Body musíme vyhrávat hlavně doma, uvědomuje si Lukáš Pech

Karlovarští hráči doplatili na svou nepozornost v posledních minutách utkání. Po inkasovaném gólu dvě minuty před konečnou sirénou, tak ztratili cenný třetí bod. Duel dospěl do prodloužení, které však brzy ukončil Lukáš Pech. Mladá Boleslav potvrdila fakt, že všechny extraligové týmy jsou vyrovnané. Přestože jí nyní náleží poslední místo v tabulce, dokázala energetikům pořádně zavařit.
Mohl byste zhodnotit dnešního soupeře?
Tak byla to trápená, protože místo, toho abychom na ně vlítli a hráli jsme hokej, tak jsme se báli. Oni měli v první třetině tři vyložené šance a tím jsme je dostali na koně. Začali trochu hrát a byli nebezpeční před bránou. Bohužel pak jsme dostali ještě minutu nebo dvě před koncem góla na 2:2. Je to ztráta.

Vyrovnávacího góla na 2:2 jste dostali téměř ihned po buly. Co se tam stalo?
Venca Skuhravý tam vyhrál pro nás buly, potom nevím jak to tam bylo, pak jsem až viděl, jak jede Boháč sám na bránu. Bylo tam sice o jednoho hráče víc, ale to nás neomlouvá. Musíme si na to dávat pozor, protože tyto chyby nám berou body a to je chyba.

Z dnešního utkání si do tabulky připisujete dva body. Je to pro Vás ztráta nebo zisk?
Já to beru rozhodně jako ztrátu, protože jsme vedli 2:1 minutu před koncem a bohužel jsme dostali góla, ale takový je hokej. Když už to tak ale beru, tak zaplať pánbůh aspoň za ty dva body.

S Mladou Boleslaví jste odehráli již dvě utkání. Je podle Vás kvalitním soupeřem extraligy?
Určitě. Odehráli dnešní utkání skvěle a měli spoustu šancí a jen díky Lukášovi (Mensator pozn. red.) jsme neprohráli. Měli jsme několik vyložených šancí, ale nedali jsme z toho branku.

V pátek Vás čekají Pardubice na domácím ledě. Berete to tak, že je bezpodmínečně musíte porazit?
Tak určitě. Doma se prostě musí vyhrávat a pokud nebudeme doma vyhrávat, tak nemůžeme postoupit do play-off. To je naštěstí ještě daleko, ale ty body se musí získávat. Body se vyhrávají hlavně doma, ostatní mužstva ty body doma většinou vybojují a bohužel my jsme teď zase jeden ztratili. Proti Pardubicím musíme získat všechny tři.