Mladší dorostenci ovládli turnaj v KV Areně

Mladší dorostenci uspořádali v KV Areně turnaj, na který si pozvali pražskou Spartu, Duklu Jihlava a Red Bull Salzburg. Po celodenním klání nakonec zvítězili domácí borci. Svěřenci kouče Taborského si poradili se Salzburgem 6:3, s Jihlavou 4:2 a nakonec i se Spartou 3:0. Poslední utkání se ukázalo jako rozhodující a po jeho skončení mohli energetici zvednout pohár pro vítěze nad hlavu.
Turnaj se hrál systémem každý s každým a to dvakrát dvacet minut.

Hráno od 10:00
HC Energie Karlovy Vary - Red Bull Salzburg 6:3
Branky: 6. Klíma (Veverka), 9. Jirušek (Zikmund, Šafář), 14. Gorčík (Hroch), 16. Vrána (Jirušek), 17. Klíma (Mikeš, M. Novák), 33. Vrána (Jirušek) - 12. Grafenthin, 25. Hikosaka (Vukoja), 29. Luza (Hikosaka). Vyloučení 6:4. Využití: 1:1.
Energie K. Vary: Frček (Harakal) - Zikmund, Michálek, Klíma, Vrána, Veverka, Šafář, Priškin, Jirušek, Gorčík, Hroch, Molnár, Rulík, Truhlář, M. Novák, Mikeš.
Salzburg: Zopf (Mayer) - Logar, Kosar, Lackner, Wolf, Zauner, Kompain, Luza, Lahoda, Berger, Lancsar, Podreka, Vukoja, Schneeberger, Hikosaka, Grafenthin, Hagler, Maneka, Kainz.

Už prvních dvacet minut rozhodlo o vítězství Karlovaráků. Soupeři nasázeli pět branek a následně si utkání už pohlídali.

Hráno od 11:30
HC Sparta Praha - HC Dukla Jihlava 1:0
Branka: 39. Pulkrab (Krudenc). Vyloučení: 5:6. Bez využití.
Sparta Praha: Langer (Pirs) - Vokurka, Keller, Široký, Kolář, Hrdlička, Mikliš, Konbloch, Major, Pulkrab, Krudenc, Bartoš, Slavata, Hradec, Hozák, Černoch, Sladkovský, Lojka, Oždian, Kadeřábek, Linda.
Dukla Jihlava: Vacek (Svoboda) - Cívka, Brusmann, Musil, Hubert, Severa, Čermák, Szathmáty, Mandát, Kuchyňa, Kittler, Kašpar, Beran, Kochánek, Pazourek, Jícha, Hotař, Mahút, Klaus, Půža.

Bojovalo se do poslední minuty. Ještě necelé dvě minuty si diváci mysleli, že uvidí samostatné nájezdy. Jenomže ve 39. minutě našel Krudenc najetého Pulkraba a ten rozhodl o nejtěsnějším vítězstvím Sparty na turnaji.

Hráno od 13:00
Red Bull Salzburg - HC Sparta Praha 3:5
Branky: 33. Logar (Hikosaka), 34. Podreka, 38. Hikosaka (Vujoka, Logar) - 5. Slavata (Oždian), 7. Hozák (Lojka), 32. Linda (Oždian, Slavata), 37. Široký, 40. Knobloch. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1.

Sparta hrála dva zápasy po sobě a dokázala si v obou poradit. Po vítězství nad Jihlavou "rudí" sestřelili i Red Bull Salzburg. Druhá dvacetiminutovka se proměnila v přestřelku, ale Sparta měl dvoubrankový náskok z první části a vítězství si pohlídala.

Hráno od 14:30
HC Energie Karlovy Vary - HC Dukla Jihlava 4:2
Branky: 4. Zikmund (Dimitrov), 35. Zikmund (Vrána), 37. Molnár (Gorčík), 40. Jirušek - 2. Kuchyňa (Kašpar), 39. Severa (Hubert, Kittler). Vyloučení: 3:4 + Mandát (jih) do konce utkání.
Energie K. Vary: Nguyen (Frček) - Zikmund, Michálek, Kodl, Vrána, Priškin, Jirušek, Gorčík, Hroch, Molnár, Rubeš, Bláha, Červenka, Obodzynskyy, Rulík, Dimitrov.

V tomto zápase byl hodně při chuti Zikmund. Dal dvě branky a tím se podepsal pod vítězství Energie tučným písmem. Za zmínu ještě stojí vyloučení jihlavského Mandáta, kterého poslal sudí Kostourek pod sprchy za nemístné řeči.

Hráno od 16:00
Red bull Salzburg - HC Dukla Jihlava 3:2
Branky: 8. Logar (Hikosaka), 9. Podreka (Luza), 16. Podreka (Luza) - 1. Jícha, 3. Pazourek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0.

Dukla v Karlových Varech neměla štěstí. Rozjetou Energii zastavit nedokázala. Se Spartou prohrála brankou necelé dvě minuty před koncem a o jednu jedinou branku prohrála i se Salzburgem. Jedna cena, ale putuje na Vysočinu. Gólman Svoboda byl direktoriátem turnaje vybrán jako nejlepší brankář.

Hráno od 17:30
HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 3:0
Branky: 3. Opatrný (Řezníček), 17. Jirušek (Veverka, Zikmund), 21 Jirušek (Veverka). Vyloučení: 5:6. Bez využití. Oslabení: 1:0.
Energie K. Vary: Harakal (Nguyen) - Zikmund, Michálek, Kodl, Opatrný, Klíma, Řezníček, Vrána, Veverka, Šafář, Petrov, Priškin, Jirušek, Gorčík, Hroch, Molnár, Rubeš, Bláha, Červenka, Obodzynskyy, Truhlář, M. Novák, Dimitrov.

Poslení utkání dne. Ještě před zápasem bylo jasné, že se bude hrát o prvenství v turnaji. Energetici zásluhou dvou branek Jiruška a jedné Opatrného vybojovali konečné prvenství.