Starší dorost znovu vítězně! Bez bodů jede domů Jihlava

ESD: HC Energie Karlovy Vary - HC Dukla Jihlava 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Starší dorostenci si po páteční bitvě s Kometou poradili i s Jihlavou, která na ně čekala v sobotu po obědě. Celý zápas byl jasně v režii domácího celku, který pracoval poctivě celých šedesát minut a postupně si došel za vítězstvím. Nutno však na straně Jihlavy vyzdvihnout brankáře, Ondřej Chaloupka předváděl výtečné výkony podobně jako karlovarský Jakub Kašpar, který si navíc připsal nulu.
Extraliga staršího dorostu, II. 6, so 9.12.2017
Jihlava
3:0
0:0, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 30. Holub (Fečo, Jiskra), 31. Fečo (Černý), 58. Černý (Ptáček). Rozhodčí: Hlinka – Gerát, Coubal. Vyloučení: 1:1. Využití: Bez využití. Diváci: 66. Střely na branku: 37:21. Průběh utkání: 3:0.
Karlovy Vary: Kašpar – Zavřel (A), Tureček, Bernáth, Záruba, Novák (A), Kořán, Houdek – Holub (C), Jiskra, Hudečka – Křemen, Šťastný, Prošek – Maydl, Novotný, Berčík – Fečo, Ptáček, Černý.
Jihlava: Chaloupek – Piskač, Křišta, Veleba (C), Zvěřina, Smolko, Marek (A) – Kardoš, Juda, Filip – Brož (A), Pigl, Svoboda – Úlovec, Zadražil, Krajíček – Barák.

Energetici byli v souboji s jihlavskou Duklou mírným favoritem, což se snažili potvrdit od úvodních minut. Karlovarští byli prakticky celou první část aktivnějším celkem, puk drželi na svých holích a hosté se dostávali do útoku opravdu jen sporadicky. Největší možnost nějak ohrozit brankáře měli Jihlavští v jejich jediné přesilové hře, domácí Kašpar ale neměl s lehkým nahazováním žádný problém. Zato karlovarští hokejisté se drali do útočného pásma každou chvíli, také ale neměli nijak výrazné šance k ohrožení brankáře. Jedna největší přišla až samotném závěru první periody, kdy se po vyhraném vhazování dostal k puku Kořán a nastřelil spojnici tyčí, pět vteřin před sirénou.

Trenér Dukly si o přestávce asi nebral servítky, do druhé třetiny totiž nastoupil zcela jiný tým. Prvních pár minut se týmy oťukávaly, hra se vyrovnávala, postupně ale otěže přebírala Dukla a začínala být opravdu nebezpečná. Když už to opravdu vypadalo, že hosté udeří, tak skórovali domácí. Nejprve se nadvakrát prosadil kapitán David Holub, o minutku později se trefilMichal Fečo a Jihlava byla zdrcená. Předešlý zlepšený výkon byl rázem zapomenut a hra znovu připomínala tu, která byla k vidění v první části. Domácí poté hostům puk prakticky nepůjčili a jasně si hru řídili.

Třetí perioda se mohla nést v tempu buď domácích, nebo pokud by se hosté dali rychle dohromady, tak v jejich. Nakonec se jako správná ukázala první varianta. Hosté byli směrem kupředu bezzubí, nedařilo se jim držet na puku, v pásmu se také neudrželi nijak dlouho, bez toho se pak šance tvoří špatně. Pokud by energetici hráli bezhlavě dopředu, mohli by Jihlavští zkusit rychlé brejky, tak tomu ale nebylo. Hra Energie vycházela z poměrně zabezpečené obrany, hodně si pak pomáhali při napadání, kdy několikrát vybojovali puk a poté ztroskotali akorát na výborném brankáři Dukly. Ondřej Chaloupek předváděl právě hlavně ve třetí části neskutečné zákroky, dlouho držel naděje hostů na body, to by se ale musela zlepšit i hra směrem dopředu. Z dlouhého tlaku pak ještě domácí přidali branku v závěru díky velmi aktivnímu Danieli Černému. Karlovarští tak potvrdili svou roli favorita a připsali si další tři body.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Narazili jsme na houževnatého a zarputile pracujícího soupeře, kterého dobře vede jejich realizační tým. Věděli jsme, že to bude těžké utkání, přestože zde soupeř nebyl zdaleka kompletní. Trpělivou hrou jsme si šli postupně za vítězstvím a nakonec se nám ho podařilo dosáhnout a hráči za dnešní práci zaslouží pochvalu.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Dnes jsme byli doslova bezzubí v útoku, to si myslím rozhodlo celý zápas. Měli jsme momenty, kdy jsme se mohli zpátky do utkání, bohužel jsme si ale žádnou větší šanci nevytvořili. Tři body zůstávají zaslouženě doma v Karlových Varech.