Junioři udolali Spartu a poskočili do čela skupiny

Junioři: HC Sparta - HC Energie 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Netradičně v pondělí vyrazili do extraligového boje karlovarští junioři a na náročný program posledních dní si rozhodně nemohou stěžovat. Hned na úvod nového týdne totiž dokázali i zásluhou dvou přesných zásahů Miroslava Hudáka (na snímku) zdolat pražskou Spartu. Po 11. kole se tak svěřenci Karla Mlejnka hřejí na nejvyšší příčce západní extraligové skupiny.
Noen Extraliga Juniorů, 12. kolo, po 5.10.2009, T-Mobile Aréna
Sparta
3:4
1:1, 2:2, 0:1
Branky a nahrávky: 15. Sovík (Luňák, Husák), 37. Žalčík (Sovík, Luňák), 40. Luňák (Morkes, Žalčík) - 8. Přindiš (Kverka), 26. T. Rohan (Frk, M. Rohan), 36. Hudák (M. Rohan), 41. Hudák (Chaljavin) Rozhodčí: Jílek - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 8:7, navíc Dlapa (KVA) 2+10 Využití: 1:2. Diváci: 50.
Sparta: Novotný - Kořínek, Veselý, Pohl, Drvota, Živinec, Husák, Zacpálek, Přibyl - Tůma, Chára, Morkes – Půna, Hanták, Forman – Žalčík, Luňák, Sovík – Dvořáček, Kučera, Merta.
Karlovy Vary: Hruška - Šik, Schusser, Přindiš, Funk, M. Rohan, Dlapa - Frk, Hudák, Flieger, Keller, Chaljavin, Puteyra, Mareček, Vaněk, Vachovec, Baar, Kverka, T. Rohan.

Tým trenéra Richarda Žemličky vstoupil do zápasu velmi opatrně a byli to v úvodních minutách především hráči hostujících Karlových Varů, kteří v úvodích minutách diktovali tempo hry. Brankář Filip Novotný musel řešit několik velmi ošemetných situací, přesto nakonec sparťanský tým úvodní tlak Západočechů ustál. Hosté se ale nakonec přece jen dostali v 8. minutě do vedení, když se po přesném pasu Kverky prosadil Petr Přindiš. Hráči Sparty dalších minutách zvýšili své úsilí, ohrozit karlovarskou bránu se jim ale dlouhé minuty nedařilo. Necelých šest minut před koncem první části hry ale dokázali vyrovnat - spolupráci Husáka a Luňáka proměnil v přesilovkový gól na 1:1 Robert Sovík. Ve zbytku první třetiny se hrálo od brány k bráně, hrstka nejvěrnějších fanoušků se ale branky již nedočkala.

Úvod druhé části hry patřil opět hostujícím hokejistům, kteří se v 25. minutě v přesilovce pět na tři dostali díky Tomáši Rohanovi opět do vedení. Inkasovaná branka domácím týmem otřásla a na bránu brankáře Novotného se hrnul jeden útok za druhým. Trest za pasivitu přišel v 36. minutě, když se po osmi vteřinách přesilové hry prosadil Miroslav Hudák - 1:3. Sparťané mohli zkorigovat o deset vteřin později, nabídnuté trestné střílení ale nedokázal Sovík proměnit. O necelou další minutu později se skóre ale přeci jen měnilo, když na rozdíl jediné branky snížil Lukáš Žalčík. Do kabin se po čtyřiceti minutách odcházelo dokonce za nerozhodného stavu, třiatřicet vteřin před závěrečným hvizdem druhé třetiny skóroval Lukáš Luňák, jenž si tak připsal třetí kanadský bod v zápase.

Do třetí třetiny ale domácí vstoupili nejhůře, jak mohli. Hned v 41. minutě vstřelil svůj druhý gól v zápase Miroslav Hudák a Karlovarští se tak dostali opět do vedení. Přestože do konce zápasu zbývalo ještě mnoho času, nedokázali se domácí již střelecky prosadit. V závěru utkání to domácí sice zkoušeli půl minuty bez brankáře, ani tento taktický tah ale týmu nepomohl a utkání tak skončilo výhrou hostujících Karlových Varů 4:3.

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): Prohráli jsme si to vlastní nedisciplinovaností a neproměněním přesilových her. Zápas rozhodl gól Karlových Varů na 4:3, který jsme dostali v první minutě třetí třetiny.