HC Energie Karlovy Vary

Energetici v Lomnici pomáhali dětem

Benefičního fotbalového turnaje v Lomnici se ve středu zúčastnili vybraní hokejisté A-týmu Energie Karlovy Vary. Martin Zaťovič, Michal Gulaši, Jiří Doležal, Tomáš Závorka, Lukáš Mensator, Tomáš Rohan či Martin Parýzek obsadili v klání druhé místo za Výběrem Josefa Němce v jehož dresu se představily bývalé fotbalové ikony jako Petr Kouba, Tomáš Skuhravý, nebo Roman Vonášek. Energetici dokázali porazit domácí starou gardu Lomnice a tým Lesů České republiky.

V Lomnici však nešlo o sportovní výsledky. Aktéři byli pozváni, aby pomohli vybrat co nejvíce peněz. Celý výtěžek z turnaje totiž putoval handikepovaným dětem, Klárce Wroblevské, Honzíkovi Šnajdrovi a Jindřichovi Pacourkovi, kteří se v závěru akce dostavili v doprovodu svých rodičů na travnatou plochu, kde jim byla celá částka předána.

Dary sponzorů, dobrovolné vstupné a dražba dresů, mezi kterými byly takové perly jako reprezentační dres Tomáše Sivoka, dres Ajaxu Amsterdam od Zdeňka Grygery, nebo například Hamburgeru SV od Petra Jiráčka, vynesly úctyhodnou částku 10 6800,- Kč. Každá rodina si tak odnesla pro potřeby svých dětí 35 600,- Kč.

Pod slova Lukáše Mensatora po skončení turnaje se všichni účastníci mohli doslova podepsat. „Byl to povedený den a i dvě takovéhle akce za měsíc by byly málo. Doufejme, že to alespoň trošku pomůže třem dětem, které to z nás potřebují nejvíce,“ uvedl gólman Energie.

Výsledky turnaje

Lomnice – Lesy ČR 5:4
HC Energie Karlovy Vary – Výběr Josefa Němce 0:3
Lomnice – HC Energie Karlovy Vary 1:4
Lesy ČR – Výběr Josefa Němce 0:1
Výběr Josefa Němce – Lomnice 2:1
Lesy ČR – HC Energie Karlovy Vary 2:3.

Konečné pořadí

1. Výběr Josefa Němce - 9 bodů
2. HC Energie Karlovy Vary - 6 bodů
3. Lomnice - 3 body
4. Lesy ČR - 0 bodů

Hlavní partneři akce: Lesy ČR s.p., Obec Lomnice, TJ Lomnice, Zindl spol. s. r.o.