HC Energie Karlovy Vary

Chtěl jsem se vrátit zpět do Česka, říká Daniel Krejčí

Po dvou letech strávených na Slovensku se obránce Daniel Krejčí chtěl vrátit do Česka a pro své další působení si vybral karlovarskou Energii. Co pětadvacetiletý odchovanec Slavie prozradil v prvním rozhovoru?
Dane, vítejte v Energii. Jak se zrodil váš přesun do Karlových Varů?

Děkuji jsem rád, že tu jsem. Volal mi agent, že mluvil s vedením HC Energie, sešel jsem se tedy s panem Kverkou, bavili jsme se o nějakých věcech a za týden už jsem byl tady.

Zvažoval jste více nabídek?

Měl jsem další nabídky, nicméně chtěl jsem se vrátit zpět do Česka. Hrál jsem dva roky na Slovensku a chtěl jsem si znovu zkusit český hokej.

Můžete porovnat styl hokeje tady a na Slovensku?

Přijde mi, že hokej v České republice je více založen na určitém systému, více se dodržuje taktika, hokej je tu zarputilejší a rychlejší.

Pro fanoušky, kteří vás neznají, mohl byste popsat svůj styl hry?

To je těžké popsat sám sebe. Určitě si rád zaútočím, do dorostu jsem hrál na pozici útočníka, tak se to odrazilo i na mé hře. Trochu podporuji útok, možná někdy až moc (úsměv), ale snažím se být první vpředu i vzadu.

Probíhá příprava na novou sezonu, jste ten typ hráče, co ji má rád, nebo naopak, jako většina, letní přípravu v oblibě nemáte?

Myslím, že v týmu je jen pár kluků, které baví. Pro většinu je to takové nezbytné zlo. Na druhou stranu už mě nebavilo být doma a nic nedělat, takže je fajn zase si zamakat. Už máme ten horší měsíc za sebou a bude to jen lepší. Tento týden máme hrací, máme turnaje v basketbalu, nohejbalu a dalších sportech, k tomu chodíme na led.

Znal jste před svým příchodem někoho z karlovarského týmu?

Určitě, mluvil jsem s Vachym, znám se s Kvérou, Filipem Novotným a oba Rohanovce znám z působení z Mostu.

Jdeš do ročníku ve WSM Lize s nějakým osobním cílem?

V první řadě myslím na týmový úspěch, Karlovy Vary jsou bezesporu celek, který patří do extraligy a už od začátku máme jasný cíl, vybojovat postup do nejvyšší soutěže.

Děkuji a ať se daří.