávku ke vzdálenější tyči, Hruška se však stihl skluzem přesunout a uchránit těsné vedení svého celku.

Prostřední dějství odstartoval nepovedeně sehraný zbytek třebíčské přesilovky. Jakmile naskočil pátý domácí hráč na led, odrazil se puk před Hruškovo brankoviště k Horkému, jenže útočník hostů v dobré pozici přestřelil. O minutu později ho na druhé straně napodobil domácí Kellner. Přesto mohli Třebíčští na vyrovnání pomýšlet, protože měli možnost dalších dvou přesilových her. Ani přes zlepšenou kombinaci však nenacházeli střelecké pozice a Karlovarští se vcelku v pohodě ubránili. A co víc, hned první vyloučení hostujícího hráče potrestali ke zvýšení na 2:0. Zkrácenou hru v početní výhodě využil ve 28. minutě dorážkou Přindišovy střely Jakub Mareček.

Takový průběh utkání sebral hostům vítr z plachet a hrálo se v podstatě na jednu branku. Mladíci z Vysočiny se museli uchýlit k nedovoleným prostředkům, které Energie narozdíl od nich dokázala využít ve svůj prospěch. 37 sekund výhody dvou mužů v poli ještě domácí nezužitkovali, pokračující klasickou variantu v pěti proti čtyřem už ano. Přesně v polovině 34. minuty naservíroval Rohan přihrávku ke vzdálenější tyči pro Jana Topinku a Mikulka už skluzem situaci nezachránil. Zdálo se, že je o osudu zápasu rozhodnuto. Přesto se moravští slávisté minutu před koncem druhé třetiny málem vrátili do hry, jenže velice pohlednou akci na jeden dotek spálil obránce Bartejs střelou do levé Hruškovy tyče.

Moment z konce 39. minuty jako by však předznamenal dění ve třetí třetině. Ta byla především přehlídkou vyloučených, za necelých 11 minut odešli na trestnou lavici tři hráči na každé straně. Lépe svědčil nestandardní počet hráčů na ledě Třebíči. Krátce poté, co hosté ani jednou nevystřelili v 64sekundové přesilovce pět na tři, tečoval Richard Adámek Čtveráčkovu pobídku přesně do pravého horního rohu karlovarské klece a snížil na 3:1. Domácí hráči naopak početní výhodou pohrdli, a tak byli potrestáni kontaktní brankou. Jak jinak než při přesilové hře vystřelil z pravého kruhu zápěstím znovu Richard Adámek a sedm a půl minuty před vypršením hrací doby přinutil domácí trenéry k vybrání oddechového času.

Po něm se na ledě strhl lítý, ale férový boj. Třebíčským narostla křídla, rázem zlepšili pohyb a jejich touha po vyrovnání byla více než patrná. V přemíře snahy však zapomněli na karlovarského Záhoru, jeho dorážkám ale Mikulka v 54. minutě i za pomoci spoluhráčů odolal. Na druhé straně musel Hruška o dvě minuty později propotit dres při šanci Iva Nováka, který se prokličkoval zpoza branky a od vyrovnání byl velmi blízko. Ani střelci Adámkovi nebyl přán hattrick, na začátku 59. minuty mu Hruška zmenšil úhel a nedovolil srovnání stavu. Hosté vrhli většinu sil do útoku, leč to se jim nevyplatilo. Topinka ve středním pásmu křížně našel volného Tomáše Rohana, ten si objel padajícího obránce a po zákroku Mikulky levým betonem překonal třebíčského gólmana dorážkou do horní poloviny branky. Karlovarský kapitán tak v čase 58:50 definitivně potvrdil zisk dvou bodů pro Energii. Po závěrečné siréně ještě vzplanuly emoce zklamání, ale rozhodčím se doutnající konflikt podařilo včas uhasit.