Marek Melenovský: V tomto zápase jsme byli jasně lepší

Hbitý útočník si účast na Spenglerově poháru užívá, těší ho vysoká návštěvnost a výborná atmosféra na stadionu. V zápase se soupeřem z Německa si energetici vyslechli aplaus publika, když Ingolstadt jasně přehráli 5:2. Určitým problémem je nadmořská výška, která dává hráčům zabrat, ale šikovný střelec věří, že si na ni brzo zvyknou.

Po včerejší prohře jste zabrali a porazili Ingolstadt. Jak berete Spengler cup?
Určitě jsme to sem nejeli vypustit, přijeli jsme si zahrát dobrý hokej a myslím, že to zatím předvádíme. Ani včera jsme nepředvedli špatný výkon, ale byli jsme hodně neukáznění. Dnes jsme byli, řekl bych, suverénně lepší a zaslouženě vyhráli.

V čem jste soupeře hlavně předčili?
Určitě jsme mnohem lépe bruslili, a krom výpadku ve druhé třetině, jsme měli zápas pod kontrolou. Byli jsme lepší ve všech směrech, dokázali jsme se také prosadit střelecky a výsledek tomu odpovídá.

Vy osobně jste dal krásný gól, za který jste děkoval Františku Skladanému.
Tak ona to byla zásluha celé lajny. Lukáš Pech to perfektně zatáhnul a předal Skládačkovi. Ten mi to parádně nahrál. Mně ještě křižoval jeden jejich hráč, takže jsem musel před bránu hodně rychle. Nebylo to asi úplně jednoduché zakončení, ale naštěstí jsem to dobře trefil nad beton.

Tato gólová akce byla hodně rychlá a přímočará.
Ano, bylo to moderní, přímočaré zakončení a hlavní také bylo, že jsme šli přímo do brány. Ale kdyby to mělo být podle šablony, tak měl jeden z nás zůstat nahoře, aby se mohl případně vracet do obrany. Naštěstí z toho ovšem padl gól, takže konec dobrý, všechno dobré.

Co říkáte na atmosféru na stadionu? Diváci hokejem hodně žijí.
Určitě je to super. Hodně mě to překvapilo, protože vím, kolik tu stojí lístek. Určitě není jednoduché na ten hokej přijít a přitom chodí plná hala a to i na zápasy, kdy nehraje domácí tým. Lidi fandí, i když nemají zrovna na ledě oblíbený tým, tak fandí hokeji a na ledě je to také vidět.

Pociťujete účinky vysoké nadmořské výšky?
Já to pociťuji tak od půlky zápasu, kdy se mi v průběhu druhé třetiny začne špatně dýchat, začnou těžknout nohy. Včera to ale bylo z mé strany ještě horší. Dnes už tedy o něco lepší a myslím, že si na to zvykneme.