HC Energie Karlovy Vary

Balán bude pokračovat v Energii, další jednání probíhají

K A-týmu HC Energie, který aktuálně absolvuje soustředění na Božím Daru, se v pondělí připojila staronová posila, útočník Stanislav Balán. „Především ve druhé polovině loňského ročníku podával výborné výkony, a proto se vedení klubu rozhodlo s hráčem podepsat smlouvu do 30. 4. 2015,“ uvedl generální manažer HC Energie Miroslav Vaněk, který dále informoval o jednáních s dalšími posilami a o finanční situaci klubu.

Na pondělním zasedání vedení klubu bylo dále rozhodnuto, že A-tým HC Energie bude posílen o 5 - 7 pokud možno zkušených hráčů. Stanislav Balán je prvním z nich, v úterních dopoledních hodinách pak generální manažer klubu jednal se zkušeným obráncem Radimem Bičánkem. „Obě dvě strany se shodly na zájmu pokračovat ve spolupráci a odsouhlasily si podmínky eventuálního kontraktu. Radim si vzal čas na rozmyšlenou, aby vše prodiskutoval se svojí rodinou. Jsme domluveni, že se v prvním červnovém týdnu rozhodne. Osobně mám z jednání velmi dobrý pocit. Radim má velký zájem v Karlových Varech prodloužit smlouvu. Velmi detailně se informoval o ekonomické situaci klubu, jeho budoucnosti a zajímal se i o jména hráčů, se kterými klub jedná. Velmi mu záleží, aby sezona 2014/15 byla úspěšnější než ta předchozí a aby se mužstvo dostalo minimálně do předkola play-off,“ uvedl Miroslav Vaněk. Kromě Radima Bičánka by klub dále rád posílil o další dva obránce a tři útočníky, pochopitelně s přihlédnutím k finančním možnostem.


Generální manažer klubu Miroslav Vaněk

Generální manažer dále reagoval na množící se dotazy ohledně dalšího působení Martina Zaťoviče poté, co předváděl velmi dobré výkony na mistrovství světa v Minsku. „Martin Zaťovič je kapitánem týmu a jedním ze základních pilířů našeho mužstva. Počítáme s tím, že v sezoně 2014/15 za nás bude hrát. Pochopitelně jsme o něj zaznamenali zvýšený zájem, především pak ze strany klubů hrajících KHL. Vedení klubu nechce Martinovi bránit v případném získání lukrativního angažmá, podmínkou však je, že za něj náš klub získá velmi vysoké odstupné. Uvědomujeme si, jak významným hráčem Martin pro Energii je, ale na druhou stranu neskrýváme, že ekonomická situace klubu není ideální.“

Samotná finanční situace byla dalším bodem jednání vedení klubu. Aktuálně jsou v plném proudu jednání se sponzory o finančním pokrytí sezony 2014/15. „Na základě informací ze zprávy předložené marketingovou manažerkou Hanou Petrželkovou mohu konstatovat, že jednání jsou zatím úspěšná a sponzoři mají zájem, aby se extraliga v Karlových Varech dále hrála. Přislibují nám podporu minimálně ve stejné výši jako v sezoně uplynulé. Vedení klubu dále projednalo nedoplatky na odměnách hráčům a trenérům z loňské sezony. Bylo konstatováno, že valná většina těchto závazků bude uhrazena v závěru měsíce června,“ informoval generální manažer klubu Miroslav Vaněk.