HC Energie Karlovy Vary

Den Charty fair play připomíná desatero férového jednání

HC Energie od samého vzniku podporuje projekt Charty fair play. Že se férová hra a úcta k soupeři a rozhodčím neztratila, dokazují i činy řady hokejistů v letošním ročníku i probíhajícím play-off. Osmý duben byl proto vyhlášen dnem fair play.

Bývalý energetik nyní ve službách Sparty Lukáš Pech v letošní sezoně dvakrát odvolal trest pro soupeře, stejně jako nedávno zlínský gólman Lukáš Kašík. Brankář Filip Novotný přiznal teč, kterou protivníka pustil do vlastní třetiny a podobně se zachoval také Tomáš Slovák, který svým přiznáním zdramatizoval loňské extraligové finále v neprospěch svého týmu.

Fair play se z českého hokeje neztratilo, ba naopak, samotní hokejisté a jejich činy dokazují, že má stále své čestné místo v jejich chování na ledě i mimo něj. I proto se nyní organizátoři dlouhodobého projektu České pojišťovny, Charty fair play, rozhodli věnovat 8. duben férovému jednání.

Stejně jako v minulých letech to znamená, že se do projektu zapojují všechny extraligové kluby, které upozorňují na Den Charty fair play na svých webových stránkách. Připomeňte si společně s nimi základy Charty. K Chartě se již po řadu let připojují rovněž fanoušci, staňte se její součástí, ukažte, že vám fair play není cizí. Podepsat chartu!

Více informací k projektu najdete na www.fairhokej.cz.