HC Energie Karlovy Vary

Ján Lipianský: Takovou výhru jsme nečekali!

J i h l a v a - Velmi překvapivý večer přichystala karlovarská Energie svému tabulkově blízkému soupeři. Jen stěží si někdo dokázal představit výsledek, jen těsně minoucí dvouciferné skóre. Přesto stalo se! "Tohle jsme vůbec nečekali," nechal se slyšet po zápase překvapený třicetiletý forvard Ján Lipianský. Do svých statistik si mohl připsat dvě branky a jednu asistenci. Dařilo se však nejen jemu, ale i celému slovenskému útoku, který si připsal šest kanadských bodů.
Hluboce si po zápase vydechul centr "slovenské letky" Ján Lipianský. "Čekali jsme, že od začátku budeme pod velikým tlakem. Děkujeme bohu, že jsme odehráli takový zápas,“ reaguje na překvapivý vývoj šťastný střelec dvou branek a autor jedné přihrávky. „V předchozích zápasech nám to tam moc nepadalo a trápili jsme se v koncovce. Dnes jsme využili chyb soupeře a podařilo se nám skórovat. Přesto už na to nemůžeme myslet, protože už v pátek máme doma Spartu,“ nedává zapomenout pokračující soutěži.

Spokojeností mohl hýřit i asistent trenéra Energie Radim Rulík. „Do Jihlavy jsme přijeli neprohrát. Hned v první minutě jsme ale dostali branku a samozřejmě jsme nevěděli, co můžeme čekat. Po úvodním úderu, asi v padesáté vteřině, jsme ale dokázali otočit na 2:1 a to byl jeden ze zlomových okamžiků utkání. Druhým pak byla naše šťastná branka na 4:2,“ vypočítává. „Poté jsme už byli lepším týmem. Využili jsme šance, které jsme si vytvořili, a to rozhodlo i o konečné podobě výsledku.“

V prvním přímém souboji jediných dvou týmů v celé extralize bez význačných posil, se tak radovali bílo-zelení. „Podle mého názoru NHL letos nezačne. Nevím, jak je na tom Dukla Jihlava, hokejovou historii tolik neznám, ale pár odchovanců v NHL myslím má. Hrál tam Petr Buzek, ale měl delší herní výpadek. Kdyby v loňském ročníku odehrál celou sezónu, pak by byla pro Duklu určitě velká posila,“ poukazuje úspěšný devětatřicetiletý trenér na fakt, že v podstatě Jihlava není v pravém slova smyslu zcela bez zahraničních posil. „My ty odchovance nemáme. Hráči z NHL hrají za ty kluby, kde vyrostli, což je logické. Takže o tom, jestli to bude nebo nebude výhoda nepřemýšlíme. My se s touto momentální situací musíme nějak srovnat a bojovat s kádrem, který máme.“

Na opačné straně barikády se ocitl reprezentační útočník Vojtěch Polák. Miláček karlovarského publika těsně před soutěží na vlastní žádost odešel do Dukly. „Bral jsem to jako každý jiný zápas, i když to pro mě bylo samozřejmě malinko prestižnější,“ poodhaluje roušku své motivace.

„Určitě jsem podobný vývoj utkání nečekal. Chtěli jsme vyhrát a ne dostat devět gólů. To je trošku ostuda! Mrzí nás to, ale musíme se z toho otřepat a jít dál,“ zarmouceně hodnotí utkání. Vyhledání zlomového momentu mu nedává příliš práce. „Po chybě jsme dostali branku na 2:4 a to nás pravděpodobně zlomilo. Pak už to tam napadalo. Měli jsme dnes trošku smůly, ale i to patří k hokeji,“ krčí rameny.

Související články

Reportáž | út 5.10.2004

Úvodní drama vyústilo v exhibici