HC Energie Karlovy Vary

Cílem byly tři body a povedlo se, pochvaloval si Gulaši

Se širokým úsměvem a kulíškem na hlavě vyšel ze šatny mezi novináře po zápase se Zlínem obránce Michal Gulaši. Jeho dobré náladě se nelze divit, se svými spoluhráči se mohl radovat z těsného vítězství 2:1.

Trenéři si společně s hráči určili v souboji se Zlínem jasný cíl – tři body. „Byl to boj. Oba celky výborně bránily střední pásmo. Měli jsme několik možností už v první třetině i během utkání, kdy jsme mohli soupeři odskočit o nějaký ten gól. Bohužel se tak nepovedlo. Naštěstí jsme dokázali využít poslední přesilovku zápasu a získali jsme tři body,“ radoval se obránce Gulaši.

Po dvou třetinách byl výsledek 1:1. Hosté během druhé části ovládali střední pásmo, dokázali Energii dostat pod tlak a domácí borci faulovali. Ševci dokázali v přesilovce smazat náskok Energie a zápas začínal od začátku. „Trochu nám přestaly jezdit nohy. Nevím, čím to bylo. Hosté nás dokázali zatlačit,“ přiznal Gulaši a pokračoval: „I když jsme měli přesilovku, tak to nebylo ono. Napadali nás hned v našem obraném pásmu. Něco jsme si o přestávce řekli. Samozřejmě i trenéři k nám promlouvali. Podařilo se nám se zvednout a hned byla hra ve středním pásmu vyrovnaná. Možná jsme byli i o něco aktivnější a měli více šancí než soupeř.“

Ano. Karlovy Vary byly hladovější a více chtěly tři body. „Cílem bylo tyto body získat a povedlo se nám to. Všichni jsme teď moc rádi,“ usmíval se.

Zpět ke třetí části. Domácí si vytvořili tlak a z něj pramenily přesilové hry. V posledních pěti minutách se dvakrát nechal vyloučit hostující Veselý, a nabídl tak Energii tři body, která tuto nabídku přijala. „Dokázali jsme se udržet na puku a soupeře trochu povodit. Po dvaceti vteřinách už jim docházely síly a my jsme si dokázali pro ten faul dojít. Z poslední přesilovky jsme dali rozhodující gól. Co se týče Veselého, tak nám pomohl, ale nevím jestli to bylo vysílením, a nebo nervy na pochodu,“ konstatoval aktuální lídr statistiky Radegast Index.

Samotný závěr utkání, kdy si hlídali vedení, už se pro domácí odehrál relativně v poklidu. „Potřebujeme být ve vedení, a tím se trochu uklidnit. Následně se nám hraje lépe. V power-play jsem chtěli trefit prázdnou branku, ale nevyšlo to. Naštěstí ze zakázaného uvolnění už nic nebylo, jinak bych měl popel na hlavě,“ přiznal na závěr.

Související články

Preview k zápasu | po 27.1.2014

V KV Areně se představí úřadující vicemistr