Tipsport Cup & příprava léto, 0. kolo, út 3.9.2002
Pardubice
4:1
18.Kolář, 33.Blažek, 46.Bartoň, 48.Janecký - 24.Soukup Rozhodčí: Čížek - Kindl, Vokál. Vyloučení: 4:9, navíc Pospíšil (PCE) 10 minut. Využití: 2:0
Pardubice: Barek - Čáslava, Vyhlídal, Novotný, Duben, Bartoň, Mocek - Lubina, Blažek, Rolínek - Pištek, Janecký, Mikeska - Průcha, Pospíšil (od 41. Koukal), Kolář
Karlovy Vary: Franěk - Topoli, Mádl, Hlavačka, Krajíček, Bauer, Rodine, Grof, Švarba - Svoboda, Kverka, Kraus - Opatovský, Pech, Košťál -Balász, Pavliš, Němčický - Hašek, Šinágl, Soukup

Na svůj poslední přípravný zápas na ledě soupeře přijela HC Energie Karlovy Vary do Pardubic. Do branky se po krátké odmlce způsobené obnoveným zraněním vrátila brankářská jednička Energie Petr Franěk. Ani první navrátilec z velmi početné skupiny marodů však nedokázal zabránit prohře. Pardubice si i bez tří reprezentantů poradily s Karlovými Vary a vyhrály 4:1, když jedinou branku Energie vstřelil ve 24 minutě Jan Soukup.

Trenér Marek Sýkora hned od začátku naordinoval svým svěřencům hru na čtyři útoky. Naopak pardubický trenér Miloš Říha, který působil i v Karlových Varech, zvolil útoky tři. Pardubice hned od úvodních minut diktovaly tempo hry. Karlovarští se prosazovali jen velmi těžko a sporadicky. Hra se tak odehrávala většinou před Petrem Fraňkem, ten však pardubické šance likvidoval, k čemuž mu pomohla i žalostná produktivita domácích. Zoufalou mušku Pardubičtí poprvé prolomili až v 18 minutě, kdy Kolář využil přihrávku Bartoně a Franěk již efektivně zasáhnout nestihl. Po první třetině tak na světelné tabuli svítil stav 1:0.

Dobrý vstup do druhé třetiny předvedly Karlovy Vary, z čehož vytěžily vyrovnávací gól. O ten se postaral Jan Soukup, když se nejlépe zorientoval ve velmi nepřehledné situaci před brankou domácích a nadvakrát překonal ležícího gólmana Barka. Od té chvíle však opět aktivitu převzali domácí, jejich snaha však často ztroskotávala na vlastní nepřesnosti nebo na skvěle chytajícím gólmanovi Karlových Varů. Změnu ve skóre tak přinesla až ideálně sehraná přesilová hra čtyř proti třem, kdy přesilovkovou kombinaci Pardubic zakončil za bezmocného Fraňka Blažek. Energie měla ještě výhodu dvojnásobné přesilové hry, kdy do těžké situace dostal své spoluhráče svým faulem pardubický Pospíšil. Karlovarští však přesilovku nedokázali využít a po dvou třetinách se tak skóre zastavilo na 2:1.

I třetí třetina se nesla v převaze domácího celku, který navíc předváděl i zdařilé přesilové hry. Jednu z nich využil ve 46.minutě Bartoň. Poslední gólovou tečku za úterním zápasem napsal Otakar Janecký. Ten využil chyby hostující obrany k samostatnému nájezdu, který proměnil střelou po ledě.