Junioři podlehli Porubě, dorostenci rozhodli v poslední minutě

Junioři: HC Energie - HC VOKD Poruba 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Dorost: HC Kometa Brno - HC Energie 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Víkendový dvojboj s celky z Ostravy nenačali karlovarští junioři nejlépe a svým soupeřům z Poruby podlehli 2:4. Utkání přitom začali skvěle, když Valerij Chaljavin hned po jedné minutě skóroval. Díky Topinkově trefě pak energetici v utkání ještě jednou vedli, na důrazného a v koncovce produktivního soupeře to ale nestačilo. Mnohem lépe se pak dařilo mladším dorostencům. Ti na ledě brněnské Komety vybojovali 3 body díky dvěma trefám Martina Frka (na snímku). Vítězný zásah karlovarského útočníka přišel 10 vteřin před koncem základní hrací době.
Extraliga juniorů, 7. kolo, pá 26.9.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Poruba
2:4
2:1, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 2. Chaljavin (Mareček), 11. Topinka (Marek) - 7. Capcara (Bartošek, Pindur), 26. Vajda, 30. Šimkovič (Blažej), 43. Blažej (Skočovský, Vidlák).
Karlovy Vary: Hruška (Endal) - Schusser, Dlapa - Ryžuk, Tomeček - Tollinger, M. Rohan - Fliewger, Jakubal, Chaljavin - Vaněk, Mistoler, Hampl - Topinka, Hudák, T. Rohan - Mareček, Majer
Poruba: Gleich (Kubáň) - Rusek, Plzák - Tomis, Pindur - Skočovský, Spusta - Špok - Řezáč, Vidlák, Kalina - Šimkovič, Galajda, Kopáč - Bartošek, Capcara, Bartoš - Jelšík, Blažej, Vajda - Richter

První dějství sice vyhráli domácí energetici, ale poměr střel 10:17 hovořil o tom, že Ostrava přijela bojovat a to se ve druhé a následně i ve třetí třetině potvrdilo. Ale popořadě.

V první části viděli diváci vyrovnaný boj. Šancí bylo na obou stranách více něž dost. Hráči ostravské Poruby několikrát zle dotírali na Hrušku, ale karlovarský brankář kromě jedné střely v přesilové hře držel domácí akcie nad vodou. Na druhé straně zase vyzrál Michal Gleich nad Jakubem Marečkem. Karlovarský útočník se dostal do samostatného úniku, ale jeden z obránců mu padl pod nohy a následně výborný zákrok Gleicha zachránili hosty od další brankové pohromy.

Už na začátku první minuty rozvlnil síť za Gleichem Valerij Chaljavin. Jenomže hosté vyrovnali v čase 6:29 zásluhou Roberta Capcary. Po druhé a zároveň naposledy se dostali domácí do vedení v 11. minutě. Majer našel Jana Topinku a ten zavěsil.

Druhé dějství patřilo hostům. Nejprve ve vlastním oslabení ujel Radovan Vajda a nadvakrát překonal brankáře Hrušku. O několik minut později vstřelil vítěznou branku Štefan Šimkovič.

Ve třetí třetině se začala hnát Energie za vyrovnáním, ale poslední hřebíček do karlovarské rakve zatloukl v čase 42:59 Radim Blažej.

Trenér hostí Petr Rambousek byl velice spokojený. „Doma jsme podlehli Plzni a Budějovicím. Proto jsme si dali za úkol v následujících dvou zápasech venku vyhrát. V Karlových Varech se nám to povedlo a uvidíme, jaké to bude zítra na Kladně. Musím pochválit našeho brankáře, který přesilovkám domácích podal výborný výkon,“ zhodnotil utkání kouč Rambousek.

Karlovarskému lodivodovi se do hodnocení utkání moc nechtělo. „My jsme si tento zápas prohráli sami. Když hráči nedokážou vstřelit branku ve třech přesilovkách za sebou a nedají ani dvakrát pět na tři, tak je to potom velice těžké,“ kroutil nevěřícně hlavou Jiří Neubauer.