Přetahovanou o vedení v dorostu vyhrála Olomouc

St. dorost: HC Energie - HC Olomouc 2:3 sn. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Dorostenci si vybudovali slibné vedení už v první třetině, ale ta druhá je o něj připravila. To samé se jim podařilo i v posledním dějství, ale Olomouc, hrající mna jistotu, brzy srovnala a držela vyrovnaný stav až do konce základní hrací doby. Prodloužení nic atraktivního nepřineslo, avšak nájezdy byly pastvou pro oko. Hráči se předháněli v blafácích. Nakonec výhru ukořistili hosté. Za domácí se brankou blýskl Oto Táborský (na malém snímku), který dal Energii bohužel pouhé tři minuty trvající vedení.
Extraliga staršího dorostu, 30. kolo, so 11.12.2010, KV Aréna
Olomouc
2:3sn
1:0, 0:1, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 13. Novák, 49. Táborský (Zadražil, Tomeček) - 29. Jergl (Ostřanský, Novotný), 53. Kebza (Kunce, Tomiga), 65. Jergl. Rozhodčí: Valenta - Jelínek, Martinec. Vyloučení: 6:7, navíc Jergl, Jirák (oba OLO) OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 79. Střely na branku: 40:24. Průběh utkání: 1:1, 1:1, 2:1, 2:2 - 2:3.
Karlovy Vary: Fečo (Frček) - Šafář, Matyáš, Táborský, Zadražil, Svoboda, Winkler, Bečka, Vilhelm, Fečo, Novák, Csamango, Tomeček, Zikmund, Sturma, Ziegler, Gombár, Vrána.
Olomouc: Lukáš () - Kebza, Němec, Škůrek, Hes, Novotný, Jirák, Hánl, Paksi, Jergl, Zitka, Hradil, Vondra, Rašner, Tomiga, Ostřanský, Boubeníček, Kunce, Schejbal, Kochta.

První třetina nabídla ze začátku jednostrannou záležitost. Hostující borci se takřka nastěhovali do pásma Energie a pálili ze všech pozic. Blízko skórování byl Novotný v přesilové hře, ale Fečo jej vychytal. Následně však převzali otěže hry domácí a Olomouci bylo rázem velké horko. Zprvu jim dělalo problém vůbec přejít přes modrou, ale následně kapitulovali i na světelné tabuli. Stalo se tak, když se ve 13. minutě po souhře prosadil ranou se štěstím Otto Novák. Mohlo to být už o dvě branky, ale Matyáš chvíli poté od modré v nadějné šanci trefil pouze tyčku olomoucké svatyně. Následně mohli srovnat hosté, to když se ke konci třetiny dostali do přesilovky pět na tři, ale skvělý Fečo podržel svůj tým v těsném vedení.

Domácí vstoupili aktivně do druhého dějství a to především ze dvou důvodů. Měli vedení v zádech a navíc si hned ve 26. minutě zahráli přesilovou hru. Její nevyužití však oba tyto pozitiva rázem zničila. Hosté se po ubráněném oslabení dostali do tlaku a rázem sebrali domácím vedoucí branku. Ve 29. minutě se z úniku nadvakrát prosadil tečí Aleš Jergl. Domácí zahrozili prakticky jen únikem Svobody dva na jednoho, ale jmenovaný hráč čas pro pas promarnil. Naopak hosté mohli ke konci třetiny vést, kdyby Hánl trefil odkrytou klec. V samém závěru se dostalo Energii trestného střílení, ale sám faulovaný Tomeček nájezd nevyužil, když poslal puk mezi připravené betony Lukáše.

I třetí třetina začala svižným hokejem, na branku se ale čekalo dlouho. Až ve 49. minutě rozvlnil síť Olomouce Oto Táborský a zdálo se, že si domácí vedení udrží. Hned za tři minuty ale poslal utkání do prodloužení Karel Kebza, když se trefil.z dvojité dorážky Prodloužení branku nepřineslo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Hráči se předháněli v různých fintách a bylo hodně proměněných střílení, ale nakonec vzešel jako vítězný nájezd Alešel Jergla, který rozhodl o výhře Olomouce.