HC Energie Karlovy Vary

Energii čeká Havířov. Vstoupí do nového roku výhrou?

Karlovarským nevyšel závěr uplynulého roku podle představ, když se Slavií padli po samostatných nájezdech. Pešoutovi svěřenci tak mají příležitost vstoupit do roku 2018 správnou bruslí a za tři body. Na domácím ledě přivítají netradičně ve čtvrtek od 17:30 Havířov. Předešlý vzájemný souboj na ledě KV Areny přinesl dohromady deset branek, bude se přestřelka opakovat i nyní? Nenechte si zápas ujít a přijďte Energii podpořit přímo na stadion!
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos
Vstupenky: Ticketportal

O soupeři

Sestava Havířova z předešlého utkání

  • Bláha – Luža, Drtil, Chroboček, Krisl (C), Dudek, R. Havel – Tomi, Pořízek, M. Kalus – Sikora (A), Rác, Maruna (A) – Kanko, Matai, L. Bednář – Bambula, Cihlář, Gřeš – Fronk

Havířov poslední dvě utkání prohrál. Nejprve padl doma se Vsetínem 2:3 po samostatných nájezdech a o kolo později podlehl Třebíči 2:3 po základní hrací době. AZet je v tabulce WSM ligy se čtyřiceti sedmi body (z nichž dvacet jedna získal na ledě soupeřů) na devátém místě. Stejný počet bodů má i osmý Vsetín a desátý Frýdek-Místek. Havířovští mají rezervy v ofenzívě, o čemž svědčí skóre 83:90, které dělá z jejich útoku třetí nejméně úspěšný v soutěži. S energetiky se svěřenci trenéra Režnara setkali v letošním ročníku již dvakrát. V úvodním vzájemném souboji sice měli Západočeši značnou střeleckou převahu, nicméně i přesto zápas dospěl až k samostatným nájezdům, ve kterých si hubené vítězství připsalo mužstvo pod vedením Martina Pešouta. Ve 23. kole se Residomo představilo na kluzišti KV Areny. Utkání probíhalo naprosto odlišně a z desetigólového klání si tři body urvaly Karlovy Vary za výhru 6:4. Porazí Energie Havířov potřetí, nebo hosté vyloupí KV Arenu?

Koho sledovat

Havířovskou jedničkou je Ondřej Bláha. Pětadvacetiletý brankář odchytal dvacet jedna utkání a drží si 92,6% úspěšnost zásahů. Vyřízené střídavé starty má z Vítkovic Daniel Dolejš, jenž má rovněž jako jeho maskovaný kolega 92,6% úspěšnost zákroků. Dolejš naskočil pouze do devíti duelů. Roli dvojky plní v posledních zápasech dvacetiletý Kamil Šimeček. Mladý gólman letos odchytal pouze dvacet sedm minut, během kterých ale neinkasoval. O vedení v týmovém kanadském bodování se přetahují hned tři hráči. Marek Sikora (5+14), Roman Rác (7+12) a Marek Kalus (10+9). Poslední jmenovaný je zároveň s deseti zásahy nejlepším střelcem celku z Moravskoslezského kraje.

Z karlovarského tábora

Energetikům bude chybět vinou zranění hned trio hráčů. Mimo hru je stále slovenský forvard Dávid Gríger, jenž by se měl dle slov asistenta trenéra vracet z rehabilitací a začít cvičit s fyzioterapeutem. Chybět bude i další útočník, Ondřej Beránek má letos na zranění smůlu, doba jeho rekonvalescence není známa. Do hry se zatím nevrátí ani Tomáš Závorka. „Tomáš je již v plném tréninkovém nasazení a brzy by měl být připraven,“ komentuje situaci kolem karlovarského gólmana Tomáš Mariška. Otazník visí nad startem Jana Tomečka, naopak návrat by měl hlásit slovinský reprezentant Matic Podlipnik.

„Čeká nás určitě těžký soupeř. Havířov hraje velmi dobře v defenzívě, na což se musíme připravit,“ uvědomuje si Tomáš Mariška. „Měli jsme teď chvíli volno, věřím, že si hráči odpočinuli a zahájíme sérii domácích zápasů v novém roce vítězně a získéme tři body,“ pokračuje asistent trenéra. Jak vypadal první trénink v novém kalendářním roce? „Myslím, že měl kvalitu. Bylo vidět, že kluci měli chuť a mělo to vysoké tempo, začali jsme velmi dobře,“ říká na závěr Mariška.

Statistické okénko

HC Energie Karlovy Vary
Úspěšnost přesilovek 17,46 % (8. místo v lize)
Úspěšnost oslabení 90,97 % (2. místo v lize)
Tresty 386 TM (12. místo v lize)
Zblokované střely 229 (14. místo v lize)
Střely na branku 33,20 za zápas (2. místo v lize)
Úspěšnost střelby 10 % (4. místo v lize)
Úspěšnost vhazování 54,56 % (2. místo v lize)
AZ Residomo Havířov
Úspěšnost přesilovek 20,4 % (2. místo v lize)
Úspěšnost oslabení 77 % (13. místo v lize)
Tresty 614 TM (2. místo v lize)
Zblokované střely 353 (6. místo v lize)
Střely na branku 29 za zápas (6. místo v lize)
Úspěšnost střelby 8,3 % (12. místo v lize)
Úspěšnost vhazování 51 % (6. místo v lize)

Související články

Ohlasy k zápasu | pá 29.12.2017

Skuhravý: Nebyli jsme dostatečně produktivní

Ohlasy k zápasu | pá 5.1.2018

Balán: Ostatní zápasy budou vypadat lépe