Góly a emoce za šest bodů

Sledge hokejisté hostili v 7. kole Vídeň a České Budějovice, nad kterými bez větších potíží získali plný bodový příděl. Ke dvanácti vstřeleným brankám však Žraloci přidali také 41 trestných minut, ze kterých si hned 35 připsal zlý muž Miroslav Hrbek (na snímku).

SKV Sharks Karlovy Vary - Vienna Warriors 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky: 9. M. Geier (Wágner, Haas), 22. M. Geier, 24. Hrbek. Rozhodčí: Suchý. Vyloučení: 1:1, navíc Hrbek - Kalegaris oba 5 minut a do konce utkání. Bez využití. Diváků: 21.

Karlovy Vary: Mach - Hrbek, Nejedlý, M. Geier, Forgo, Wágner, Karafiát, Kovářík, Schneider, Janko, Haas.

Vídeň: Ossimitz - Eberdorfer, Meixner, Schilcher, Wliszczak, Reininger, Haindl, Kalegaris.

Utkání s Vídní začalo se zpožděním, neboť rakouské družstvo nejdříve odmítalo nastoupit z důvodu nedostatku rozhodčích. Hned v úvodu nastřelil Forgo tyč Ossimitzovy branky a určil scénář hry. Prakticky jednostrannou partii vyjádřil gólově v 9. minutě kapitán domácích Michal Geier, který určil skóre první třetiny.

Také ve druhé fázi pokračovali Sharks v aktivní hře, Karafiát ani Geier ale ve velkých příležitostech neuspěli. Až když si Vídeň ve 22. minutě vybrala oddechový čas, deset sekund po jeho skončení Michal Geier v nekomfortní pozici s jednou hokejkou překvapil od levého hrazení Ossimitze a zvýšil na 2:0. Dvě minuty na to propadl za záda rakouského gólmana i pokus Miroslava Hrbka a Žraloci si užívali uklidňujícího náskoku. Možná i proto se do jediné výraznější šance dostal Kalegaris, jenž tvrdou ranou vyprášil Machovu lapačku.

Ve 35. minutě se po souboji u mantinelu strhla šarvátka mezi Hrbkem a Kalegarisem, po které byli oba kohouti odesláni do sprch. Karlovarský obránce vyfasoval dvě minuty navíc, ale Vídeňané v přesilovce nezahrozili. Naopak do závěrečné sirény Sharks ještě promarnili několik výborných šancí, které je v konečném účtování nemusely zase tolik mrzet.

SKV Sharks Karlovy Vary - SHC Kings České Budějovice 9:1 (4:1, 2:0, 3:0)

Branky: 1. Janko (M. Geier), 2. Wágner, 11. M. Geier, 12. Forgo (M. Geier, Wágner), 21. M. Geier, 30. M. Geier (Wágner), 33. Hrbek, 33. Haas, 41. Forgo (M. Geier, Wágner) - 4. Klíma. Rozhodčí: Suchý, Červenka. Vyloučení: 7:1. Bez využití. V oslabení: 3:0. Diváků: 15.

Karlovy Vary: Bozděk - Hrbek, Nejedlý, M. Geier, Forgo, Wágner, Karafiát, Kovářík, Schneider, Janko, Haas.

České Budějovice: Švec - V. Paclík, Havelka, Klíma, F. Paclík, Rumplík, David, Dvořák.

Snad více než jednoznačný výsledek zaujala statistika vyloučení a využití. Poněkud nervózní Žraloci posbírali šest menších trestů za hrubost a tři góly z devíti vsítili při vlastním oslabení. Brankostroj odjistil už po 21 sekundách Ludvík Janko operující na hraně brankoviště. Na konci 2. minuty Švec vyrazil střelu Karla Wágnera, jenže David zaznamenal vlasteneckou dorážku.

Z poloviny hřiště sice snížil Zdeněk Klíma, ale poté Sharks roztočili kolotoč, během kterého za necelou minutu třikrát zvonila konstrukce českobudějovické branky! Při vyloučení Schneidera pak Michal Geier a Jiří Forgo "využili" početní nevýhodu a tímto husarským kouskem upravili na 4:1. Do sirény ještě stihli první vzájemnou potyčku Hrbek s Davidem.

Vlastní chybou se hosté na začátku prostřední periody připravili o početní výhodu, když místo v pěti nastoupili ve čtyřech. Domácí měli po celých patnáct minut převahu, Wágnera ale vychytal Švec a Karafiát zamířil do horní tyče. Zkušenost v koncovce naopak prokázal Michal Geier, jenž dvěma zásahy poslal Žraloky do trháku.

Do 33. minuty vměstnali své trefy Miroslav Hrbek a Jakub Haas, který zaznamenal první sledge hokejový gól v kariéře. Za jasného stavu museli Žraloci do tří, když se k bijci víkendu Hrbkovi přidal také Forgo, ale Králové si ani s dvojnásobnou přesilovkou neporadili. Naopak při pokračující českobudějovické výhodě jednoho muže uzavřel Jiří Forgo účet na 9:1. Jankovi ještě výborným zákrokem zabránil Švec oslavit "desítku", zatímco po závěrečném hvizdu se strhla definitivně poslední potyčka.