Mladí energetici prohráli v Sedleci

Fotbalový tým složený z juniorů a mladších hráčů A-týmu v neděli po poledni nastoupil k přátelskému utkání proti mužstvu složenému z bývalých fotbalistů Sparty a hráčů Sedlece, na jehož hřišti se zápas odehrál. Energetici díky po brankách Gombára a Hrušky vedli, soupeř však ve druhém poločase skóre otočil. I díky dvěma brankám bývalého reprezentanta Tomáše Skuhravého.

FOTOGRAFIE Z UTKÁNÍ

HC Energie Karlovy Vary - Jedenáctka H.Siegla a J.Němce 2:3 (1:0)

HC Energie Karlovy Vary: Csamango – Fečo, Gombár, Habal, P. Hruška, J. Kverka ml., J. Kverka st., Michálek, M. Rohan, Vachovec, J. Vrána, L. Vrána.

Jedním z lídrů soupeře byl Josef Němec, bývalý záložník Sparty, Viktorie či Blšan a známý spolukomentátor fotbalových utkání. Kopačky nazul i Horst Siegl, který však do utkání zasáhl jen na několik minut.

První poločas přinesl opatrný fotbal. U míče byli častěji sparťané a energetik Štěpán Csamango byl zaměstnanější z obou brankářů. Jeho tým šel přesto do vedení, když do sítě zapadla střela Martina Gombára z hranice vápna. Šlo vůbec o první střelu energetiků, která mířila na bránu. „Já jsem spokojený. Hrál jsem v prvním poločasu a ten jsme vyhráli,“ usmíval se po utkání Jaromír Kverka starší, který se po přestávce na trávníku už neobjevil.

Ke změně v sestavě došlo i na druhé straně, do zápasu naskočil Tomáš Skuhravý přezdívaný „Bomber“. Místní hlasatel předvídal rychlé vyrovnání, místo toho však Energie navýšila své vedení díky trefě Petra Hrušky. V dalším průběhu už však byli směrem dopředu aktivnější spařtané, kterým se i díky dvěma brankám Skuhravého podařilo otočit skóre na konečných 3:2. „Sice jsme zápas prohráli, ale myslím, že kluci zápas zvládli. Bylo vidět, že máme natrénováno, běhali jsme. Později se pochopitelně projevila zkušenost soupeře, zejména Tomáše Skuhravého,“ ohlédl se za utkáním asistent trenéra juniorů Kverka. Jeho další postřehy si prohlédněte na videu níže.