I přes velkou bojovnost junioři Kometě podlehli

JUN: HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Vlčí smečka svou krátkou šňůru výher neprodloužila a podlehla brněnské Kometě. Karlovarští podali opět kvalitní výkon stejně jako na Moravě v předešlých utkáních, avšak soupeřův jednobrankový náskok dohnat nedokázali. Jedinou branku domácích vstřelil Martin Weinhold.
DHL extraliga juniorů, 27. kolo, po 12.12.2016, KV Arena
Kometa Brno
1:2
0:1, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 60. Weinhold – 19. Luboš Horký (Zábranský, Mlynář), 57. Jajcay (Horký, Hroudný). Rozhodčí: Sýkora – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 26:26. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2.
Karlovy Vary: Kuchař – Pajk, Weinhold, Klejna, Vodička "A", Vápeník, Beer, Brabec – Davídek, Janata "C", Kurfürst, Šik, Procházka "A", Hotěk, M. Horký, Hendrych, Šála, Salnikov, Kovář
Kometa Brno: Dostál – Zábranský, Král, Mikyska, Furch, Trnka, Kabelka, Sedláček – L. Horký "A", Havlát, Mlynář, Kratochvíl "C", Škvrně, Gajarský, Ferda "A", Hasoň, Čejka, Jajcay, Hroudný Trenér: Pavel Pazourek

Do utkání naskočily oba týmy plný energie. Úvodní buly vyhráli hosté z Brna, avšak hned v prvních vteřinách se provinili nahozením na zakázané uvolnění, a tak se kotouč dostal na hole karlovarské Vlčí smečky. Energetici si puk řádně střežili a hosty téměř vůbec nepouštěli do šancí. Brněnští měli v osmé minutě k dispozici první přesilovou hru, při níž na malý okamžik dostali domácího brankáře Kuchaře pod tlak, ale po zbytek přečíslení nebyli pro karlovarského soupeře příliš nebezpeční. V následujících minutách se hra vyrovnala a přelévala se neustále ze strany na stranu. I hráče Komety čekala hra v oslabení. Karlovarští však své přesilové hry využít nedokázali. Jen co byli komeťáci v plném počtu, zahájili útok. Skóre utkání otevřel v 19. minutě Luboš Horký, jenž svou střelou poslal kotouč do náruče karlovarského gólmana, odkud se dostal až do sítě.

Ve druhé periodě dominovala spíše brněnská Kometa, která se dostávala do mnoha šancí. Karlovarští rozhodně nezaostávali, ale udržet si útočné pásmo jim dělalo problém téměř po celou druhou třetinu. 27. minuta přinesla energetikům další přesilovou hru, při níž hostující obrana předváděla skvělé výkony a domácí k Dostálovi nepouštěla. Chybělo pár vteřin, aby byli hosté na ledě v plném počtu, avšak znovu se dostali do oslabení. Přestože komeťáci hráli bez jednoho hráče, dokázali se dostat až před Kuchaře, kde zakončoval Mlynář. Pozorný Kuchař za sebe však další střelu nepustil. Přesilová hra se nezdařila ani hostujícím hráčům. Až do samotného konce druhé dvacetiminutovky se na stavu utkání nic nezměnilo.

Závěrečné dějství opět velmi aktivně rozehráli Brněnští, které zastavilo ve 42. minutě vyloučení. Karlovarští se přes veškerou snahu a bojovnost, jež vynaložili během početní výhody, prosadit nedokázali. Gólman Komety svůj tým skvěle držel. Diváci mohli vidět ještě několik přesilových her na obou stranách, gólu se však dočkali až v 57. minutě. Po přečíslení dva na jednoho se po přihrávce Horkého, ujal puku Andreas Jajcay, který ho velmi jednoduše poslal do odkryté části brány, a zvýšil tak náskok svého týmů. Energetici požádali o oddechový čas a zvolili hru v šesti. Ta se jim vyplatila. V 60. minutě zdramatizoval závěr utkání Martin Weinhold, jenž vystřelil z mezikruží a přesně zakončil do levého horního rohu branky. Postaral se tak o jediný gól Karlových Varů. I přes velmi obětavý výkon se energetici nedočkali jediného bodu a všechny tři zamířily do Brna.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Myslím si, že jsme dnes dokázali navázat na naše výkony, které jsme předvedli na Moravě. Kluci hráli bojovně a tak jak jsme si řekli. Soupeř byl o gól šťastnější, ale myslím si, že my se za svůj výkon rozhodně stydět nemusíme. Naopak klukům patří můj dík za výkony, co předvedli poslední dny.

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): Já si myslím, že ten výsledek tomu odpovídá. Bylo to takové úporné z obou stran. My jsme proměnili nějaké ty šance a domácí si jich zas tolik nevytvořili, takže to vlastně odpovídá tomu výsledku 1:2.